Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 3

Obec Zemianske Kostoľany

DNI OBCE 2018

mimoni.jpg24. 6. 2018 - nedeľaJuraj-Hnilica.jpg

10:00 h svätá omša za všetkých občanov obce Zemianske Kostoľany v rímskokatolíckom kostole

15:00 h kultúrno-spoločenské popoludnie na zadnej terase Domu kultúry SNP a v okolí

Atrakcie pre deti, stánky s občerstvením, animácie pre deti, vystúpení detí materskej školy, vystúpenie súboru bicích nástrojov ZUŠ Bojnice SUBINA, vystúpenie Folklórneho súboru Domovina a Detského folklórneho súboru Domovinka, vystúpenie finalistu Československo má talent 2015 Juraja HNILICU, novoinštalovaná výstava "Dáma zo zámku alebo eklektické reminiscencie" v renesančnom kaštieli spolu s výstavou Rodinné väzby rodu Kostolániovcov.

Vstup zdarma! Pozývame Vás!


 

tennis+.jpg


 

Aktuality

Mudr.Gogová - dovolenkaVytlačiť
 

i_4605811.jpgMUDr. Gogová z ambulancie v  ENO Zemianske Kostoľany oznamuje svojim pacientom, že v dňoch od 29.03.2018 do 11.04.2018 vrátane, nebude ordinovať z dôvodu čerpania dovolenky. V akútnych prípadoch ju bude zastupovať MUDr. Marcinka v obvodnej ambulancii v Zdravotnom stredisku v Zemianskych Kostoľanoch.


 
 

Zápis do 1.ročníkaVytlačiť
 

54c90e3a36f28.jpgRiaditeľstvo Základnej školy Zemianske Kostoľany oznamuje, že zápis do 1. ročníka na školský rok 2018/2019 sa uskutoční dňa 16. apríla 2018 (v pondelok) v čase od 13.00 – 17.00 hod. v priestoroch ZŠ Zemianske Kostoľany.

Zápis do 1.ročníka základnej školy je povinný pre deti, ktoré dovŕšia do 31. augusta 2018 6. rok veku. K zápisu je potrebný rodný list dieťaťa a občiansky preukaz zákonného zástupcu dieťaťa. Prítomnosť dieťaťa je nevyhnutná.


 
 

Výstava pri príležitosti MDŽ História módyVytlačiť
 

18.jpgPri príležitosti Medzinárodného dňa žien sme pre vás pripravili výstavu s výstižným názvom "HISTÓRIA MÓDY". Ženy-nositeľky krásy a všetkého pekného sa už oddávna chceli páčiť a tomu prispôsobovali aj svoj šatník. Výstava nás zaviedla do skríň našich mám a starých mám minulého storočia. Okrem toho sme mali možnosť vidieť obuv, kabelky, bižutériu a ďalšie doplnky. Ďakujeme všetkým, ktorí na výstavu prispeli naozaj zaujímavými kúskami a vynikajúcimi tortami. Ženám želáme k sviatku hlavne veľa zdravia, radosti, aby boli milované a aby sa im vracalo toľko lásky, koľko samé rozdávajú.


 
 

Udelenie Ceny obce Zemianske Kostoľany za rok 2018, uvítanie detí do života, prijatie jubilantov Vytlačiť
 

3.jpgPočas prvej marcovej soboty sa v obradnej miestnosti obce vystriedalo niekoľko skupín našich občanov. Ako prví zavítali do priestorov laureáti, ktorí si prišli slávnostne prevziať Cenu obce Zemianske Kostoľany za rok 2017. Cenu obce udeľuje obecné zastupiteľstvo a za rok 2017 bola odovzdaná zakladateľke Detského folklórneho súboru Domovina pani Helene Kováčovej, ďalším laureátom je Detský folklórny súbor Domovina pri príležitosti 20. výročia založenia a Spevácka skupina Borinka Jednoty dôchodcov na Slovensku ZO v Zemianskych Kostoľanoch pri príležitosti 20. výročia založenia. Cenu obce si odniesli za prácu pri rozvoji kultúrnych a spoločenských aktivít, prezentáciu obce, spoluprácu na kultúrnych a spoločenských udalostiach v obci, za zachovávanie hmotného i nehmotného kultúrneho dedičstva obce a regiónu. Po nich do obradnej miestnosti zasadli rodičia so svojimi malými batôžkami - deťmi, ktoré sa narodili koncom minulého roka a v tomto roku. Privítali sme ich medzi občanmi našej obce a zaželali hlavne veľa zdravia a radosti. Poslednou skupinou boli naši jubilanti, ktorí v týchto dňoch oslavujú svoje jubilea - 65, 70, 75, 80, 85, 90 rokov. Všetkým ešte raz srdečne blahoželáme.


 
 

Pracovná ponukaVytlačiť
 

stiahnuť.jpgReedukačné centrum Bystričany prijme do zamestnania ekonómku zo stredoškolským alebo vysokoškolským vzdelaním s praxou v školstve - verejná správa. Nástup možný ihneď, aj na vedľajší pracovný pomer. Viac informácii : 046/ 549 3107, 0903550935.


 
 
Položky 31-35 z 211

Odkaz pre starostu

Dendrologický posudok, statický posudok, vlhkostný posudok, reštaurátorský výskum

Realizované s finančnou podporou Ministerstva kultúry Slovenskej republiky

Statický posudok, vlhkostný posudok, reštaurátorský výskum

Realizované s finančnou podporou Ministerstva kultúry Slovenskej republiky

Poskytnutie nenávratného finančného príspevku na realizáciu projektu Rekonštrukcia verejného osvetlenia v obci Zemianske Kostoľany

Súbor na stiahnutie vo_-_nfp +.rtf (6.5 MB)

Oznamy miestneho rozhlasu obce Zemianske Kostoľany

Obec Zemianske Kostoľany bola Národným informačným strediskom SR, a.s. vyhodnotená za rok 2015 ako obec stabilného rozvoja a zaradená medzi 37,7% miest a obcí, ktoré získali Pečať rozvoja obce. Vyhodnotenie bolo výsledkom ratingu na základe ekonomických údajov, legislatívy a rozpočtovej zodpovednosti.

Obec Zemianske Kostoľany bola Národným informačným strediskom SR, a.s. vyhodnotená za rok 2016 ako obec s efektívnym využívaním financií a majetku pre trvalo udržateľný rozvoj a zaradená medzi 30,28 % miest a obcí, ktoré získali Pečať rozvoja obce 2016. Vyhodnotenie bolo výsledkom ratingu finančnej a majetkovej bonity obcí a miest SR, ktorých výsledky boli hodnotené voči výsledkom okresu a kraja.

webygroup

Úvodná stránka