Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu vodorovná

Obec Zemianske Kostoľany

Prezentácia obce Zemianske Kostoľany - volebné obdobie 2014-2018


 

Aktuality

Noc múzeí a galérií 2018 Vytlačiť
 

36.jpgV piatok 18. 5. 2018 sa zaplnilo nádvorie kaštieľa všetkými, ktorých oslovilo podujatie Noc múzeí. Naša obec sa do tejto celoslovenskej akcie zapojila už po druhýkrát. Divadelno-šermiarske vystúpenie, boj rôznymi zbraňami - štít, meč, dvojručný meč, halapartne, strelné zbrane, boj s dýkami. Výklad tortúry a mučenia zábavnou formou. Historický tábor hlavne pre deti v parku. Tradičný rínok. Ľudová cimbalová hudba. Výstava obrazov zo zbierky Slovenského národného múzea - Múzeum Bojnice, ktoré boli pôvodne umiestnené v kaštieli v Zemianskych Kostoľanoch a dokumentujú rodové väzby rodu Kostoláni. Spomienka na nášho občana Jozefa Kotlebu malou výstavou jeho obrazov.


 
 

Beseda s detskou spisovateľkou Gabrielou FutovouVytlačiť
 

IMG_2422.jpgDnes 29. 5. 2018 sme spolu s deťmi z miestnej základnej školy privítali v našom dome kultúry vzácneho hosťa - najobľúbenejšiu detskú spisovateľku Gabrielu Futovú. Pani spisovateľka nám povedala aj niečo zo svojho života a trpezlivo odpovedala na otázky detí. Z výtvarných prác vhodených do našej knižnej búdky pani Futová vybrala zo svojich kreslených podobizní tri, o ktorých si myslela, že ju najlepšie vystihujú. Autormi týchto prác bola Veronika Mikulová, Natálka Mikulová a Dominik Karak. Spisovateľka im odovzdala za ich úsilie ceny. Ceny odovzdala i naj- čitateľom - Jožkovi Borisovi a Dominike Ficelovej, čo bolo pre ostatné deti určite vhodnou motiváciou ako viac čítať. Na záver potešila deti autogramiádou a vyjadrila svoje prekvapenie, koľko kníh, ktorých je autorkou, si deti so sebou na podpis priniesli. Žiaci základnej školy odovzdali ich obľúbenej spisovateľke aj nimi vytvorené malé darčeky. Súčasťou besedy bol i predaj kníh autorky Gabriely Futovej. Deti si doplnili svoje knižnice o nové tituly, ktoré im chýbali, ale o kúpu prejavili záujem aj deti, ktoré sa s jej tvorbou ešte nestretli a táto beseda bola pre nich inšpiráciou. Teší nás, že pani spisovateľka Gabriela Futová prijala naše pozvanie a prišla medzi nás.


 
 

Kvetinová výsadba a výzdoba obceVytlačiť
 

IMG_2488.jpgKto má rád farby a kvety, určite ocení tohtoročnú výsadbu v našej obci. Obec budú krášliť aj nové kvetinové pyramídy. Ďakujeme za pomoc pri ich výsadbe manželom Márii a Jozefovi Ďurtovým a pani Alenke Maslonkovej. Všetkých tých, ktorým by sa takáto výsadba páčila aj doma, chceme upozorniť, že všetky priestory sú monitorované kamerovým systémom so záznamom.


 
 

Medzinárodný deň detí v parku a na nádvorí renesančného kaštieľa Vytlačiť
 

MDD 2018.jpgMilé deti, dňa 1. júna 2018 sa stretneme o 16 hod. v parku a na nádvorí renesančného kaštieľa v obci Zemianske Kostoľany. Oslávime spolu Medzinárodný deň detí rôznymi súťažami, bohatým programom a divadelným predstavením. 


