Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 3

Obec Zemianske Kostoľany

Aktuality

Galakoncert Pavla Latáka a jeho hostia zo Šlágerparády.Vytlačiť
 

Koncert Šláger.jpgMesiac jún je už symbolom prichádzajúceo leta. Nedeľa 18. 6. 2017 bude patriť hudbe stredného prúdu a "ľudovkám", ktoré ku nám do obce prinesie Pavol Laták a jeho hostia - skupina Duet, Janka a Ľubo, sestry Bacmaňákové a Heligonkárky z Kysúc, všetci známi zo Šláger parády. Tešíme sa na vás v Dome kultúry SNP dňa 18. 6. 2017 (nedeľa) o 16:00 h. Vstupné je 6 €, deti do 12 rokov majú vstup zdarma. Predaj vstupeniek je v Dome kultúry SNP počas úradných hodín, objednávky prijímame na č.t. 046/5466209, 0908 705 823 alebo na e-mailovej adrese kultura@zemianskekostolany.sk.


 
 

Opatrenie na likvidáciu burín Vytlačiť
 

stiahnuť.jpgOznámenie  vlastníkom, správcom a užívateľom pozemkov na území obce Zemianske Kostoľany o povinnosti odstraňovania zaburinenia pozemkov. Každý vlastník poľnohospodárskej pôdy alebo nájomca a správca poľnohospodárskej pôdy je podľa § 1, 2 a3 zákona č. 220/2004 Z. z. o ochrane a využívaní poľnohospodárskej pôdy povinný predchádzať výskytu a šíreniu burín na neobrábaných pozemkoch. Nečinnosť a nedodržiavanie zásad trvalo udržateľného využívania poľnohospodárskej pôdy, nezabezpečenie starostlivosti o poľnohospodársku pôdu spôsobuje zaburinenie aj susedných poľnohospodárskych pozemkov, čím dochádza k narušeniu vzhľadu krajiny. Pozemky, ktoré zostanú naďalej zaburinené, bude následne riešiť podľa zákona č. 220/2004 Z. z. Okresný úrad Prievidza, Pozemkový a lesný odbor príkazom v správnom konaní s možnosťou uloženia finančnej sankcie.


 
 

Odstávka vody - 6.6.2017Vytlačiť
 

havarie-vody-02.jpgStredoslovenská vodárenská spoločnosť oznamuje, že na ulici 4.apríla v časti od kaštieľa po most križovatky na ulicu Domovina a dolné bytovky Domovina bude pre poruchu na vodovodnom potrubí odstavená voda až do odstránenia poruchy dnes už od 8:15 hod.  Prosíme občanov o zhovievavosť a zabezpečenie si pitnej vody do zásob.


 
 

Oslavy Medzinárodného dňa detí.Vytlačiť
 

mimoni.jpgMedzinárodný deň detí je už takmer predo dvermi, preto si, rodičia, nezabudnite pre svoje detí rezervovať čas, aby ste s nimi prišli navštíviť spievajúcu Vílu Ellu a zabaviť sa na skvelej Banana show so známymi detskými hrdinami Mimoňmi.

Banana show so žltými Mimoňmi je pre deti pripravená 1. 6. 2017 o 17:00 h v Dome kultúry SNP, vstup je pre všetky deti i ostatných záujemcov zdarma.


 
 

Noc múzeí a galériíVytlačiť
 

90.jpgPo sprístupnení zrekonštruovaného kaštieľa verejnosti sa naša obec tento rok po prvýkrát zapojila do celoslovenského podujatia NOC MÚZEÍ A GALÉRIÍ. Cieľom podujatia bolo prilákať do priestorov všetky generácie obyvateľov. V úvode podujatia bolo našou snahou zaujať našu najmladšiu generáciu poučným bábkovým divadielkom O čertíkovi Babráčikovi. Voľná prehliadka kaštieľa (bez sprievodu a výkladu) bola umožnená návštevníkom už od 18:00 h. V miestnostiach kaštieľa mali možnosť stretnúť účinkujúcich v dobových kostýmoch, ktorí sa im prihovorili milým slovom a ponúkli občerstvením. Od 20:00 h už bolo v galerijnej miestnosti pripravené sláčikové trio, v prevedení ktorého skladby sa postupne prestriedali s uvedením nádherných modelov dobových kostýmov pánov a dám z anglických i francúzskych dvorov. Návštevníci, ktorí prišli neskôr, mohli ešte navštíviť jednotlivé priestory kaštieľa na večernej voľnej prehliadke umocňujúcej plamienky sviečok. Záver podujatia už patril orientálnemu tancu a choreografii tanečnej školy Xoana na nádvorí kaštieľa (fotografie budú pridávané postupne).


 
 
Položky 21-25 z 161

Odkaz pre starostu

Dendrologický posudok, statický posudok, vlhkostný posudok, reštaurátorský výskum

Realizované s finančnou podporou Ministerstva kultúry Slovenskej republiky

Statický posudok, vlhkostný posudok, reštaurátorský výskum

Realizované s finančnou podporou Ministerstva kultúry Slovenskej republiky

Poskytnutie nenávratného finančného príspevku na realizáciu projektu Rekonštrukcia verejného osvetlenia v obci Zemianske Kostoľany

Súbor na stiahnutie vo_-_nfp.rtf (6.5 MB)

Oznamy miestneho rozhlasu obce Zemianske Kostoľany

Obec Zemianske Kostoľany bola Národným informačným strediskom SR, a.s. vyhodnotená za rok 2015 ako obec stabilného rozvoja a zaradená medzi 37,7% miest a obcí, ktoré získali Pečať rozvoja obce. Vyhodnotenie bolo výsledkom ratingu na základe ekonomických údajov, legislatívy a rozpočtovej zodpovednosti.

Obec Zemianske Kostoľany bola Národným informačným strediskom SR, a.s. vyhodnotená za rok 2016 ako obec s efektívnym využívaním financií a majetku pre trvalo udržateľný rozvoj a zaradená medzi 30,28 % miest a obcí, ktoré získali Pečať rozvoja obce 2016. Vyhodnotenie bolo výsledkom ratingu finančnej a majetkovej bonity obcí a miest SR, ktorých výsledky boli hodnotené voči výsledkom okresu a kraja.

webygroup

Úvodná stránka