Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu vodorovná

Obec Zemianske Kostoľany

Výsledky volieb prezidenta SR v obci Zemianske Kostoľany - I.kolo - 16.3.2019

IMG_20190317_112033.jpg


 

Aktuality

Kvetinová výsadba a výzdoba obceVytlačiť
 

IMG_2488.jpgKto má rád farby a kvety, určite ocení tohtoročnú výsadbu v našej obci. Obec budú krášliť aj nové kvetinové pyramídy. Ďakujeme za pomoc pri ich výsadbe manželom Márii a Jozefovi Ďurtovým a pani Alenke Maslonkovej. Všetkých tých, ktorým by sa takáto výsadba páčila aj doma, chceme upozorniť, že všetky priestory sú monitorované kamerovým systémom so záznamom.


 
 

Medzinárodný deň detí v parku a na nádvorí renesančného kaštieľa Vytlačiť
 

MDD 2018.jpgMilé deti, dňa 1. júna 2018 sa stretneme o 16 hod. v parku a na nádvorí renesančného kaštieľa v obci Zemianske Kostoľany. Oslávime spolu Medzinárodný deň detí rôznymi súťažami, bohatým programom a divadelným predstavením. 


 
 

Náš spoluobčan priniesol zlato z Prahy.Vytlačiť
 

20180513_161941.jpgV nedeľu 13. 5. sa konalo v Prahe pre nás netradičné zápolenie. Nešlo však o žiadny šport, ale o Medzinárodné majstrovstvá v znalosti biblie. Zaujímavejšie je však to, že v jednom zo súťažných štvorčlenných družstiev, ktoré reprezentovali Slovensko, bol aj náš spoluobčan Michal Kohút. Majstrovstvá sa konali v budove Českého senátu a svojou účasťou ho poctili senátor Zdeňek Papoušek, 1. podpredsedkyňa senátu ČR Mgr. Miluše Horská; generálny riaditeľ Izraelskej biblickej spoločnosti Bible society in Izrael Victor Calisher, velvyslanec Izraela v ČR Daniel Merón, pastor z Holanska Ravi Chandran a generálny sekretár japonskej biblickej spoločnosti Macoto Wacabe. Súťažilo tu 23 štvorčlenných družstiev z 10 krajín. Po zdolaní 70 otázok sa do finále prebojovali tri družstvá - z Ruska, Česka a Slovenska, v ktorom bojoval aj náš Michal. Najlepšie znalosti z biblie preukázalo práve naše slovenské družstvo a z majstrovstiev okrem dojatia a zážitkov si odnášali aj zlatú medailu. A aké myšlienky, ktoré zazneli z úst rečníkov, si Michal doniesol domov? Ovládať Bibliu je obdivuhodné, ale ešte dôležitejšie je správať sa podla nej v každodennom živote. Na záver, keď všetci gratulovali víťazom bolo povedané, že v skutočnosti sú všetci víťazi, ak prijali Ježiša Krista celým svojím srdcom. BLAHOŽELÁME!


 
 

Krásny Deň matiekVytlačiť
 

52.jpgĎakovných slov pre našich najbližších nikdy nie je dosť. A nikdy ich nie je dosť ani vo vzťahu k našim mamám, ktoré druhú májovú nedeľu oslávili svoj sviatok. Slová, básne, tance, piesne, scénky priniesli svojim mamám i manželkám členovia speváckeho súboru Borinka, deti z miestnej materskej školy, deti z prvého stupňa miestnej základnej školy, DFS Domovinka i niekoľko tanečných tried Súkromnej základnej umeleckej školy Xoana - Včielky, Roxy a Cokies. Pocity dojatia, šťastia i radosti zaplnili slzičkou oči snáď každej mamičky či starkej pri pohľade na svoje deti a vnúčatá. Za toto krásne popoludnie všetkým účinkujúcim ďakujeme.


 
 

Rekonštrukcie v Dome kultúry SNP.Vytlačiť
 

IMG_20180517_082641.jpgNa mesiac máj sme okrem iného naplánovali rekonštrukčné práce v Dome kultúry SNP. Ako prvá prišla na rad obnova vonkajších omietok na prednej terase budovy, ktorá zahŕňa aj zníženie stropu a výmenu svietidiel a oprava schodov do kuchyne. V ďalšom týždni bude nasledovať obnova parkiet vo veľkej sále.


 
 
Položky 36-40 z 246

Obstaranie záhradných kompostérov pre obec Zemianske Kostoľany -

Projekt je spolufinancovaný Európskou úniou - www.op-kzp.sk.- kohézny fond.
Hlavným cieľom projektu je zvýšenie miery zhodnocovania biologicky rozložiteľných komunálnych odpadov v obci Zemianske Kostoľany.

Kohézny fond - plagát Z.Kostoľany - kohézny fond.pdf (210.2 kB)
Kohézny fond - informácie WEB kompostéry.pdf (226.1 kB)

Projektová dokumentácia obnovy nehnuteľnej kultúrnej pamiatky Kišasonkin kaštieľ

Realizované s finančnou podporou Ministerstva kultúry Slovenskej republiky

Projektová dokumentácia obnovy nehnuteľnej kultúrnej pamiatky Obytná veža

Realizované s finančnou podporou Ministerstva kultúry Slovenskej republiky

Poskytnutie nenávratného finančného príspevku na realizáciu projektu Rekonštrukcia verejného osvetlenia v obci Zemianske Kostoľany

Súbor na stiahnutie vo_-_nfp +.rtf (6.5 MB)

Odkaz pre starostu


Súbor na stiahnutie Volebné obdobie 2014-2018.pptx (85.7 MB)

Oznamy miestneho rozhlasu obce Zemianske Kostoľany

Obec Zemianske Kostoľany bola Národným informačným strediskom SR, a.s. vyhodnotená za rok 2015 ako obec stabilného rozvoja a zaradená medzi 37,7% miest a obcí, ktoré získali Pečať rozvoja obce. Vyhodnotenie bolo výsledkom ratingu na základe ekonomických údajov, legislatívy a rozpočtovej zodpovednosti.

Obec Zemianske Kostoľany bola Národným informačným strediskom SR, a.s. vyhodnotená za rok 2016 ako obec s efektívnym využívaním financií a majetku pre trvalo udržateľný rozvoj a zaradená medzi 30,28 % miest a obcí, ktoré získali Pečať rozvoja obce 2016. Vyhodnotenie bolo výsledkom ratingu finančnej a majetkovej bonity obcí a miest SR, ktorých výsledky boli hodnotené voči výsledkom okresu a kraja.

webygroup

Úvodná stránka