Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 3

Obec Zemianske Kostoľany

Aktuality

Oslava Dňa matiek.Vytlačiť
 

50.jpgMáme za sebou ďalšiu oslavu nehy a lásky, na ktorej naši skvelí účinkujúci obdarovali vznešené darkyne života - matky kyticou piesní, básní a tancov. Za všetky ich krásne ženské a materinské vlastnosti chceme pri tejto slávnostnej príležitosti Dňa matiek poďakovať a vyjadriť im úprimné uznanie. Do programu v tomto roku programom prispeli miestna základná škola, mužská spevácka skupina Borinka, Detský folklórny súbor Domovinka, miestna materská škola a tri triedy Základnej súkromnej umeleckej školy Xoana so svojimi choreografiami.


 
 

Mobilná aplikácia Vytlačiť
 

VSEOBECNY_9.jpgVážení občania, ponúkame Vám službu, kde máte informácie o aktivitách, podujatiach v obci vždy po ruke cez mobilná aplikáciu Virtualne, ktorá  je dostupná pre operačné systémy iOS a Android (od verzie 4.4). Mobilnú aplikáciu obec pripravila v spolupráci so spoločnosťou WEBY GROUP, s.r.o.

Pre správne fungovanie si aplikácia vyžaduje prístup k niektorým funkciám v mobilnom telefóne, najmä k informáciám o internetovom pripojení, lokalizačným službám a podobne. Niektoré z funkcií sú nevyhnutné, iné môžete v prvotnom sprievodcovi nastavením vypnúť.

Dôležité oznamy a upozornenia môžete vedieť ihneď po zverejnení. Nastavená notifikácia vás upozorní na aktuálne informácie bez nutnosti ísť na webovú stránku obce.

Úradné hodiny obecného úradu a kontaktné informácie si môžete cez mobilnú aplikáciu uložiť pre prezeranie v offline režime. Budú tak pre vás k dispozícii aj keď nebudete mať internetové pripojenie.

Informácie o obci, jej históriu, alebo fotogalériu pohodlne zdieľajte s priateľmi ako atraktívnu pozvánku na návštevu obce.

http://www.zemianskekostolany.sk/mobilna-aplikacia.html


 
 

Noc múzeí a galériíVytlačiť
 

Noc kaštieľov-page-0.jpgNaša obec sa 19. mája (v piatok) v tomto roku po prvýkrát zapája do celoslovenského podujatia Noc múzeí a galérií. Podujatie sa uskutoční v priestoroch renesančného kaštieľa v Zemianskych Kostoľanoch, kde je okrem iného zriadená expozícia v piatich miestnostiach. V každej miestnosti stretnete účinkujúcich, ktorí vás podľa pripraveného scenára vnesú do doby, resp. historických udalostí, na ktoré je expozícia v danej miestnosti zameraná. Sprievodnými podujatiami sú aktivity v galerijnej časti kaštieľa – sláčikový koncert, módna prehliadka dobových kostýmov, divadlo pre deti O čertíkovi Babráčikovi. Budeme potešení, ak prijmete pozvanie na večernú prehliadku celého kaštieľa, po ukončení ktorej možete na nádvorí sledovať orientálne tance.

Časový harmonogram programu:

18:00 h Divadelné predstavenie pre deti - O čertíkovi Babráčikovi 

19:00 h Voľná prehliadka kaštieľa s účinkujúcimi v miestnostiach

20:00 h Koncert sláčikového kvarteta a módna prehliadka dobových kostýmov

21:00 h Večerná prehliadka kaštieľa s účinkujúcimi v miestnostiach

21:30 h Orientálny tanec na nádvorí


 
 

Víla Ella pre deti Vytlačiť
 

VILA_ELLA plagát.jpgMedzinárodný deň detí oslavujeme aj v piatok, 2. júna 2017 s Vílou Ellou.

Víla Ella navštívi deti dňa 2. 6. 2017 o 17:00 h v Dome kultúry SNP, vstupné 4 €/osoba. Predaj vstupeniek je v Dome kultúre SNP, rezervácia je možná na tel. č. 046/5466209, 0908 705 823 alebo na e-mailovej adrese kultura@zemianskekostoľany.sk


 
 

Oslava Dňa matiekVytlačiť
 

srdce.gifVo víre všedných dní prichádzajú dni, kedy sa trošku viac zamyslíme nad skutočnými hodnotami nášho žitia. A jedným takýmto dňom v roku je aj Deň matiek. Srdečne Vás pozývame na oslavu nehy, lásky, vďačnosti a milých slov. Pozývame Vás na oslavu Dňa matiek dňa 12. 5. 2017, t.j. v piatok o 16:30 h. V programe budú účinkovať deti miestnej materskej školy, základnej školy, Detského folklórneho súboru Domovinka, deti tanečných tried zo Súkromnej základnej umeckej školy Xoana a miestna mužská spevácka skupina Borinka.


 
 
Položky 31-35 z 161

Odkaz pre starostu

Dendrologický posudok, statický posudok, vlhkostný posudok, reštaurátorský výskum

Realizované s finančnou podporou Ministerstva kultúry Slovenskej republiky

Statický posudok, vlhkostný posudok, reštaurátorský výskum

Realizované s finančnou podporou Ministerstva kultúry Slovenskej republiky

Poskytnutie nenávratného finančného príspevku na realizáciu projektu Rekonštrukcia verejného osvetlenia v obci Zemianske Kostoľany

Súbor na stiahnutie vo_-_nfp.rtf (6.5 MB)

Oznamy miestneho rozhlasu obce Zemianske Kostoľany

Obec Zemianske Kostoľany bola Národným informačným strediskom SR, a.s. vyhodnotená za rok 2015 ako obec stabilného rozvoja a zaradená medzi 37,7% miest a obcí, ktoré získali Pečať rozvoja obce. Vyhodnotenie bolo výsledkom ratingu na základe ekonomických údajov, legislatívy a rozpočtovej zodpovednosti.

Obec Zemianske Kostoľany bola Národným informačným strediskom SR, a.s. vyhodnotená za rok 2016 ako obec s efektívnym využívaním financií a majetku pre trvalo udržateľný rozvoj a zaradená medzi 30,28 % miest a obcí, ktoré získali Pečať rozvoja obce 2016. Vyhodnotenie bolo výsledkom ratingu finančnej a majetkovej bonity obcí a miest SR, ktorých výsledky boli hodnotené voči výsledkom okresu a kraja.

webygroup

Úvodná stránka