Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 3

Obec Zemianske Kostoľany

Október - mesiac úcty k starším

Golden-Couple.jpg„Človek je krásny nielen vtedy, keď má pružný krok. Človek je krásny podľa múdrosti, čo zračí sa mu v oku, podľa vrások a bielych vlasov, podľa slov, keď ponára sa v hovore s deťmi do rokov, keď aj on bol mladý. Človek je krásny vtedy, keď ho ľudia majú radi."

Mesiac október by mal byť pre náš všetkých aj pripomienkou, ako si uctiť našich seniorov. Starnutie je zákonitý, všeobecný jav, ktorému podliehajú všetky živé organizmy, teda aj my ľudia. Je to nezvratný a postupný proces v našom živote. Úcta k starším ľuďom by mala byť predovšetkým prirodzenou súčasťou nášho života, mala by byť spontánna a nenásilná. Starší ľudia si ju zaslúžia, pretože vekom nadobudli rôzne skúsenosti, ktoré odovzdávajú nám, mladším. Nemali by sme zabúdať na pozdrav, ktorý je prejavom priateľstva, zdvorilosti, úcty a rešpektu k druhému človeku - bez rozdielu veku. Láska a úcta k starším ľuďom je vysoko cenená a dôležitá aj v kresťanstve. Je dokonca prirodzeným zákonom, ktorý poznajú všetky národy.

Milí spoluobčania, knižnica sa s pribúdajúcimi knihami stáva bohatšou. Vy sa s pribúdajúcimi rokmi stávate múdrejšími a skúsenejšími. Vo vašich bielych vlasoch je skrytá múdrosť, vo vráskach skúsenosť, v chvejivých rukách láskavosť.
 


 

Rozprávanie o našej obci v relácii Studnička rádia Regina

radio_regina.pngV relácii Studnička rádia Regina  sa dňa 14.10.2018 moderátorka p. Jágerová venovala našej obci a o minulosti porozprávali aj naši občania. Nech sa páči vypočujte si:

radio-arch-pp.stv.livebox.sk/a520/00/0017/001706/00170687-1.mp3


 

Aktuality

Noc múzeí 2018 v kaštieli - Návrat do stredovekuVytlačiť
 

noc-muzei-a-galerii-v-galerii-ludovita-fullu-6433.460x345ct.pngObec Zemianske Kostoľany organizuje z príležitosti celoeurópskeho projektu i tento rok Noc múzeí 2018 s podtitulom Návrat do stredoveku dňa 18.mája 2018 od 17.hodiny so zaujímavými hosťami ako je historická skupina Taurus, ktorá nám priblíži život v stredoveku divadelno-šermiarskym vystúpením, výkladom tortúry veselou formou. Deti sa môžu zabaviť v stredovekom tábore, rómska hudobná skupina nám spríjemní svojou hudbou májový podvečer. Občerstviť sa môžete na stredovekom rýnku. V priestoroch renesančného kaštieľa bude sprístupnená výstava zapožičaných obrazov  z Bojnického zámku dokumentujúce rod Kostolániovcov a ich rodové väzby a výstava obrazov nášho dnes už zosnuléo občana Jozefa Kotlebu. Srdečne Vás všetkých pozývame!


 
 

Beseda so spisovateľkou Gabrielou Futovou - 29. máj 2018Vytlačiť
 

futova.jpgMilí čitatelia, rodičia, milé deti, pozývame Vás na besedu do DK SNP v Zemianskych Kostoľanoch, kde na Vás  bude čakať  známa a veľmi úspešná spisovateľka detských kníh – Gabriela Futová. Beseda sa uskutoční dňa 29.5. 2018 / utorok / o 11:00 hod. Besedu pre Vás pripravila vedúca obecnej knižnice. Pani spisovateľka na besede porozpráva o svojej tvorbe ale aj veľa zaujímavostí zo života samotnej spisovateľky z každodenného života. Prineste si aj vlastné knihy Gabriely Futovej, ktoré máte doma, rada Vám napíše venovanie s vlastnoručným podpisom. Počas besedy bude vyhlásený aj Detský kráľ čitateľov za rok 2017 a cenu osobne odovzdá pani spisovateľka Gabriela Futová.  Ocenení dospelí čitatelia budú oboznámení pozvánkou a budú odmenení v priestoroch knižnice.