 
 

Náš spoluobčan priniesol zlato z Prahy.Vytlačiť
 

20180513_161941.jpgV nedeľu 13. 5. sa konalo v Prahe pre nás netradičné zápolenie. Nešlo však o žiadny šport, ale o Medzinárodné majstrovstvá v znalosti biblie. Zaujímavejšie je však to, že v jednom zo súťažných štvorčlenných družstiev, ktoré reprezentovali Slovensko, bol aj náš spoluobčan Michal Kohút. Majstrovstvá sa konali v budove Českého senátu a svojou účasťou ho poctili senátor Zdeňek Papoušek, 1. podpredsedkyňa senátu ČR Mgr. Miluše Horská; generálny riaditeľ Izraelskej biblickej spoločnosti Bible society in Izrael Victor Calisher, velvyslanec Izraela v ČR Daniel Merón, pastor z Holanska Ravi Chandran a generálny sekretár japonskej biblickej spoločnosti Macoto Wacabe. Súťažilo tu 23 štvorčlenných družstiev z 10 krajín. Po zdolaní 70 otázok sa do finále prebojovali tri družstvá - z Ruska, Česka a Slovenska, v ktorom bojoval aj náš Michal. Najlepšie znalosti z biblie preukázalo práve naše slovenské družstvo a z majstrovstiev okrem dojatia a zážitkov si odnášali aj zlatú medailu. A aké myšlienky, ktoré zazneli z úst rečníkov, si Michal doniesol domov? Ovládať Bibliu je obdivuhodné, ale ešte dôležitejšie je správať sa podla nej v každodennom živote. Na záver, keď všetci gratulovali víťazom bolo povedané, že v skutočnosti sú všetci víťazi, ak prijali Ježiša Krista celým svojím srdcom. BLAHOŽELÁME!


 
 
Položky 31-35 z 243

Obstaranie záhradných kompostérov pre obec Zemianske Kostoľany -

Projekt je spolufinancovaný Európskou úniou - www.op-kzp.sk.- kohézny fond.
Hlavným cieľom projektu je zvýšenie miery zhodnocovania biologicky rozložiteľných komunálnych odpadov v obci Zemianske Kostoľany.

Kohézny fond - plagát Z.Kostoľany - kohézny fond.pdf (210.2 kB)
Kohézny fond - informácie WEB kompostéry.pdf (226.1 kB)

Projektová dokumentácia obnovy nehnuteľnej kultúrnej pamiatky Kišasonkin kaštieľ

Realizované s finančnou podporou Ministerstva kultúry Slovenskej republiky

Projektová dokumentácia obnovy nehnuteľnej kultúrnej pamiatky Obytná veža

Realizované s finančnou podporou Ministerstva kultúry Slovenskej republiky

Poskytnutie nenávratného finančného príspevku na realizáciu projektu Rekonštrukcia verejného osvetlenia v obci Zemianske Kostoľany

Súbor na stiahnutie vo_-_nfp +.rtf (6.5 MB)

Odkaz pre starostu


Súbor na stiahnutie Volebné obdobie 2014-2018.pptx (85.7 MB)

Oznamy miestneho rozhlasu obce Zemianske Kostoľany

Obec Zemianske Kostoľany bola Národným informačným strediskom SR, a.s. vyhodnotená za rok 2015 ako obec stabilného rozvoja a zaradená medzi 37,7% miest a obcí, ktoré získali Pečať rozvoja obce. Vyhodnotenie bolo výsledkom ratingu na základe ekonomických údajov, legislatívy a rozpočtovej zodpovednosti.

Obec Zemianske Kostoľany bola Národným informačným strediskom SR, a.s. vyhodnotená za rok 2016 ako obec s efektívnym využívaním financií a majetku pre trvalo udržateľný rozvoj a zaradená medzi 30,28 % miest a obcí, ktoré získali Pečať rozvoja obce 2016. Vyhodnotenie bolo výsledkom ratingu finančnej a majetkovej bonity obcí a miest SR, ktorých výsledky boli hodnotené voči výsledkom okresu a kraja.

webygroup

Úvodná stránka