Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu vodorovná

Obec Zemianske Kostoľany

Voľby prezidenta Slovenskej republiky 2019

volby-urna-ilustrak.jpg

Predseda Národnej rady Slovenskej republiky rozhodnutím č. 8/2019 Z. z. vyhlásil voľby prezidenta Slovenskej republiky a určil deň ich konania na sobotu 16. marca 2019. 
Voľby sa konajú od 07.00 h do 22.00 h.

Ak v prvom kole volieb nezíska ani jeden z kandidátov na prezidenta Slovenskej republiky nadpolovičnú väčšinu platných hlasov voličov,
určil deň konania druhého kola volieb na sobotu 30. marca 2019. 

http://www.minv.sk/?volby-prezidentsr

 


 

Zimná údržba chodníkov

2326646_1200x.jpegVzhľadom na predpokladané pokračujúce sneženie  a zvyšujúcu sa vrstvu snehu na okrajoch komunikácií žiadame obyvateľov, aby  si motorové vozidlá parkovali vo svojich dvoroch, a tým neprekážali pri zimnej  údržbe chodníkov a miestnych komunikácií v tomto nepriaznivému počasí. Zároveň prosíme aj návštevníkov obce, aby neparkovali svoje motorové vozidlá na chodníkoch. Pracovníci údržby obce NEMÔŽU potom so svojimi mechanizmami vykonať odpratávanie snehu z chodníkov.  Za porozumenie ďakujeme!


 

Prezentácia obce Zemianske Kostoľany - volebné obdobie 2014-2018


 

Aktuality

Noc múzeí 2018 v kaštieli - Návrat do stredovekuVytlačiť
 

noc-muzei-a-galerii-v-galerii-ludovita-fullu-6433.460x345ct.pngObec Zemianske Kostoľany organizuje z príležitosti celoeurópskeho projektu i tento rok Noc múzeí 2018 s podtitulom Návrat do stredoveku dňa 18.mája 2018 od 17.hodiny so zaujímavými hosťami ako je historická skupina Taurus, ktorá nám priblíži život v stredoveku divadelno-šermiarskym vystúpením, výkladom tortúry veselou formou. Deti sa môžu zabaviť v stredovekom tábore, rómska hudobná skupina nám spríjemní svojou hudbou májový podvečer. Občerstviť sa môžete na stredovekom rýnku. V priestoroch renesančného kaštieľa bude sprístupnená výstava zapožičaných obrazov  z Bojnického zámku dokumentujúce rod Kostolániovcov a ich rodové väzby a výstava obrazov nášho dnes už zosnuléo občana Jozefa Kotlebu. Srdečne Vás všetkých pozývame!


 
 

Beseda so spisovateľkou Gabrielou Futovou - 29. máj 2018Vytlačiť
 

futova.jpgMilí čitatelia, rodičia, milé deti, pozývame Vás na besedu do DK SNP v Zemianskych Kostoľanoch, kde na Vás  bude čakať  známa a veľmi úspešná spisovateľka detských kníh – Gabriela Futová. Beseda sa uskutoční dňa 29.5. 2018 / utorok / o 11:00 hod. Besedu pre Vás pripravila vedúca obecnej knižnice. Pani spisovateľka na besede porozpráva o svojej tvorbe ale aj veľa zaujímavostí zo života samotnej spisovateľky z každodenného života. Prineste si aj vlastné knihy Gabriely Futovej, ktoré máte doma, rada Vám napíše venovanie s vlastnoručným podpisom. Počas besedy bude vyhlásený aj Detský kráľ čitateľov za rok 2017 a cenu osobne odovzdá pani spisovateľka Gabriela Futová.  Ocenení dospelí čitatelia budú oboznámení pozvánkou a budú odmenení v priestoroch knižnice.


 
 

Okresné riaditeľstvo Hasičského a záchranného zboru v Prievidzi vyhlasuje od 04. 05. 2018, 07:00 hod. – do odvolania čas zvýšeného nebezpečenstva vzniku požiaru. Vytlačiť
 

39ecdc77ffe139ca6a81c3d49fcc816c_25567d_md_7b55b1_md.jpg

Okresné riaditeľstvo Hasičského a záchranného zboru v Prievidzi prehodnotilo situáciu v územnom obvode okresu Prievidza a z dôvodu predchádzania vzniku požiarov v súlade § 21 písm. o) zákona NR SR č. 314/2001 Z. z. o ochrane pred požiarmi v znení neskorších predpisov a s  § 2 ods. 1 vyhlášky MV SR č. 121/2002 Z. z. o požiarnej prevencii v znení neskorších predpisov vyhlasuje od 04. 05. 2018, 07:00 hod. – do odvolania čas zvýšeného nebezpečenstva vzniku požiaru.Viac informácií tu.


 
 

Výsadba letničiek v obciVytlačiť
 

IMG_2363.jpgS pribúdajúcimi stupňami na teplomere sme začali s výsadbou letničiek na verejných priestoroch a v obecných budovách a naďalej v nej budeme pokračovať. Krásne farby kvietkov určite v lete potešia všetkých obyvateľov i návštevníkov a pridajú na dobrej nálade a pohode.


 
 

Na sezónu pripravujeme tenisové kurty.Vytlačiť
 

IMG_2359.jpgPekné počasie láka von i športovcov. Prípravy na zahájenie tenisovej sezóny sú v plnom prúde. Nový správca tenisových kurtov zabezpečil náter ohradových stĺpikov, výmenu ohradového pletiva i ďalšie natieračské práce. Zostáva ešte pripraviť povrch. Na tieto účely sme doplnili potrebné množstvo antuky. Ďakujeme správcovi i všetkým, ktorí mu v týchto prácach pomáhajú a po ich ukončení pozývame všetkých na toto športovisko.


 
 
Položky 36-40 z 239

Projektová dokumentácia obnovy nehnuteľnej kultúrnej pamiatky Kišasonkin kaštieľ

Realizované s finančnou podporou Ministerstva kultúry Slovenskej republiky

Projektová dokumentácia obnovy nehnuteľnej kultúrnej pamiatky Obytná veža

Realizované s finančnou podporou Ministerstva kultúry Slovenskej republiky

Poskytnutie nenávratného finančného príspevku na realizáciu projektu Rekonštrukcia verejného osvetlenia v obci Zemianske Kostoľany

Súbor na stiahnutie vo_-_nfp +.rtf (6.5 MB)

Odkaz pre starostu


Súbor na stiahnutie Volebné obdobie 2014-2018.pptx (85.7 MB)

Oznamy miestneho rozhlasu obce Zemianske Kostoľany

Obec Zemianske Kostoľany bola Národným informačným strediskom SR, a.s. vyhodnotená za rok 2015 ako obec stabilného rozvoja a zaradená medzi 37,7% miest a obcí, ktoré získali Pečať rozvoja obce. Vyhodnotenie bolo výsledkom ratingu na základe ekonomických údajov, legislatívy a rozpočtovej zodpovednosti.

Obec Zemianske Kostoľany bola Národným informačným strediskom SR, a.s. vyhodnotená za rok 2016 ako obec s efektívnym využívaním financií a majetku pre trvalo udržateľný rozvoj a zaradená medzi 30,28 % miest a obcí, ktoré získali Pečať rozvoja obce 2016. Vyhodnotenie bolo výsledkom ratingu finančnej a majetkovej bonity obcí a miest SR, ktorých výsledky boli hodnotené voči výsledkom okresu a kraja.

webygroup

Úvodná stránka