Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 3

Obec Zemianske Kostoľany

Fašiangová veselica

fasiangy_2012.pngDáva sa na známosť, že 10. februára 2018 sa bude konať v našej obci fašiangová veselica.  Pochôdzky fašiangovníkov dedinou začínajú už v piatok a pokračujú v sobotu. V sobotu v Dome kultúry SNP začína podujatie od 17:00 h predajom zabíjačkových špecialít: pečené klobásky, jaternice, zabíjačková kaša, pečené mäso v žemli, zabíjačková kapusta. Od 19:00 hod bude hrať do tanca hudobná skupina Relax – Valašekovci s bohatým repertoárom ľudových piesní, ako aj najnovších piesní popu. O polnoci spoločne s FS Domovina pochováme a oplačeme pani basu. Všetkých Vás srdečne pozývame.


 

Aktuality

Nakupujte cez Dobromat a pomôžete Materskej škole v Zemianskych Kostoľanoch Vytlačiť
 

dobromat-fb-horizontal.pngDobromat je služba, ktorá umožňuje ľudom popri nakupovaní v internetových obchodoch finančne podporovať občianske združenia, neziskové organizácie a nadácie, bez toho, aby ich to stálo čo i len 1 cent navyše. Dobromat sprostredkováva nákupy v internetových obchodoch, pričom pri tom získava príspevky pre združenia. Tie následne prevedie zaregistrovaným združeniam.

Celý proces funguje nasledovne:

Ktokoľvek, kto nakupuje na internete a popri tom by chcel začať podporovať konkrétne združenie/združenia, si najprv pridá do prehliadača tohto dobromat.sk/rozsirenie/pridat

Pomocník pri návšteve internetového obchodu zariadí, že časť útraty pôjde na podporu vybraného združenia

Ak si pomocníka nepridá, je potrebné pred každým nákupom navštíviť dobromat.sk

Na stránke si vyberie obchod, v ktorom chce nakúpiť a združenie, ktoré chce podporiť

Stránka ho presmeruje do vybraného internetového obchodu, kde nakúpi

Z nákupu vyplatí obchod Dobromatu príspevok

Následne ho Dobromat pošle na účet združenia, ktoré návštevník pred nákupom zvolil

Dôležité je vedieť, že cena za nákup je rovnaká, či sa do internetového obchodu dostal nakupujúci cez Dobromat alebo priamo. To, že pôjde cez Dobromat, ho nestojí ani cent navyše. Napriek tomu prispeje vybranému združeniu sumou vo výške niekoľkých % z nákupu.

Viac informácií nájdete tu: 

https://dobromat.sk/podporim/mskostolany


 
 

BEH SNP 9. ročník Vytlačiť
 

21950701_1156960657771386_972820940833896678_o.jpgPočas celého uplynulého týždňa sa už zdalo, že 9.ročník Behu SNP bude sprevádzať upršané počasie, ale naopak. V priebehu podujatia dokonca párkrát vykuklo aj slniečko, čo dodalo našim pretekárom pozitívnu energiu. Okrem slniečka ďakujeme aj našim spoluorganizátorom - Základnej organizácii Slovenského zväzu protifašistických bojovníkov, Základnej škole v Zemianskych Kostoľanoch, zamestnancom Domu kultúry SNP, Vojenskému útvaru v Zemianskych Kostoľanoch, všetkým zúčastneným i pedagógom, ktorí doprevádzali svojich žiakov z iných škôl. Naše poďakovanie patrí aj moderátorovi Beta rádia Pavlovi Ziaťkovi, ktorý celé podujatie odmoderoval, podelil sa s nami o jeho bohaté spomienky, ktoré v našej obci zažil ako jej občan a vyspovedal nášho tohtoročného hosťa Maroša Rybára. Pretekári si zmerali svoje sily v desiatich kategóriách, v ktorých boli zvlášť na prvých troch miestach vyhodnotené a odmenené dievčatá (ženy) a chlapci (muži). Všetkým víťazom blahoželáme a tešíme sa na jubilejný desiaty ročník podujatia. Výsledková listina sa nachádza v súbore na stiahnutie. 


