Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 3

Obec Zemianske Kostoľany

Aktuality

Rokovanie obecného zastupiteľstva 12. 4. 2017Vytlačiť
 

erb-scan.jpgV zmysle príslušných ustanovení zákona o obecnom zriadení oznamujeme, že starostka obce zvoláva rokovania Obecného zastupiteľstva v Zemianskych Kostoľanoch na deň 12. 4. 2017 o 17:00 h v budove Domu kultúry SNP v Zemianskych Kostoľanoch. Pozvánka a program rokovanie je v prílohe po rozkliknutí.


 
 

Výluka v železničnej doprave v úseku Zemianske Kostoľany – Bystričany – Oslany Vytlačiť
 

Železnice Slovensk2952_zsr.jpgej republiky (ŽSR) budú dňa 10. apríla 2017, v čase od 7.00 h do 12.40 h, realizovať výlukové práce v medzistaničnom úseku Zemianske Kostoľany – Bystričany, a dňa 11. apríla 2017, v čase od 7.00 h do 12.50 h, v úseku Bystričany – Oslany. V rámci týchto výluk sa v uvedených úsekoch trate zrealizujú činnosti spojené s  výmenou koľajníc, s ich následným zvarením do bezstykovej koľaje. Dôvodom prác je odstránenie defektoskopických porúch koľajníc. Práce vykonávajú ŽSR vlastnými personálnymi kapacitami.

Vzhľadom na to, že ide o jednokoľajnú trať, cestujúci budú prepravovaní náhradnou autobusovou dopravou, ktorú zabezpečuje ZSSK.

ŽSR prosia cestujúcich o trpezlivosť a pochopenie v súvislosti s obmedzeniami v železničnej doprave, ku ktorým môže dochádzať v dôsledku výlukových prác a zároveň apelujú na zvýšenú pozornosť pri sledovaní vývesiek a hlásení staničného rozhlasu v železničných staniciach.

 


 
 

Daň z nehnuteľností, daň za psa a miestny poplatok za komunálne odpady a drobné stavebné odpadyVytlačiť
 

Obec Zemianske Kostoľany oznamuje občanom, daňovníkom a poplatníkom, že rozhodnutia o vyrúbení dane z nehnuteľností, dane za psa a miestneho poplatku za komunálne odpady a drobné stavebné odpady na rok 2017 si môžu vyzdvihnúť a dane a poplatky zároveň aj uhradiť počas úradných hodín na Obecnom úrade v Zemianskych Kostoľanoch, referát daní a poplatkov na prízemí úradu (referentka Katarína Pastuchová).


 
 

Oznam spoločnosti VARES, s.r.o., o spoplatnení TV programovVytlačiť
 

Prevádzkovateľ televízneho kábelového rozvodu v obci Zemianske Kostoľany VARES, s.r.o., Banská Bystrica oznamuje svojim zákazníkom, že Slovenskí komerční vysielatelia Markíza a JOJ ohlásili odchod z bezplatného DVB-T vysielania (okrem JOJ) a od 1. 3. 2017 začali spoplatňovať TV programy Markíza, Doma, Dajto, TV JOJ, JOJ plus, WAU). Z vyššie uvedeného dôvodu bola spoločnosť nútená upraviť cenu Základnej programovej ponuky zvýšením mesačného poplatku o 1,00 € vrátane DPH. Oznámenie o zvýšení otvoríte po rozkliknutí odkazu.


 
 

Oslavy 72.výročia oslobodenia obce Zemianske KostoľanyVytlačiť
 

Pri príležitosti 72. výročia oslobodenia obce Zemianske Kostoľany si vás dovoľujeme srdečne pozvať na oslavy tohto sviatku, ktoré sa budú konať dňa 4. apríla 2017 o 17:00 h pri Pamätníku SNP. Oslava je spojená s kladením vencov.


 
 
Položky 31-35 z 149

Odkaz pre starostu

Pamiatkový výskum Kišasonkin kaštieľ

Realizované s finančnou podporou Ministerstva kultúry Slovenskej republiky

Pamiatkový výskum Sýpka

Realizované s finančnou podporou Ministerstva kultúry Slovenskej republiky

Poskytnutie nenávratného finančného príspevku na realizáciu projektu Rekonštrukcia verejného osvetlenia v obci Zemianske Kostoľany

Súbor na stiahnutie vo_-_nfp.rtf (6.5 MB)

Oznamy miestneho rozhlasu obce Zemianske Kostoľany

Obec Zemianske Kostoľany bola Národným informačným strediskom SR, a.s. vyhodnotená za rok 2015 ako obec stabilného rozvoja a zaradená medzi 37,7% miest a obcí, ktoré získali Pečať rozvoja obce. Vyhodnotenie bolo výsledkom ratingu na základe ekonomických údajov, legislatívy a rozpočtovej zodpovednosti.

Obec Zemianske Kostoľany bola Národným informačným strediskom SR, a.s. vyhodnotená za rok 2016 ako obec s efektívnym využívaním financií a majetku pre trvalo udržateľný rozvoj a zaradená medzi 30,28 % miest a obcí, ktoré získali Pečať rozvoja obce 2016. Vyhodnotenie bolo výsledkom ratingu finančnej a majetkovej bonity obcí a miest SR, ktorých výsledky boli hodnotené voči výsledkom okresu a kraja.

webygroup

Úvodná stránka