Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 3

Obec Zemianske Kostoľany

Október - mesiac úcty k starším

Golden-Couple.jpg„Človek je krásny nielen vtedy, keď má pružný krok. Človek je krásny podľa múdrosti, čo zračí sa mu v oku, podľa vrások a bielych vlasov, podľa slov, keď ponára sa v hovore s deťmi do rokov, keď aj on bol mladý. Človek je krásny vtedy, keď ho ľudia majú radi."

Mesiac október by mal byť pre náš všetkých aj pripomienkou, ako si uctiť našich seniorov. Starnutie je zákonitý, všeobecný jav, ktorému podliehajú všetky živé organizmy, teda aj my ľudia. Je to nezvratný a postupný proces v našom živote. Úcta k starším ľuďom by mala byť predovšetkým prirodzenou súčasťou nášho života, mala by byť spontánna a nenásilná. Starší ľudia si ju zaslúžia, pretože vekom nadobudli rôzne skúsenosti, ktoré odovzdávajú nám, mladším. Nemali by sme zabúdať na pozdrav, ktorý je prejavom priateľstva, zdvorilosti, úcty a rešpektu k druhému človeku - bez rozdielu veku. Láska a úcta k starším ľuďom je vysoko cenená a dôležitá aj v kresťanstve. Je dokonca prirodzeným zákonom, ktorý poznajú všetky národy.

Milí spoluobčania, knižnica sa s pribúdajúcimi knihami stáva bohatšou. Vy sa s pribúdajúcimi rokmi stávate múdrejšími a skúsenejšími. Vo vašich bielych vlasoch je skrytá múdrosť, vo vráskach skúsenosť, v chvejivých rukách láskavosť.
 


 

Rozprávanie o našej obci v relácii Studnička rádia Regina

radio_regina.pngV relácii Studnička rádia Regina  sa dňa 14.10.2018 moderátorka p. Jágerová venovala našej obci a o minulosti porozprávali aj naši občania. Nech sa páči vypočujte si:

radio-arch-pp.stv.livebox.sk/a520/00/0017/001706/00170687-1.mp3


 

Aktuality

Náš spoluobčan priniesol zlato z Prahy.Vytlačiť
 

20180513_161941.jpgV nedeľu 13. 5. sa konalo v Prahe pre nás netradičné zápolenie. Nešlo však o žiadny šport, ale o Medzinárodné majstrovstvá v znalosti biblie. Zaujímavejšie je však to, že v jednom zo súťažných štvorčlenných družstiev, ktoré reprezentovali Slovensko, bol aj náš spoluobčan Michal Kohút. Majstrovstvá sa konali v budove Českého senátu a svojou účasťou ho poctili senátor Zdeňek Papoušek, 1. podpredsedkyňa senátu ČR Mgr. Miluše Horská; generálny riaditeľ Izraelskej biblickej spoločnosti Bible society in Izrael Victor Calisher, velvyslanec Izraela v ČR Daniel Merón, pastor z Holanska Ravi Chandran a generálny sekretár japonskej biblickej spoločnosti Macoto Wacabe. Súťažilo tu 23 štvorčlenných družstiev z 10 krajín. Po zdolaní 70 otázok sa do finále prebojovali tri družstvá - z Ruska, Česka a Slovenska, v ktorom bojoval aj náš Michal. Najlepšie znalosti z biblie preukázalo práve naše slovenské družstvo a z majstrovstiev okrem dojatia a zážitkov si odnášali aj zlatú medailu. A aké myšlienky, ktoré zazneli z úst rečníkov, si Michal doniesol domov? Ovládať Bibliu je obdivuhodné, ale ešte dôležitejšie je správať sa podla nej v každodennom živote. Na záver, keď všetci gratulovali víťazom bolo povedané, že v skutočnosti sú všetci víťazi, ak prijali Ježiša Krista celým svojím srdcom. BLAHOŽELÁME!


