Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 3

Obec Zemianske Kostoľany

Fašiangová veselica

fasiangy_2012.pngDáva sa na známosť, že 10. februára 2018 sa bude konať v našej obci fašiangová veselica.  Pochôdzky fašiangovníkov dedinou začínajú už v piatok a pokračujú v sobotu. V sobotu v Dome kultúry SNP začína podujatie od 17:00 h predajom zabíjačkových špecialít: pečené klobásky, jaternice, zabíjačková kaša, pečené mäso v žemli, zabíjačková kapusta. Od 19:00 hod bude hrať do tanca hudobná skupina Relax – Valašekovci s bohatým repertoárom ľudových piesní, ako aj najnovších piesní popu. O polnoci spoločne s FS Domovina pochováme a oplačeme pani basu. Všetkých Vás srdečne pozývame.


 

Aktuality

Štefan Karak opäť prvý.Vytlačiť
 

DSC4694 malý.jpgUltramaratónec a náš občan Ing.Štefan Karak sa druhý októbrový víkend zúčastnil 33. ročníka športového podujatia "Memoriál Jozefa Psotku". A nielenže sa zúčastnil, ale doniesol si domov zlatú medailu. BLAHOŽELÁME! Teší nás, že Štefan sa na všetkých podujatiach prezentuje pod obcou Zemianske Kostoľany. Prinášame postrehy a jeho dojmy z tohto podujatia:
"Moje posledné tohtoročné preteky pod názvom "Memoriál Jozefa Psotku" sa uskutočňujú každoročne v sobotu druhého októbrového víkendu. Bol to už 33. ročník. 
Preteky rozdelili do dvoch skupín. Ľahšia trať mala názov "Basic". Bola kratšia aj s menším prevýšením, určená hlavne bežcom. Dlhšia má názov "Extreme". Je podstatne dlhšia ( 36km ) a má veľké prevýšenie, viac ako 2000m. Je určená horolezcom a zdatnejším bežcom. V tomto roku to bola asi najťažšia trať za celú históriu pretekov. Má dve časovky. Prvá je dlhá a "do kopca". Štart je v Tatranskej Lomnici a beží sa cez Hrebienok, okolo Sliezskeho domu až do sedla Poľský hrebeň, pričom má časový limit iba 3 hodiny!
Druhá časovka je od Zbojníckej chaty pod sedlo "Priečne sedlo". Súčet časov z oboch časoviek určuje poradie.
Ostatná časť trate - z Poľského hrebeňa cez Zamrznutý kotol, sedlo Prielom k Zbojníckej chate a prechod Priečneho sedla k Téryho chate, okolo Zamkovského chaty, okolo Studenovodských vodopádov až do cieľa v Tatranskej Lomnici - sa môže bežať voľnejšie, treba iba dodržať celkový časový limit 8:15 hodiny. Prechody sediel boli zasnežené a zľadovatelé, takže sme museli používať mačky, alebo oceľové retiazky. Pre neskúsených to bola skutočná hrôza!
Ja som si dobre rozložil sily a v súčte časoviek som v kategórii nad 60 rokov jednoznačne zvíťazil.

Chcem sa touto cestou poďakovať za finančnú pomoc, ktorú som dostal aj v tomto roku ako reprezentant Zemianskych Kostolian."


 
 

20. výročie založenia FS Domovina Vytlačiť
 

S22C-117102009470.jpg
Vážení občania, srdečne Vás pozývvame na slávnostný program pri príležitosti 20. výročia vzniku folklórneho súboru Domovina. V programe vystúpia členovia FS Domovina, deti z DFS Domovinka a hosťom programu budú tanečníci FS Urpín - víťazi súťaze Zem spieva 2017.

Program sa uskutoční 11.11.2017 /sobota/

o 16:00 hod v DK SNP v Zemianskych Kostoľanoch.  

Vstupné : 1 €

 


 
 

Mesiac úcty k starším Vytlačiť
 

jesen je dar plagat.jpgStaroba je prirodzenou  súčasťou nášho života a práve  október je Mesiacom úcty k starším preto, aby sme si  uctili našich seniorov a dali im najavo svoju náklonnosť a lásku. Jesenný mesiac a jeseň života – dve paralely, ktoré spolu súvisia. Ale nebolo to vždy tak.

Mesiac október bol až v roku 1990 vyhlásený Valným zhromaždením Organizácie spojených národov za Mesiac úcty k starším.

Staroba k nám prichádza nenápadne a pomaly a veru nedá sa jej vyhnúť. Ale to  ešte neznamená koniec životným aktivitám. Veľmi dôležitá je kvalita života. Mnohí starí ľudia sa dôsledkom rôznych bolestí prestanú hýbať a tým vlastne ovplyvnia a svojej kontakty s inými ľuďmi, čím si  môžu spôsobiť sociálnu izoláciu, depresívne nálady, mrzutosť  a zatrpknutosť. 

