Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 3

Obec Zemianske Kostoľany

História bojov 2018

BOjJE web 2018.jpgVážení občania, Obec Zemianske Kostoľany v spolupráci s partnermi akcie Vás pozývajú 1. septembra 2018, to je v sobotu, do Zemianskych Kostolian na podujatie pod názvom História bojov so začiatkom o 15 hodine. Na lúke pod Hôrkou Vám členovia klubov vojenskej histórie z celého Slovenska, Čiech a Slovinska predvedú dynamické ukážky bojov z obdobia oslobodenia 1945. Historické boje budú hrané v dobových uniformách slovenskej, sovietskej, rumunskej, maďarskej a nemeckej armády za použitia historických vojenských vozidiel vrátane tanku T34. Zaujímavosťou sú letecké súboje nemeckých a sovietskych lietadiel. Tešíme sa na Vašu účasť 1. septembra 2018 o 15 hod v Zemianskych Kostoľanoch. Vstupné: dospelá osoba 3 €, deti od 6 do 15 rokov 1 €. Členovia SZPB zdarma s preukazom. V obci bude zabezpečené značenie smeru podujatia, parkovanie a zároveň o občerstvenie bude postarané.


 

Koncert speváčky SIMY MARTAUSOVEJ - 7.9.2018 v DK SNP v Zemianskych Kostoľanoch

SIMA 3.jpgObec Zemianske Kostoľany Vás pozýva na koncert speváčky Simy Martausovej. Z očí jej žiari radosť, pokoj a pokora. Milé slová má pre každého a jej hudba je ako balzam na dušu. Určite si inšpiratívnu a talentovanú Simu Martausovú nenechajte ujsť. Koncert sa bude konať v piatok, dňa 7. septembra 2018 o 18,00 hodine v kinosále DK SNP. Vstupné je 12 €, predpredaj vstupeniek v DK SNP od 7 - do 15 hodiny, v obecnej knižnici od 13 - do 17 hodiny. Srdečne Vás všetkých pozývame!


 

tennis+.jpg


 

Aktuality

Výsadba letničiek v obciVytlačiť
 

IMG_2363.jpgS pribúdajúcimi stupňami na teplomere sme začali s výsadbou letničiek na verejných priestoroch a v obecných budovách a naďalej v nej budeme pokračovať. Krásne farby kvietkov určite v lete potešia všetkých obyvateľov i návštevníkov a pridajú na dobrej nálade a pohode.


 
 

Na sezónu pripravujeme tenisové kurty.Vytlačiť
 

IMG_2359.jpgPekné počasie láka von i športovcov. Prípravy na zahájenie tenisovej sezóny sú v plnom prúde. Nový správca tenisových kurtov zabezpečil náter ohradových stĺpikov, výmenu ohradového pletiva i ďalšie natieračské práce. Zostáva ešte pripraviť povrch. Na tieto účely sme doplnili potrebné množstvo antuky. Ďakujeme správcovi i všetkým, ktorí mu v týchto prácach pomáhajú a po ich ukončení pozývame všetkých na toto športovisko.


 
 

Verejné ospravedlnenieVytlačiť
 

V mene spoločnosti Ekosolid ZK s.r.o. sa verejne ospravedlňujeme občanom Zemianskych Kostolian za zápach spôsobený pri spracovaní odpadu - deodorantu zemného plynu. Aktuálne spolupracujeme s orgánmi štátnej správy a sme pripravení znášať sankcie a prijať nápravné opatrenia. Ako čiastočné odškodnenie pre obec navrhujeme zakúpenie kontajnerov na odpad podľa požiadaviek zástupcov obce.

Za spoločnosť: Ing. Jaroslav Jurík, konateľ


 
 

Dovolenka - Mudr. MarcinkaVytlačiť
 

39ecdc77ffe139ca6a81c3d49fcc816c_25567d_md_7b55b1_md.jpgMudr. Marcinka z ambulancie všeobecného lekára v zdravotnom stredisku oznamuje svojim pacientom, že v dňoch od 30.4 – 7.5.2018 neordinuje z dôvodu čerpania dovolenky. Prvý pracovný deň bude 9.5.2018. Zastupovaním je poverená v Mudr. Gogová v ENO.


 
 

Krajská súťažná prehliadka hudobného folklóru - My sme malí muzikantiVytlačiť
 

my sme mali muzikanti.jpgVážení občania, pozývame Vás na krajskú súťažnú prehliadku hudobného folklóru deti MY SME MALI MUZIKANTI. Súťažiť budú detské ľudové hudby, sólisti speváci, spevácke dua, detské spevácke skupiny a sólisti inštrumentalisti z Trenčianskeho kraja.
Príďte podporiť mlade talenty a stráviť prijemne chvíle s ľudovou hudbou dňa 28.aprila 2018 od 12:00 v Dome kultúry SNP v Zemianskych Kostoľanoch.


 
 
Položky 21-25 z 221

Odkaz pre starostu

Dendrologický posudok, statický posudok, vlhkostný posudok, reštaurátorský výskum

Realizované s finančnou podporou Ministerstva kultúry Slovenskej republiky

Statický posudok, vlhkostný posudok, reštaurátorský výskum

Realizované s finančnou podporou Ministerstva kultúry Slovenskej republiky

Poskytnutie nenávratného finančného príspevku na realizáciu projektu Rekonštrukcia verejného osvetlenia v obci Zemianske Kostoľany

Súbor na stiahnutie vo_-_nfp +.rtf (6.5 MB)

Oznamy miestneho rozhlasu obce Zemianske Kostoľany

Obec Zemianske Kostoľany bola Národným informačným strediskom SR, a.s. vyhodnotená za rok 2015 ako obec stabilného rozvoja a zaradená medzi 37,7% miest a obcí, ktoré získali Pečať rozvoja obce. Vyhodnotenie bolo výsledkom ratingu na základe ekonomických údajov, legislatívy a rozpočtovej zodpovednosti.

Obec Zemianske Kostoľany bola Národným informačným strediskom SR, a.s. vyhodnotená za rok 2016 ako obec s efektívnym využívaním financií a majetku pre trvalo udržateľný rozvoj a zaradená medzi 30,28 % miest a obcí, ktoré získali Pečať rozvoja obce 2016. Vyhodnotenie bolo výsledkom ratingu finančnej a majetkovej bonity obcí a miest SR, ktorých výsledky boli hodnotené voči výsledkom okresu a kraja.

webygroup

Úvodná stránka