 
 

Pozvánka na rokovanie obecného zastupiteľstva 20. 9. 2017Vytlačiť
 

erb-scan.jpgOznamujeme občanom, že starostka obce zvoláva v zmysle príslušných ustanovení zákona o obecnom zriadení a Rokovacieho poriadku Obecného zastupiteľstva v Zemianskych Kostoľanoch rokovanie obecného zastupiteľstva na deň 20. 9. 2017. Program je v prílohe.


 
 

Pozvánka na rokovanie obecného zastupiteľstva 24. 8. 2017Vytlačiť
 

erb-scan.jpgV súlade s ustanoveniami zákona o obecnom zriadení a Rokovacieho poriadku obecného zastupiteľstva v Zemianskych Kostoľanoch zvoláva starostka obce rokovanie obecného zastupiteľstva, ktoré sa bude konať dňa 24. 8. 2017 o 16:00 h v Dome kultúry SNP. Program rokovania je v prílohe po rozkliknutí.


 
 

Pracovná ponuka Vytlačiť
 

i_4331476.jpgZákladná škola, J. A. Komenského 161/6, Zemianske Kostoľany prijme do pracovného pomeru v šk. roku 2017/2018 pedagogických zamestnancov:

1. učiteľa pre nižšie stredné vzdelávanie s aprobáciou anglický jazyk, chémia, geografia

    (prioritne ide o 22 hodín anglického jazyka z 23 hodinového úväzku)

2. učiteľa pre primárne vzdelávanie

Predpokladaný termín ukončenia výberového konania: 25.8. 2017

Nástup: 1. 9. 2017

Podmienky: kvalifikačné predpoklady v zmysle vyhlášky MŠ SR č. 437/2009 Z. z., bezúhonnosť a zdravotná spôsobilosť. Žiadosť o prijatie do pracovného pomeru spolu s profesijným životopisom, dokladmi o vzdelaní a súhlasom uchádzača na použitie osobných údajov pre potreby prijatia do zamestnania v zmysle zákona č. 122/2013 Z. z. o ochrane osobných údajov posielajte na adresu:

Základná škola, J. A. Komenského 161/6, 972 43  Zemianske Kostoľany alebo elektronicky na adresu: zszemkos@gmail.com

Bližšie informácie na tel. č.: 046/5466162, 0911 414 247


 
 
Položky 26-30 z 172

Odkaz pre starostu

Dendrologický posudok, statický posudok, vlhkostný posudok, reštaurátorský výskum

Realizované s finančnou podporou Ministerstva kultúry Slovenskej republiky

Statický posudok, vlhkostný posudok, reštaurátorský výskum

Realizované s finančnou podporou Ministerstva kultúry Slovenskej republiky

Poskytnutie nenávratného finančného príspevku na realizáciu projektu Rekonštrukcia verejného osvetlenia v obci Zemianske Kostoľany

Súbor na stiahnutie vo_-_nfp +.rtf (6.5 MB)

Oznamy miestneho rozhlasu obce Zemianske Kostoľany

Obec Zemianske Kostoľany bola Národným informačným strediskom SR, a.s. vyhodnotená za rok 2015 ako obec stabilného rozvoja a zaradená medzi 37,7% miest a obcí, ktoré získali Pečať rozvoja obce. Vyhodnotenie bolo výsledkom ratingu na základe ekonomických údajov, legislatívy a rozpočtovej zodpovednosti.

Obec Zemianske Kostoľany bola Národným informačným strediskom SR, a.s. vyhodnotená za rok 2016 ako obec s efektívnym využívaním financií a majetku pre trvalo udržateľný rozvoj a zaradená medzi 30,28 % miest a obcí, ktoré získali Pečať rozvoja obce 2016. Vyhodnotenie bolo výsledkom ratingu finančnej a majetkovej bonity obcí a miest SR, ktorých výsledky boli hodnotené voči výsledkom okresu a kraja.

webygroup

Úvodná stránka