Úcta k starším by mala byť hlavne spontánna, nenásilná a sústavná. A predovšetkým by mala byť táto úcta stála, a nielen v “Mesiaci úcty k starším”. Starší ľudia si ju zaslúžia. Vekom nadobudli rôzne skúsenosti, ktoré môžu odovzdávať mladším. Napokon, vďačíme im za svoj život. Nezabudnime na pozdrav, ktorý je najjednoduchším prejavom ľudskej spolupatričnosti a rešpektovania iných ľudí – bez rozdielu veku.

Týmto  Vás srdečne pozývame na Regionálnu prehliadku voľno časových aktivít pod názvom Jeseň je dar, kde sa predstavia seniorské spevácke skupiny, kluby dôchodcov, denne centra seniorov a základné organizácie Jednoty dôchodcov na Slovensku z okresu Prievidza so svojim programom. Prehliadka sa uskutoční v dňoch  20. - 21.10.2017 /t.j. piatok - sobota/ so začiatkom o 14:00 hod.  Vstup je voľný a všetkých Vás srdečne pozývame na príjemné spoločenské popoludnia.


 
 

Pozvánka na rokovanie obecného zastupiteľstva dňa 18. 10. 2017Vytlačiť
 

erb-scan.jpgV zmysle príslušných ustanovení zákona o obecnom zriadení a Rokovacieho poriadku Obecného zastupiteľstva v Zemianskych Kostoľanoch zvoláva starostka obce rokovanie Obecného zastupiteľstva v Zemianskych Kostoľanoch, ktoré sa uskutoční dňa 18. 10. 2017 o 17:00 h v budove Domu kultúry SNP v Zemianskych Kostoľanoch. Program je v pozvánke po rozkliknutí tu.


 
 

Altánok pre deti v Materskej škole v Zemianskych Kostoľanoch je už realitou vďaka Vám Vytlačiť
 

altánok.jpgMaterská škola Zemianske Kostoľany v zriaďovateľskej pôsobnosti obce Zemianske Kostoľany sa zapojila aj do druhého  kola grantovej výzvy Ukážte sa v dobrom svetle 2017 grantovej nadácie Pontis pod záštitou Slovenských elektrární, a.s.

Materská škola sa s podporou obce v rámci projektu pustila do revitalizácie školského dvora vďaka úspešnému hlasovaniu verejnosti. Vybudovali  drevený altánok ako učebňu v prírode, kde môžu prebiehať rôzne aktivity aj v menej priaznivom počasí. Jej súčasťou sú pníky na sedenie a tabule.

V rámci aktivity dobrovoľníci demontovali a revitalizovali domček na ihrisku pre deti. Okrem toho upravili aj okolie ihriska, vysadili kríky a rastliny.

Ďakujeme rodičom, priateľom a občanom obce Zemianske Kostoľany za hlasy a podporu v tomto projekte. 


 
 
Položky 21-25 z 172

Odkaz pre starostu

Dendrologický posudok, statický posudok, vlhkostný posudok, reštaurátorský výskum

Realizované s finančnou podporou Ministerstva kultúry Slovenskej republiky

Statický posudok, vlhkostný posudok, reštaurátorský výskum

Realizované s finančnou podporou Ministerstva kultúry Slovenskej republiky

Poskytnutie nenávratného finančného príspevku na realizáciu projektu Rekonštrukcia verejného osvetlenia v obci Zemianske Kostoľany

Súbor na stiahnutie vo_-_nfp +.rtf (6.5 MB)

Oznamy miestneho rozhlasu obce Zemianske Kostoľany

Obec Zemianske Kostoľany bola Národným informačným strediskom SR, a.s. vyhodnotená za rok 2015 ako obec stabilného rozvoja a zaradená medzi 37,7% miest a obcí, ktoré získali Pečať rozvoja obce. Vyhodnotenie bolo výsledkom ratingu na základe ekonomických údajov, legislatívy a rozpočtovej zodpovednosti.

Obec Zemianske Kostoľany bola Národným informačným strediskom SR, a.s. vyhodnotená za rok 2016 ako obec s efektívnym využívaním financií a majetku pre trvalo udržateľný rozvoj a zaradená medzi 30,28 % miest a obcí, ktoré získali Pečať rozvoja obce 2016. Vyhodnotenie bolo výsledkom ratingu finančnej a majetkovej bonity obcí a miest SR, ktorých výsledky boli hodnotené voči výsledkom okresu a kraja.

webygroup

Úvodná stránka