Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 3

Obec Zemianske Kostoľany

História bojov 2018

BOjJE web 2018.jpgVážení občania, Obec Zemianske Kostoľany v spolupráci s partnermi akcie Vás pozývajú 1. septembra 2018, to je v sobotu, do Zemianskych Kostolian na podujatie pod názvom História bojov so začiatkom o 15 hodine. Na lúke pod Hôrkou Vám členovia klubov vojenskej histórie z celého Slovenska, Čiech a Slovinska predvedú dynamické ukážky bojov z obdobia oslobodenia 1945. Historické boje budú hrané v dobových uniformách slovenskej, sovietskej, rumunskej, maďarskej a nemeckej armády za použitia historických vojenských vozidiel vrátane tanku T34. Zaujímavosťou sú letecké súboje nemeckých a sovietskych lietadiel. Tešíme sa na Vašu účasť 1. septembra 2018 o 15 hod v Zemianskych Kostoľanoch. Vstupné: dospelá osoba 3 €, deti od 6 do 15 rokov 1 €. Členovia SZPB zdarma s preukazom. V obci bude zabezpečené značenie smeru podujatia, parkovanie a zároveň o občerstvenie bude postarané.


 

Koncert speváčky SIMY MARTAUSOVEJ - 7.9.2018 v DK SNP v Zemianskych Kostoľanoch

SIMA 3.jpgObec Zemianske Kostoľany Vás pozýva na koncert speváčky Simy Martausovej. Z očí jej žiari radosť, pokoj a pokora. Milé slová má pre každého a jej hudba je ako balzam na dušu. Určite si inšpiratívnu a talentovanú Simu Martausovú nenechajte ujsť. Koncert sa bude konať v piatok, dňa 7. septembra 2018 o 18,00 hodine v kinosále DK SNP. Vstupné je 12 €, predpredaj vstupeniek v DK SNP od 7 - do 15 hodiny, v obecnej knižnici od 13 - do 17 hodiny. Srdečne Vás všetkých pozývame!


 

tennis+.jpg


 

Aktuality

Oznámenie o preplachovaní vodovodného potrubia v obci Vytlačiť
 

info1.jpg

Vážení občania, týmto Vám oznamujeme, že pracovníci prevádzky vodovodu Nováky budú v rámci pravidelnej údržby verejného vodovodu v obci  v dňoch  3.4.2018  až  13.4.2018 v čase cca. od 8:00 hod.  do 13:30 hod. vykonávať preplachovanie potrubí verejného vodovodu. Preplachovanie bude vykonávané postupne vo všetkých uliciach obce. Z dôvodu vykonávaného preplachovania môže byť miestami zaznamenané aj dočasné  zhoršenie senzorických vlastností vody a tlakových pomerov vo verejnom vodovode.  


 
 

Mudr.Gogová - dovolenkaVytlačiť
 

i_4605811.jpgMUDr. Gogová z ambulancie v  ENO Zemianske Kostoľany oznamuje svojim pacientom, že v dňoch od 29.03.2018 do 11.04.2018 vrátane, nebude ordinovať z dôvodu čerpania dovolenky. V akútnych prípadoch ju bude zastupovať MUDr. Marcinka v obvodnej ambulancii v Zdravotnom stredisku v Zemianskych Kostoľanoch.


 
 

Zápis do 1.ročníkaVytlačiť
 

54c90e3a36f28.jpgRiaditeľstvo Základnej školy Zemianske Kostoľany oznamuje, že zápis do 1. ročníka na školský rok 2018/2019 sa uskutoční dňa 16. apríla 2018 (v pondelok) v čase od 13.00 – 17.00 hod. v priestoroch ZŠ Zemianske Kostoľany.

Zápis do 1.ročníka základnej školy je povinný pre deti, ktoré dovŕšia do 31. augusta 2018 6. rok veku. K zápisu je potrebný rodný list dieťaťa a občiansky preukaz zákonného zástupcu dieťaťa. Prítomnosť dieťaťa je nevyhnutná.


