Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu vodorovná

Obec Zemianske Kostoľany

Aktuality

Pozvánka na Galavečer SZUŠ XoanaVytlačiť
 

54.jpgTanečníci z radov detí i dospelých navštevujúcich Súkromnú základnú umeleckú školu XOANA v školskom roku 2016/2017 sa budú prezentovať tým, čo sa v tomto školskom roku naučili. Príďte povzbudiť svoje deti, vnúčatá, kamarátky, mamičky a manželky na Galavečer tanečnej školy XOANA dňa 28. 5. 2017 o 17:00 h do Domu kultúry SNP v Zemianskych Kostoľanoch.


 
 

Noc múzeí a galérií 2017Vytlačiť
 

1.jpgPo sprístupnení zrekonštruovaného kaštieľa verejnosti sa naša obec tento rok po prvýkrát zapojila do celoslovenského podujatia NOC MÚZEÍ A GALÉRIÍ. Cieľom podujatia bolo prilákať do priestorov všetky generácie obyvateľov. V úvode podujatia bolo našou snahou zaujať našu najmladšiu generáciu poučným bábkovým divadielkom O čertíkovi Babráčikovi. Voľná prehliadka kaštieľa (bez sprievodu a výkladu) bola umožnená návštevníkom už od 18:00 h. V miestnostiach kaštieľa mali možnosť stretnúť účinkujúcich v dobových kostýmoch, ktorí sa im prihovorili milým slovom a ponúkli občerstvením. Od 20:00 h už bolo v galerijnej miestnosti pripravené sláčikové trio, v prevedení ktorého skladby sa postupne prestriedali s uvedením nádherných modelov dobových kostýmov pánov a dám z anglických i francúzskych dvorov. Návštevníci, ktorí prišli neskôr, mohli ešte navštíviť jednotlivé priestory kaštieľa na večernej voľnej prehliadke umocňujúcej plamienky sviečok. Záver podujatia už patril orientálnemu tancu a choreografii tanečnej školy Xoana na nádvorí kaštieľa.


 
 

Vítanie detí do životaVytlačiť
 

30.jpgOsláviť príchod nového človiečika na svet je vždy krásna udalosť. My sme ich v jednu peknú májovú sobotu privítali v obradnej miestnosti hneď šesť. Drobné telíčka túliace sa v maminom či ockovom náručí naplnili túto slávnostnú chvíľu nehou, láskou a nevinnosťou. Želáme všetkým našim novým malým občanom hlavne veľa zdravia a krásny život.


 
 

Privítanie jubilantov v obradnej miestnostiVytlačiť
 

61.jpgJe vždy príjemnou udalosťou prijať v obradnej miestnosti v renesančnom kaštieli jubilantov, ktorí v danom polroku oslavujú svoje životné jubileum. Naše pozvanie na túto slávnosť prijalo 21 jubilujúcich spoluobčanov. Slávnostnú atmosféru umocňovali básne a piesne členov Zboru pre občianske záležitosti v Zemianskych Kostoľanoch. Slovo, ktoré pohladí, adresovala jubilantom vo svojom príhovore starostka obce, ktorá im s gratuláciou odovzdala i kvietok a malú pozornosť pripomínajúcu túto milú slávnosť. Po obrade čakal oslávencov ešte prípitok a malé občerstvenie. Všetkým im želáme hlavne veľa zdravia a rodinnej pohody a aby sme sa na takejto slávnosti stretli ešte mnoho ráz.


 
 

Oslava jubilejných sobášovVytlačiť
 

31.jpgV obradnej miestnosti obce častejšie vítame snúbencov, ktorí sa rozhodnú spojiť svoje životy v jeden. Mimoriadne významnou chvíľou je aj tá, keď môžeme poblahoželať manželom, ktorí stoja vedľa seba bok po boku v pevnom manželskom zväzu už veľa rokov. V dobrom aj v zlom, v zdraví aj v chorobe...., tak ako si to niekedy sľubovali. Teší nás, že tieto svoje dávne sľuby premenili na skutočnosť. Sú vzorom pre nás všetkých, pre svoje deti i pre spoločnosť. Sme poctení, že prijali naše pozvanie do obradnej miestnosti a podelili sa s nami o svoju radosť zo svojich krásnych jubileí.


 
 
Položky 26-30 z 161

Odkaz pre starostu

Dendrologický posudok, statický posudok, vlhkostný posudok, reštaurátorský výskum

Realizované s finančnou podporou Ministerstva kultúry Slovenskej republiky

Statický posudok, vlhkostný posudok, reštaurátorský výskum

Realizované s finančnou podporou Ministerstva kultúry Slovenskej republiky

Poskytnutie nenávratného finančného príspevku na realizáciu projektu Rekonštrukcia verejného osvetlenia v obci Zemianske Kostoľany

Súbor na stiahnutie vo_-_nfp.rtf (6.5 MB)

Oznamy miestneho rozhlasu obce Zemianske Kostoľany

Obec Zemianske Kostoľany bola Národným informačným strediskom SR, a.s. vyhodnotená za rok 2015 ako obec stabilného rozvoja a zaradená medzi 37,7% miest a obcí, ktoré získali Pečať rozvoja obce. Vyhodnotenie bolo výsledkom ratingu na základe ekonomických údajov, legislatívy a rozpočtovej zodpovednosti.

Obec Zemianske Kostoľany bola Národným informačným strediskom SR, a.s. vyhodnotená za rok 2016 ako obec s efektívnym využívaním financií a majetku pre trvalo udržateľný rozvoj a zaradená medzi 30,28 % miest a obcí, ktoré získali Pečať rozvoja obce 2016. Vyhodnotenie bolo výsledkom ratingu finančnej a majetkovej bonity obcí a miest SR, ktorých výsledky boli hodnotené voči výsledkom okresu a kraja.

webygroup

Úvodná stránka