Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu vodorovná

Obec Zemianske Kostoľany

Aktuality

Zápis žiakov do 1. ročníka Základnej školy pre školský rok 2019/2020Vytlačiť
 

zápis1.jpgZákladná škola, J.A. Komenského 161/6, Zemianske Kostoľany pozýva na zápis žiakov do 1. ročníka pre šk.rok 2019/2020. 

Zápis sa bude konať dňa 9.4.2019,.t.j. v utorok, v čase od 13:30 do 17:30 hod., na 1. poschodí v I. triede.

Povinnosť zápisu platí pre všetky deti, ktoré do 31.8.2019 dovŕšia šiesty rok veku  podľa §19, §20 školského zákona. Prítomnosť dieťaťa na zápise je nevyhnutná!

 

 

 


 
 

Ochrana lesov pred požiarmiVytlačiť
 

i_5034972.jpgV posledných rokoch klesá v prievidzskom regióne počet požiarov, ktoré vznikajú pri vypaľovaní trávy a porastov. Napriek tomu musia hasiči každoročne bojovať s ohňom na otvorených plochách, pričom jeho likvidácia vôbec nie je jednoduchá. Niektorí ľudia si stále mylne myslia, že vypaľovanie trávy nie je nezákonné, že ide o čistenie plôch od suchých porastov. Zákon o ochrane pred požiarmi však jasne hovorí, že občania, ale aj právnické osoby, či organizácie nesmú vypaľovať porasty bylín, kríkov a stromov.

 


 
 

Prijatie pedagogických a nepedagogických zamestnancov škôl pri príležitosti Dňa učiteľov.Vytlačiť
 

76.jpgPri príležitosti sviatku Dňa učiteľov sme prijali v obradnej miestnosti všetkých pedagogických a nepedagogických zamestnancov miestnej základnej školy a materskej školy. Všetkým sme poďakovali za prácu, ktorú vykonávajú v prospech školstva, výchovy, vzdelávania a starostlivosti o naše deti a popriali im do ďalších rokov hlavne veľa zdravia, trpezlivosti a dobré vzťahy na pracovisku. Zároveň sme vyslovili želanie, aby kompetentné štátne orgány vytvorili zamestnancom škôl také podmienky, ktoré vyzdvihnú poslanie a prácu učiteľa a budú motiváciou pre ďalších záujemcov o vykonávanie tohto náročného, ale krásneho povolania. Viac fotografií nájdete vo fotogalérii.


 
 

Vítanie novonarodených detí v obradnej miestnosti obceVytlačiť
 

92.jpgTeší nás, že na slávnostnom uvítaní detí do života sme prijali v obradnej miestnosti až desať detičiek, ktoré sa narodili od uskutočneného vítania detí na jeseň 2018.  Aby mali všetci na obrade pohodlie, detičky a ich rodičov sme prijali v dvoch skupinách. Rodičom želáme veľa radosti a detičkám hlavne veľa zdravia, krásne detstvo a pokojný harmonický domov. Viac fotografií nájdete vo fotogalérii.


 
 

Prijatie jubilantov v obradnej miestnosti obceVytlačiť
 

30.jpgOkrúhle alebo polookrúhle výročia narodenín našich spoluobčanov sú peknou príležitosťou, pri ktorej im blahoželáme k ich životnému jubileu a poďakujeme sa za ich životné príbehy nielen v mene spoločnosti, ale aj v mene ich rodín. Ešte raz želáme všetkým jubilantom veľa zdravia a krásnych slnečných dní v ich ďalšom živote. Viac fotografií nájdete vo fotogalérii.


 
 
Položky 21-25 z 267

Rekonštrukcia hasičskej zbrojnice - zateplenie

Tento projekt je spolufinancovaný zo štátneho rozpočtu Slovenskej republiky z kapitoly Ministerstva vnútra SR vo výške 95%

Obstaranie záhradných kompostérov pre obec Zemianske Kostoľany -

Projekt je spolufinancovaný Európskou úniou - www.op-kzp.sk.- kohézny fond.
Hlavným cieľom projektu je zvýšenie miery zhodnocovania biologicky rozložiteľných komunálnych odpadov v obci Zemianske Kostoľany.

Projektová dokumentácia obnovy nehnuteľnej kultúrnej pamiatky Kišasonkin kaštieľ

Realizované s finančnou podporou Ministerstva kultúry Slovenskej republiky

Projektová dokumentácia obnovy nehnuteľnej kultúrnej pamiatky Obytná veža

Realizované s finančnou podporou Ministerstva kultúry Slovenskej republiky

Poskytnutie nenávratného finančného príspevku na realizáciu projektu Rekonštrukcia verejného osvetlenia v obci Zemianske Kostoľany

Odkaz pre starostu


Oznamy miestneho rozhlasu obce Zemianske Kostoľany

Obec Zemianske Kostoľany bola Národným informačným strediskom SR, a.s. vyhodnotená za rok 2015 ako obec stabilného rozvoja a zaradená medzi 37,7% miest a obcí, ktoré získali Pečať rozvoja obce. Vyhodnotenie bolo výsledkom ratingu na základe ekonomických údajov, legislatívy a rozpočtovej zodpovednosti.

Obec Zemianske Kostoľany bola Národným informačným strediskom SR, a.s. vyhodnotená za rok 2016 ako obec s efektívnym využívaním financií a majetku pre trvalo udržateľný rozvoj a zaradená medzi 30,28 % miest a obcí, ktoré získali Pečať rozvoja obce 2016. Vyhodnotenie bolo výsledkom ratingu finančnej a majetkovej bonity obcí a miest SR, ktorých výsledky boli hodnotené voči výsledkom okresu a kraja.

webygroup

Úvodná stránka