 
 

Výstava pri príležitosti MDŽ História módyVytlačiť
 

18.jpgPri príležitosti Medzinárodného dňa žien sme pre vás pripravili výstavu s výstižným názvom "HISTÓRIA MÓDY". Ženy-nositeľky krásy a všetkého pekného sa už oddávna chceli páčiť a tomu prispôsobovali aj svoj šatník. Výstava nás zaviedla do skríň našich mám a starých mám minulého storočia. Okrem toho sme mali možnosť vidieť obuv, kabelky, bižutériu a ďalšie doplnky. Ďakujeme všetkým, ktorí na výstavu prispeli naozaj zaujímavými kúskami a vynikajúcimi tortami. Ženám želáme k sviatku hlavne veľa zdravia, radosti, aby boli milované a aby sa im vracalo toľko lásky, koľko samé rozdávajú.


 
 

Udelenie Ceny obce Zemianske Kostoľany za rok 2018, uvítanie detí do života, prijatie jubilantov Vytlačiť
 

3.jpgPočas prvej marcovej soboty sa v obradnej miestnosti obce vystriedalo niekoľko skupín našich občanov. Ako prví zavítali do priestorov laureáti, ktorí si prišli slávnostne prevziať Cenu obce Zemianske Kostoľany za rok 2017. Cenu obce udeľuje obecné zastupiteľstvo a za rok 2017 bola odovzdaná zakladateľke Detského folklórneho súboru Domovina pani Helene Kováčovej, ďalším laureátom je Detský folklórny súbor Domovina pri príležitosti 20. výročia založenia a Spevácka skupina Borinka Jednoty dôchodcov na Slovensku ZO v Zemianskych Kostoľanoch pri príležitosti 20. výročia založenia. Cenu obce si odniesli za prácu pri rozvoji kultúrnych a spoločenských aktivít, prezentáciu obce, spoluprácu na kultúrnych a spoločenských udalostiach v obci, za zachovávanie hmotného i nehmotného kultúrneho dedičstva obce a regiónu. Po nich do obradnej miestnosti zasadli rodičia so svojimi malými batôžkami - deťmi, ktoré sa narodili koncom minulého roka a v tomto roku. Privítali sme ich medzi občanmi našej obce a zaželali hlavne veľa zdravia a radosti. Poslednou skupinou boli naši jubilanti, ktorí v týchto dňoch oslavujú svoje jubilea - 65, 70, 75, 80, 85, 90 rokov. Všetkým ešte raz srdečne blahoželáme.


 
 
Položky 31-35 z 221

Odkaz pre starostu

Dendrologický posudok, statický posudok, vlhkostný posudok, reštaurátorský výskum

Realizované s finančnou podporou Ministerstva kultúry Slovenskej republiky

Statický posudok, vlhkostný posudok, reštaurátorský výskum

Realizované s finančnou podporou Ministerstva kultúry Slovenskej republiky

Poskytnutie nenávratného finančného príspevku na realizáciu projektu Rekonštrukcia verejného osvetlenia v obci Zemianske Kostoľany

Súbor na stiahnutie vo_-_nfp +.rtf (6.5 MB)

Oznamy miestneho rozhlasu obce Zemianske Kostoľany

Obec Zemianske Kostoľany bola Národným informačným strediskom SR, a.s. vyhodnotená za rok 2015 ako obec stabilného rozvoja a zaradená medzi 37,7% miest a obcí, ktoré získali Pečať rozvoja obce. Vyhodnotenie bolo výsledkom ratingu na základe ekonomických údajov, legislatívy a rozpočtovej zodpovednosti.

Obec Zemianske Kostoľany bola Národným informačným strediskom SR, a.s. vyhodnotená za rok 2016 ako obec s efektívnym využívaním financií a majetku pre trvalo udržateľný rozvoj a zaradená medzi 30,28 % miest a obcí, ktoré získali Pečať rozvoja obce 2016. Vyhodnotenie bolo výsledkom ratingu finančnej a majetkovej bonity obcí a miest SR, ktorých výsledky boli hodnotené voči výsledkom okresu a kraja.

webygroup

Úvodná stránka