Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu vodorovná

Obecná knižnica

OZNAM

Obecná knižnica Zemianske Kostoľany 1.3. 2019 – 8.3. 2019 ZATVORENÁ. 


 

Činnosť obecnej knižnice

Obecná knižnica sídli od roku 1973 v priestoroch DK SNP.

     Za 40 rokov sa vystriedalo v knižnici nespočetné množstvo čitateľov rôznych vekových kategórií, od najmenších detí až po seniorov. Čitatelia majú možnosť širokého výberu krásnej i náučnej literatúry.

Vybrať si môžu beletriu romantickú, dobrodružnú, drámu, thriller, vedeckofantastickú, medzi náučnými nájdete prírodovedeckú, technickú, právnu, politickú, stravovanie, stavebné práce, záhradkárstvo, a rôzne iné.

     Obecná knižnica každoročne investuje do nákupu knižničného fondu 600,-€.

     Celkový počet evidovaných kníh v obecnej knižnici je k 31.12.2013  7 420 kusov.

Od roku 1995, kedy bola knižnica znovu otvorená po niekoľkoročnej prestávke, pribudlo do knižnice 992 nových titulov.

Do obecnej knižnice nám naši spoluobčania darovali v roku 2013 497 ks kníh rôzneho žánru, celkom spolu do dnešného dňa je to počet 682 ks.

Počet čitateľov v obecnej knižnici ku dnešnému dňu predstavuje 97.

     Doplnili sme aj detskú literatúru, o ktorú je veľký záujem. Obecnú knižnicu deti navštevujú aj osobne, ale aj hromadne počas školského vyučovania so svojimi učiteľmi. S knihami sa zoznamujú aj naši najmenší v materskej škole, ktorí aj keď ešte nevedia čítať, v knižnici sa im veľmi páči.

     Obecná knižnica poriada každoročne pri príležitosti mesiaca marca – mesiaca knihy, akciu venovanú k tejto príležitosti. Organizujeme týždeň otvorených dverí, kedy sa čitatelia môžu prihlásiť bez zaplatenia ročného zápisného. Zároveń v tomto týždni môžu oneskorení čitatelia vrátiť výpožičky bez finančnej pokuty.

     V tomto roku plánujeme pozvať na besedu autora, alebo autorku niektorých knižných titulov na spestrenie činnosti obecnej knižnice.

Súčasne prebieha aj výtvarná súťaž s vopred vyhlásenou témou na kresby a v jeden večer počas akcie sa koná večerné čítanie pre deti i dospelých.

Na záver je spomedzi čitateľov vyhlásený kráľ čitateľov, ktorý je najčastejší návštevník knižnice a prečítal najväčšie množstvo literatúry.

V roku 2013 sa ním stala Lucia Haláčová..

       V budúcnosti čaká obecnú knižnicu rekonštrukcia v podobe nového knižničného nábytkového inventáru a zavedenie internetu.

Otváracie hodiny:    

pondelok :   13:00 hod. - 17:00 hod.

utorok:        13:00 hod. - 17:00 hod. 

streda :       13:00 hod. - 17:00 hod.

štvrtok:        13:00 hod. - 17:00 hod. 

piatok :        13:00 hod. - 17:00 hod.

 
Registračný poplatok:

deti a mládež do 18 rokov         0,50 €     
dospelí od 18 rokov:                  1,- €     

Upomienka za neskoré odovzdanie:

I.0,50,-€

II.1,-€

V tomto roku bola obecná knižnica pripojená na internet, kde môže široká verejnosť využívať internetové služby zdarma počas otváracích hodín.
 
Veríme, že si priestory obecnej knižnice nájdu vždy svojich spokojných čitateľov.


 

Online katalóg knižnice

Rekonštrukcia hasičskej zbrojnice - zateplenie

Tento projekt je spolufinancovaný zo štátneho rozpočtu Slovenskej republiky z kapitoly Ministerstva vnútra SR vo výške 95%

Obstaranie záhradných kompostérov pre obec Zemianske Kostoľany -

Projekt je spolufinancovaný Európskou úniou - www.op-kzp.sk.- kohézny fond.
Hlavným cieľom projektu je zvýšenie miery zhodnocovania biologicky rozložiteľných komunálnych odpadov v obci Zemianske Kostoľany.

Projektová dokumentácia obnovy nehnuteľnej kultúrnej pamiatky Kišasonkin kaštieľ

Realizované s finančnou podporou Ministerstva kultúry Slovenskej republiky

Projektová dokumentácia obnovy nehnuteľnej kultúrnej pamiatky Obytná veža

Realizované s finančnou podporou Ministerstva kultúry Slovenskej republiky

Poskytnutie nenávratného finančného príspevku na realizáciu projektu Rekonštrukcia verejného osvetlenia v obci Zemianske Kostoľany

Odkaz pre starostu


Oznamy miestneho rozhlasu obce Zemianske Kostoľany

Obec Zemianske Kostoľany bola Národným informačným strediskom SR, a.s. vyhodnotená za rok 2015 ako obec stabilného rozvoja a zaradená medzi 37,7% miest a obcí, ktoré získali Pečať rozvoja obce. Vyhodnotenie bolo výsledkom ratingu na základe ekonomických údajov, legislatívy a rozpočtovej zodpovednosti.

Obec Zemianske Kostoľany bola Národným informačným strediskom SR, a.s. vyhodnotená za rok 2016 ako obec s efektívnym využívaním financií a majetku pre trvalo udržateľný rozvoj a zaradená medzi 30,28 % miest a obcí, ktoré získali Pečať rozvoja obce 2016. Vyhodnotenie bolo výsledkom ratingu finančnej a majetkovej bonity obcí a miest SR, ktorých výsledky boli hodnotené voči výsledkom okresu a kraja.

webygroup

Úvodná stránka