Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 3

Smútočné oznámenia

Oznamy miestneho rozhlasu

Zmena sídlaVytlačiť
 

Okresný úrad Prievidza oznamuje klientom a verejnosti, že od 10. januára 2017 bude odbor starostlivosti o životné prostredie sídliť na adrese Ulica G. Švéniho 3H, 971 01 Prievidza, 1. poschodie (vstup je v átriovej časti budovy spojenej s „Titanikom“). V prípade nejasností volajte na t.č. 0918635667.


 
 

Upozornenie OR PZ v PrievidziVytlačiť
 

Okresné riaditeľstvo Policajného zboru v Prievidzi vzhľadom na zvýšenú trestnú činnosť páchanú na starších občanoch, upozorňuje občanov, najmä seniorov, aby nepožičiavali peniaze osobám, ktoré nepoznajú, nakoľko môže ísť o podvodníkov a zlodejov. V súčasnom období polícia zaznamenáva prípady, kedy neznáme osoby (páchatelia) volajú starším občanom a predstavujú sa ako ich príbuzní alebo známi a žiadajú požičať peniaze na rôzne účely. Následne uvedú, že kvôli zaneprázdnenosti nemôžu prísť pre peniaze osobne, a preto posielajú inú osobu. Polícia odporúča seniorom, aby si vždy overili, či naozaj volá ich skutočný príbuzný a aby nedávali peniaze cudzím osobám, aj keď tvrdia, že ich posiela ich príbuzný.

Polícia ďalej upozorňuje, že páchatelia oslovujú seniorov pod rôznymi vymyslenými zámienkami za účelom podvodného vylákania peňazí. K najznámejším zámienkam patrí, že páchatelia vystupujú ako pracovníci elektrární, vodární, plynární, sociálnych úradov, či iných inštitúcií, ktorí prišli vrátiť preplatok, vyplatiť sociálny príspevok, zvýšiť dôchodok alebo kontrolujú stav elektromeru a podobne. Taktiež vystupujú ako cudzinci, ktorí sa pýtajú na cestu do nemocnice a následne pýtajú peniaze na operáciu ich príbuzného. V neposlednom rade vystupujú ako rôzny predávajúci a na ponúkaný tovar (napr. vlnené prikrývky, masážne stroje, zdravotnícke pomôcky) ponúkajú výrazné zľavy alebo darčeky zadarmo. Polícia upozorňuje seniorov, že v mnohých prípadoch môže ísť o podvodníkov, ktorí sa snažia získať ich dôveru, následne sa dostať do ich príbytkov a v nepozorovanej chvíli ich okradnúť o peniaze, šperky a iné cennosti.

Polícia preto zdôrazňuje, aby seniori nevpúšťali neznáme osoby do svojich príbytkov, neboli s nimi osamote a neukazovali, resp. nevyberali pred nimi peniaze, nakoľko páchatelia ovládajú veľa spôsobov ako odlákať pozornosť seniorov a v nestráženej chvíli im ukradnú celoživotné úspory.

Pri akomkoľvek podozrení je lepšie volať políciu na bezplatné telefónne číslo 158.


 
 

Odkaz pre starostu

Pamiatkový výskum Kišasonkin kaštieľ

Realizované s finančnou podporou Ministerstva kultúry Slovenskej republiky

Pamiatkový výskum Sýpka

Realizované s finančnou podporou Ministerstva kultúry Slovenskej republiky

Poskytnutie nenávratného finančného príspevku na realizáciu projektu Rekonštrukcia verejného osvetlenia v obci Zemianske Kostoľany

Súbor na stiahnutie vo_-_nfp.rtf (6.5 MB)

Oznamy miestneho rozhlasu obce Zemianske Kostoľany

Obec Zemianske Kostoľany bola Národným informačným strediskom SR, a.s. vyhodnotená za rok 2015 ako obec stabilného rozvoja a zaradená medzi 37,7% miest a obcí, ktoré získali Pečať rozvoja obce. Vyhodnotenie bolo výsledkom ratingu na základe ekonomických údajov, legislatívy a rozpočtovej zodpovednosti.

Obec Zemianske Kostoľany bola Národným informačným strediskom SR, a.s. vyhodnotená za rok 2016 ako obec s efektívnym využívaním financií a majetku pre trvalo udržateľný rozvoj a zaradená medzi 30,28 % miest a obcí, ktoré získali Pečať rozvoja obce 2016. Vyhodnotenie bolo výsledkom ratingu finančnej a majetkovej bonity obcí a miest SR, ktorých výsledky boli hodnotené voči výsledkom okresu a kraja.

webygroup

Úvodná stránka