Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu vodorovná

Obec Zemianske Kostoľany

Advent 2018

iStock_000051317294_Medium.jpgV nedeľu, 2.12.2018 sa začal advent. Kresťania na adventných vencoch v kostoloch pri večerných omšiach zapália prvé sviečky. Slovo advent pochádza z latinského „adventus“ a znamená príchod. Symbolom adventného obdobia, ktoré trvá štyri týždne, je adventný veniec so štyrmi sviecami - tie sa postupne zapaľujú počas štyroch adventných nedieľ až do Vianoc. Najčastejšie sú sviečky tmavomodré alebo fialové, symbolizujúce liturgické farby adventných nedieľ. Cirkevný rok sa v katolíckej cirkvi končí sviatkom Krista Kráľa a adventom sa začína nový cirkevný rok.Štvortýždňové obdobie adventu je pre veriacich najmä časom duchovnej prípravy a pokánia pred slávením Vianoc, radostnej spomienky na narodenie Pána. V tomto období sa veriaci v katolíckych, evanjelických a ďalších kresťanských chrámoch schádzajú k modlitbám a zamysleniam, konajú sa v nich aj mnohé adventné koncerty. Chrámové rúcho v advente je fialové. Prvá adventná nedeľa je súčasne v katolíckej cirkvi začiatkom nového liturgického roka a už tradične aj dňom cirkevnej zbierky na charitu.

Pastiersky list Konferencie biskupov Slovenska: Upevňovanie zväzkov lásky a pokoja v medziľudských vzťahoch pre veriacich : https://www.kbs.sk/obsah/sekcia/h/dokumenty-a-vyhlasenia/p/pastierske-listy-konferencie-biskupov-slovenska/c/pastiersky-list-na-prvu-adventnu-nedelu-2018


 

Prezentácia obce Zemianske Kostoľany - volebné obdobie 2014-2018


 

Aktuality

Krásny Deň matiekVytlačiť
 

52.jpgĎakovných slov pre našich najbližších nikdy nie je dosť. A nikdy ich nie je dosť ani vo vzťahu k našim mamám, ktoré druhú májovú nedeľu oslávili svoj sviatok. Slová, básne, tance, piesne, scénky priniesli svojim mamám i manželkám členovia speváckeho súboru Borinka, deti z miestnej materskej školy, deti z prvého stupňa miestnej základnej školy, DFS Domovinka i niekoľko tanečných tried Súkromnej základnej umeleckej školy Xoana - Včielky, Roxy a Cokies. Pocity dojatia, šťastia i radosti zaplnili slzičkou oči snáď každej mamičky či starkej pri pohľade na svoje deti a vnúčatá. Za toto krásne popoludnie všetkým účinkujúcim ďakujeme.


 
 

Rekonštrukcie v Dome kultúry SNP.Vytlačiť
 

IMG_20180517_082641.jpgNa mesiac máj sme okrem iného naplánovali rekonštrukčné práce v Dome kultúry SNP. Ako prvá prišla na rad obnova vonkajších omietok na prednej terase budovy, ktorá zahŕňa aj zníženie stropu a výmenu svietidiel a oprava schodov do kuchyne. V ďalšom týždni bude nasledovať obnova parkiet vo veľkej sále.


 
 

Príprava na Noc múzeí 2018.Vytlačiť
 

IMG_20180515_104927.jpgUž druhý rok sa pripravujeme na účasť v celoslovenskom podujatí Noc múzeí. Prípravy sú v plnom prúde. Zamestnanci rozkladajú a montujú nové trhové stánky a v miestnosti galérie prebieha montáž závesného systému na umiestnenie výstavy obrazov zo zbierky Bojnického zámku, ktoré pochádzajú z kaštieľa v Zemianskych Kostoľanoch.

Podujatie sa uskutoční v piatok 18. 5. 2018 od 17:00 h na nádvorí renesančného kaštieľa.


 
 

Informovanie občanov o použití linky 112 aj cez SMS správyVytlačiť
 

i50219w460h276xyz1001.jpgLinka 112 je zjednotené celoeurópske tiesňové telefónne číslo slúžiace na privolanie zložiek integrovaného záchranného systému v prípadoch ohrozenia života alebo zdravia jednotlivca alebo verejnosti, ich bezpečnosti alebo majetku, životného prostredia alebo v inom stave, kedy je postihnutý subjekt odkázaný na cudziu pomoc.  V letáku tu sa dozviete ako používať linku 112.

Súbor na stiahnutie Letak  112.pdf Letak 112.pdf (1.4 MB)

 
 

Noc múzeí 2018 v kaštieli - Návrat do stredovekuVytlačiť
 

noc-muzei-a-galerii-v-galerii-ludovita-fullu-6433.460x345ct.pngObec Zemianske Kostoľany organizuje z príležitosti celoeurópskeho projektu i tento rok Noc múzeí 2018 s podtitulom Návrat do stredoveku dňa 18.mája 2018 od 17.hodiny so zaujímavými hosťami ako je historická skupina Taurus, ktorá nám priblíži život v stredoveku divadelno-šermiarskym vystúpením, výkladom tortúry veselou formou. Deti sa môžu zabaviť v stredovekom tábore, rómska hudobná skupina nám spríjemní svojou hudbou májový podvečer. Občerstviť sa môžete na stredovekom rýnku. V priestoroch renesančného kaštieľa bude sprístupnená výstava zapožičaných obrazov  z Bojnického zámku dokumentujúce rod Kostolániovcov a ich rodové väzby a výstava obrazov nášho dnes už zosnuléo občana Jozefa Kotlebu. Srdečne Vás všetkých pozývame!


 
 
Položky 31-35 z 238

Odkaz pre starostu

Projektová dokumentácia obnovy nehnuteľnej kultúrnej pamiatky Kišasonkin kaštieľ

Realizované s finančnou podporou Ministerstva kultúry Slovenskej republiky

Projektová dokumentácia obnovy nehnuteľnej kultúrnej pamiatky Obytná veža

Realizované s finančnou podporou Ministerstva kultúry Slovenskej republiky

Poskytnutie nenávratného finančného príspevku na realizáciu projektu Rekonštrukcia verejného osvetlenia v obci Zemianske Kostoľany

Súbor na stiahnutie vo_-_nfp +.rtf (6.5 MB)

Súbor na stiahnutie Volebné obdobie 2014-2018.pptx (85.7 MB)

Oznamy miestneho rozhlasu obce Zemianske Kostoľany

Obec Zemianske Kostoľany bola Národným informačným strediskom SR, a.s. vyhodnotená za rok 2015 ako obec stabilného rozvoja a zaradená medzi 37,7% miest a obcí, ktoré získali Pečať rozvoja obce. Vyhodnotenie bolo výsledkom ratingu na základe ekonomických údajov, legislatívy a rozpočtovej zodpovednosti.

Obec Zemianske Kostoľany bola Národným informačným strediskom SR, a.s. vyhodnotená za rok 2016 ako obec s efektívnym využívaním financií a majetku pre trvalo udržateľný rozvoj a zaradená medzi 30,28 % miest a obcí, ktoré získali Pečať rozvoja obce 2016. Vyhodnotenie bolo výsledkom ratingu finančnej a majetkovej bonity obcí a miest SR, ktorých výsledky boli hodnotené voči výsledkom okresu a kraja.

webygroup

Úvodná stránka