Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 3

Obec Zemianske Kostoľany

Aktuality

Noc múzeí a galériíVytlačiť
 

Noc kaštieľov-page-0.jpgNaša obec sa 19. mája (v piatok) v tomto roku po prvýkrát zapája do celoslovenského podujatia Noc múzeí a galérií. Podujatie sa uskutoční v priestoroch renesančného kaštieľa v Zemianskych Kostoľanoch, kde je okrem iného zriadená expozícia v piatich miestnostiach. V každej miestnosti stretnete účinkujúcich, ktorí vás podľa pripraveného scenára vnesú do doby, resp. historických udalostí, na ktoré je expozícia v danej miestnosti zameraná. Sprievodnými podujatiami sú aktivity v galerijnej časti kaštieľa – sláčikový koncert, módna prehliadka dobových kostýmov, divadlo pre deti O čertíkovi Babráčikovi. Budeme potešení, ak prijmete pozvanie na večernú prehliadku celého kaštieľa, po ukončení ktorej možete na nádvorí sledovať orientálne tance.

Časový harmonogram programu:

18:00 h Divadelné predstavenie pre deti - O čertíkovi Babráčikovi 

19:00 h Voľná prehliadka kaštieľa s účinkujúcimi v miestnostiach

20:00 h Koncert sláčikového kvarteta a módna prehliadka dobových kostýmov

21:00 h Večerná prehliadka kaštieľa s účinkujúcimi v miestnostiach

21:30 h Orientálny tanec na nádvorí


 
 

Víla Ella pre deti Vytlačiť
 

VILA_ELLA plagát.jpgMedzinárodný deň detí oslavujeme aj v piatok, 2. júna 2017 s Vílou Ellou.

Víla Ella navštívi deti dňa 2. 6. 2017 o 17:00 h v Dome kultúry SNP, vstupné 4 €/osoba. Predaj vstupeniek je v Dome kultúre SNP, rezervácia je možná na tel. č. 046/5466209, 0908 705 823 alebo na e-mailovej adrese kultura@zemianskekostoľany.sk


 
 

Oslava Dňa matiekVytlačiť
 

srdce.gifVo víre všedných dní prichádzajú dni, kedy sa trošku viac zamyslíme nad skutočnými hodnotami nášho žitia. A jedným takýmto dňom v roku je aj Deň matiek. Srdečne Vás pozývame na oslavu nehy, lásky, vďačnosti a milých slov. Pozývame Vás na oslavu Dňa matiek dňa 12. 5. 2017, t.j. v piatok o 16:30 h. V programe budú účinkovať deti miestnej materskej školy, základnej školy, Detského folklórneho súboru Domovinka, deti tanečných tried zo Súkromnej základnej umeckej školy Xoana a miestna mužská spevácka skupina Borinka.


 
 

Postavili sme symbol jariVytlačiť
 

41.jpgV tomto roku čakala členov nášho Dobrovoľného hasičského zboru okrem úlohy postavenia tohto symbolu jari aj úloha priniesť ozdobený máj v sprievode konského záprahu a spievajúcich detí a mládeže z našich folklórnych súborov na miestnu tržnicu. Tu ich už vítali naši občania a ľudová hudba Beťári z Čerenian, ktorej členovia svojimi piesňami spríjemňovali nedeľné popoludnie. Po postavení mája členmi DHZ sa vo svojou spoločnom programe predstavili deti a mládež z Domovinky a Domoviny. Voňavé koláče, pagáče a záviny ponúkali členky klubu dôchodcov, členovia kultúrnej komisie a zamestnanci obce ponúkali zdarma nápoje. Príjemné nedeľné počasie využili naši občania na posedenie pri hudbe v spoločnosti svojich susedov a známych, aby i týmto spôsobom oslávili príchod jari.


 
 

2. ročník Memoriálu kpt. WeinholdaVytlačiť
 

11.jpgV tomto roku bola obec Zemianske Kostoľany prizvaná ako spoluusporiadateľ podujatia Memoriál kpt. Weinholda, ktorého 2.ročník sa konal 27. 4. 2017 a za obec sa ho zúčastnila starostka obce. Pietnym aktom a položením vencov k pamätnej tabuli kpt. Adolfa Weinholda na budove VÚ 1056 v Zemianskych Kostoľanoch sme vzdali hold osobnosti, ktorá sa významným spôsobom zapísala do histórie nielen našej obce. Športového podujatia sa zúčastnili významné osobnosti - poslanec NR SR a predseda TSK Jaroslav Baška, poslankyňa NR SR a primátorka Prievidza Katarína Macháčková, zástupca náčelníka Generálneho štábu OS SR generál Pavel Macko, poslanec TSK a primátor mesta Partizánske Jozef Božík, zástupcovia rodiny kpt. Weinholda, riaditeľ Sociálnej poisťovne, pobočka Prievidza Miroslav Gazdík, výsluhoví hodnostári OS SR, ktorí sú členmi Zväzu vojakov hornej Nitry, za VÚ 1056 veliteľ Juraj Sluka, vedúci jednotlivých centier vrámci organizačnej štruktúry VÚ, zástupcovia rodiny kpt. Weinholda a ďalší hostia. Obec Zemianske Kostoľany úspešne reprezentovali naši občania Oľga Vavrová 1.miesto cyklokros a Tomáš Benko 1.miesto beh. Blahoželáme.


 
 
Položky 21-25 z 149

Odkaz pre starostu

Pamiatkový výskum Kišasonkin kaštieľ

Realizované s finančnou podporou Ministerstva kultúry Slovenskej republiky

Pamiatkový výskum Sýpka

Realizované s finančnou podporou Ministerstva kultúry Slovenskej republiky

Poskytnutie nenávratného finančného príspevku na realizáciu projektu Rekonštrukcia verejného osvetlenia v obci Zemianske Kostoľany

Súbor na stiahnutie vo_-_nfp.rtf (6.5 MB)

Oznamy miestneho rozhlasu obce Zemianske Kostoľany

Obec Zemianske Kostoľany bola Národným informačným strediskom SR, a.s. vyhodnotená za rok 2015 ako obec stabilného rozvoja a zaradená medzi 37,7% miest a obcí, ktoré získali Pečať rozvoja obce. Vyhodnotenie bolo výsledkom ratingu na základe ekonomických údajov, legislatívy a rozpočtovej zodpovednosti.

Obec Zemianske Kostoľany bola Národným informačným strediskom SR, a.s. vyhodnotená za rok 2016 ako obec s efektívnym využívaním financií a majetku pre trvalo udržateľný rozvoj a zaradená medzi 30,28 % miest a obcí, ktoré získali Pečať rozvoja obce 2016. Vyhodnotenie bolo výsledkom ratingu finančnej a majetkovej bonity obcí a miest SR, ktorých výsledky boli hodnotené voči výsledkom okresu a kraja.

webygroup

Úvodná stránka