 
 

Okresné riaditeľstvo Hasičského a záchranného zboru v Prievidzi vyhlasuje od 04. 05. 2018, 07:00 hod. – do odvolania čas zvýšeného nebezpečenstva vzniku požiaru. Vytlačiť
 

39ecdc77ffe139ca6a81c3d49fcc816c_25567d_md_7b55b1_md.jpg

Okresné riaditeľstvo Hasičského a záchranného zboru v Prievidzi prehodnotilo situáciu v územnom obvode okresu Prievidza a z dôvodu predchádzania vzniku požiarov v súlade § 21 písm. o) zákona NR SR č. 314/2001 Z. z. o ochrane pred požiarmi v znení neskorších predpisov a s  § 2 ods. 1 vyhlášky MV SR č. 121/2002 Z. z. o požiarnej prevencii v znení neskorších predpisov vyhlasuje od 04. 05. 2018, 07:00 hod. – do odvolania čas zvýšeného nebezpečenstva vzniku požiaru.Viac informácií tu.


 
 

Výsadba letničiek v obciVytlačiť
 

IMG_2363.jpgS pribúdajúcimi stupňami na teplomere sme začali s výsadbou letničiek na verejných priestoroch a v obecných budovách a naďalej v nej budeme pokračovať. Krásne farby kvietkov určite v lete potešia všetkých obyvateľov i návštevníkov a pridajú na dobrej nálade a pohode.


 
 

Na sezónu pripravujeme tenisové kurty.Vytlačiť
 

IMG_2359.jpgPekné počasie láka von i športovcov. Prípravy na zahájenie tenisovej sezóny sú v plnom prúde. Nový správca tenisových kurtov zabezpečil náter ohradových stĺpikov, výmenu ohradového pletiva i ďalšie natieračské práce. Zostáva ešte pripraviť povrch. Na tieto účely sme doplnili potrebné množstvo antuky. Ďakujeme správcovi i všetkým, ktorí mu v týchto prácach pomáhajú a po ich ukončení pozývame všetkých na toto športovisko.


 
 
Položky 26-30 z 229

Odkaz pre starostu

Projektová dokumentácia obnovy nehnuteľnej kultúrnej pamiatky Kišasonkin kaštieľ

Realizované s finančnou podporou Ministerstva kultúry Slovenskej republiky

Projektová dokumentácia obnovy nehnuteľnej kultúrnej pamiatky Obytná veža

Realizované s finančnou podporou Ministerstva kultúry Slovenskej republiky

Poskytnutie nenávratného finančného príspevku na realizáciu projektu Rekonštrukcia verejného osvetlenia v obci Zemianske Kostoľany

Súbor na stiahnutie vo_-_nfp +.rtf (6.5 MB)

Oznamy miestneho rozhlasu obce Zemianske Kostoľany

Obec Zemianske Kostoľany bola Národným informačným strediskom SR, a.s. vyhodnotená za rok 2015 ako obec stabilného rozvoja a zaradená medzi 37,7% miest a obcí, ktoré získali Pečať rozvoja obce. Vyhodnotenie bolo výsledkom ratingu na základe ekonomických údajov, legislatívy a rozpočtovej zodpovednosti.

Obec Zemianske Kostoľany bola Národným informačným strediskom SR, a.s. vyhodnotená za rok 2016 ako obec s efektívnym využívaním financií a majetku pre trvalo udržateľný rozvoj a zaradená medzi 30,28 % miest a obcí, ktoré získali Pečať rozvoja obce 2016. Vyhodnotenie bolo výsledkom ratingu finančnej a majetkovej bonity obcí a miest SR, ktorých výsledky boli hodnotené voči výsledkom okresu a kraja.

webygroup

Úvodná stránka