 
 

Krásny Deň matiekVytlačiť
 

52.jpgĎakovných slov pre našich najbližších nikdy nie je dosť. A nikdy ich nie je dosť ani vo vzťahu k našim mamám, ktoré druhú májovú nedeľu oslávili svoj sviatok. Slová, básne, tance, piesne, scénky priniesli svojim mamám i manželkám členovia speváckeho súboru Borinka, deti z miestnej materskej školy, deti z prvého stupňa miestnej základnej školy, DFS Domovinka i niekoľko tanečných tried Súkromnej základnej umeleckej školy Xoana - Včielky, Roxy a Cokies. Pocity dojatia, šťastia i radosti zaplnili slzičkou oči snáď každej mamičky či starkej pri pohľade na svoje deti a vnúčatá. Za toto krásne popoludnie všetkým účinkujúcim ďakujeme.


 
 

Rekonštrukcie v Dome kultúry SNP.Vytlačiť
 

IMG_20180517_082641.jpgNa mesiac máj sme okrem iného naplánovali rekonštrukčné práce v Dome kultúry SNP. Ako prvá prišla na rad obnova vonkajších omietok na prednej terase budovy, ktorá zahŕňa aj zníženie stropu a výmenu svietidiel a oprava schodov do kuchyne. V ďalšom týždni bude nasledovať obnova parkiet vo veľkej sále.


 
 

Príprava na Noc múzeí 2018.Vytlačiť
 

IMG_20180515_104927.jpgUž druhý rok sa pripravujeme na účasť v celoslovenskom podujatí Noc múzeí. Prípravy sú v plnom prúde. Zamestnanci rozkladajú a montujú nové trhové stánky a v miestnosti galérie prebieha montáž závesného systému na umiestnenie výstavy obrazov zo zbierky Bojnického zámku, ktoré pochádzajú z kaštieľa v Zemianskych Kostoľanoch.

Podujatie sa uskutoční v piatok 18. 5. 2018 od 17:00 h na nádvorí renesančného kaštieľa.


 
 

Informovanie občanov o použití linky 112 aj cez SMS správyVytlačiť
 

i50219w460h276xyz1001.jpgLinka 112 je zjednotené celoeurópske tiesňové telefónne číslo slúžiace na privolanie zložiek integrovaného záchranného systému v prípadoch ohrozenia života alebo zdravia jednotlivca alebo verejnosti, ich bezpečnosti alebo majetku, životného prostredia alebo v inom stave, kedy je postihnutý subjekt odkázaný na cudziu pomoc.  V letáku tu sa dozviete ako používať linku 112.

Súbor na stiahnutie Letak  112.pdf Letak 112.pdf (1.4 MB)

 
 
Položky 21-25 z 229

Odkaz pre starostu

Projektová dokumentácia obnovy nehnuteľnej kultúrnej pamiatky Kišasonkin kaštieľ

Realizované s finančnou podporou Ministerstva kultúry Slovenskej republiky

Projektová dokumentácia obnovy nehnuteľnej kultúrnej pamiatky Obytná veža

Realizované s finančnou podporou Ministerstva kultúry Slovenskej republiky

Poskytnutie nenávratného finančného príspevku na realizáciu projektu Rekonštrukcia verejného osvetlenia v obci Zemianske Kostoľany

Súbor na stiahnutie vo_-_nfp +.rtf (6.5 MB)

Oznamy miestneho rozhlasu obce Zemianske Kostoľany

Obec Zemianske Kostoľany bola Národným informačným strediskom SR, a.s. vyhodnotená za rok 2015 ako obec stabilného rozvoja a zaradená medzi 37,7% miest a obcí, ktoré získali Pečať rozvoja obce. Vyhodnotenie bolo výsledkom ratingu na základe ekonomických údajov, legislatívy a rozpočtovej zodpovednosti.

Obec Zemianske Kostoľany bola Národným informačným strediskom SR, a.s. vyhodnotená za rok 2016 ako obec s efektívnym využívaním financií a majetku pre trvalo udržateľný rozvoj a zaradená medzi 30,28 % miest a obcí, ktoré získali Pečať rozvoja obce 2016. Vyhodnotenie bolo výsledkom ratingu finančnej a majetkovej bonity obcí a miest SR, ktorých výsledky boli hodnotené voči výsledkom okresu a kraja.

webygroup

Úvodná stránka