Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 3

Obec Zemianske Kostoľany

DNI OBCE 2018

mimoni.jpg24. 6. 2018 - nedeľaJuraj-Hnilica.jpg

10:00 h svätá omša za všetkých občanov obce Zemianske Kostoľany v rímskokatolíckom kostole

15:00 h kultúrno-spoločenské popoludnie na zadnej terase Domu kultúry SNP a v okolí

Atrakcie pre deti, stánky s občerstvením, animácie pre deti, vystúpení detí materskej školy, vystúpenie súboru bicích nástrojov ZUŠ Bojnice SUBINA, vystúpenie Folklórneho súboru Domovina a Detského folklórneho súboru Domovinka, vystúpenie finalistu Československo má talent 2015 Juraja HNILICU, novoinštalovaná výstava "Dáma zo zámku alebo eklektické reminiscencie" v renesančnom kaštieli spolu s výstavou Rodinné väzby rodu Kostolániovcov.

Vstup zdarma! Pozývame Vás!


 

tennis+.jpg


 

Aktuality

Návšteva KostolányiovcovVytlačiť
 

V stredu navštívili našu obec pokračovatelia rodu Kostolányiovcov, ktorí majú korene v Zemianskych Kostoľanoch. Najstarší z delegácie Karol Kostolányi pricestoval až z n, ostatní z Maďarska a južného Slovenska. Dozvedeli sme sa, že už dvakrát zorganizovali stretnutie Kostolányiovcov, na ktorom sa po prvýkrát stretlo až 300 žijúcich potomkov rodu. V obci ich privítala starostka obce, ktorá spoločne s rímskokatolíckym farárom a evanjelickým kaplánom previedla túto vzácnu návštevu po obci a jej pamiatkach. Teší nás záujem žijúcich generácií rodu Kostolányiovcov o našu a v podstate aj ich obec, ktorá nesie vo svojom názve aj ich meno.


 
 

Lavičky na HôrkeVytlačiť
 

V minulosti boli pod cintorínom Hôrka vrámci projektu ECHO zrealizované lavičky so stolmi, no po realizácii projektu sa o ich stav už nikto až tak nezaujímal. Dnes v tôni stromov tu nájdete opäť tiché prostredie na oddych na opravených lavičkách. Ďakujeme Jurkovi Svobodovi za peknú prácu.


 
 

Cez letné prázdniny čaká základnú školu ďalšia modernizáciaVytlačiť
 

V priebehu predchádzajúcich kalendárnych rokov obec postupne zabezpečila rekonštrukciu dvoch tried, pričom rodičia spolu so školou brigádnicky zrekonštruovali ďalšiu triedu. K trom zrekonštruovaným triedam sa tento rok pridá ďalšia. Rekonštrukcia sa bude týkať vyspravenia vnútorných omietok, keramických obkladov, výmeny sanity. Náročnejšou akciou, ktorá by mala byť zrealizovaná v priebehu prázdnin je výmena plynových kotlov a vykurovacieho mechanizmu. Na túto akciu má obec spracovanú projektovú dokumentáciu, v najbližších dňoch bude zverejnená výzva na podávanie cenových ponúk na realizáciu tohto diela. V súvislosti so zvýšením počtu vyučovacích hodín technických prác, ktoré je naplánované od budúceho školského roka, obec pristúpila k rekonštrukcii nevyužitých priestorov v suteréne školy, ktoré budú od nového školského roka slúžiť žiakom i pedagógom ako odborná učebňa na technické práce.


 
 

Smetné koše na psie exkrementyVytlačiť
 

V súvislosti s prijtím nového všeobecne záväzného nariadenia, upravujúceho pohyb psov v obci, obec zabezpečuje prostredníctvom elektronického trhoviska odpadkové koše na psie exkrementy. K tomuto kroku obec pristúpila z dôvodu, že počet štvornohých kamarátov v domácnostiach narastá, a to predovšetkým takých, ktorí nemajú svoj vlastný výbeh a ich venčenie niekoľkokrát za deň je nevyhnutné. Odpadkové koše majú zariadenie s vlastným zásobníkom na vrecká a po vysúťažení dodávateľa a ich dovoze do obce budú rozmiestnené po obci. Veríme, že majitelia svojich psíkov budú odpadkové koše využívať, čím prispejú k zdravšiemu životnému prostrediu a zvýšia tak kvalitu bývania v obci.


 
 

Nové pieskovisko pre Domovinu a ihrisko pre materskú školuVytlačiť
 

Po viacerých upozorneniach občanov na exkrementami znečistený piesok, ktorý tvorí dopadovú plochu detského ihriska na bytovkách Domovina a deti ho využívaú aj na hranie, obec zabezpečila pre toto ihrisko nové pieskovisko, ktorý bude mať aj svoj mechanizmus uzatvárania. Tým sa predíde možnosti nekontrolovateľného vstupu voľne sa pohybujúcich zvierat do pieskoviska. Deti tak budú mať na ihrisku nový hrací prvok, ktorý nebude hrozbou pre ich zdravie.  Nového ihriska sa dočkajú aj deti v materskej škole. Toto bude pozostávať z dvoch veží so strieškou spojených s mostíkom. Z každej veže, ktoré budú mať vlastné schody, bude vychádzať šmýkala. Súčasťou zostavy je lezecká lanová stena a stena s lezeckými chytmi. Ďalším prvkom bude detská dvojhojdačka.


 
 
Položky 156-160 z 211

Odkaz pre starostu

Dendrologický posudok, statický posudok, vlhkostný posudok, reštaurátorský výskum

Realizované s finančnou podporou Ministerstva kultúry Slovenskej republiky

Statický posudok, vlhkostný posudok, reštaurátorský výskum

Realizované s finančnou podporou Ministerstva kultúry Slovenskej republiky

Poskytnutie nenávratného finančného príspevku na realizáciu projektu Rekonštrukcia verejného osvetlenia v obci Zemianske Kostoľany

Súbor na stiahnutie vo_-_nfp +.rtf (6.5 MB)

Oznamy miestneho rozhlasu obce Zemianske Kostoľany

Obec Zemianske Kostoľany bola Národným informačným strediskom SR, a.s. vyhodnotená za rok 2015 ako obec stabilného rozvoja a zaradená medzi 37,7% miest a obcí, ktoré získali Pečať rozvoja obce. Vyhodnotenie bolo výsledkom ratingu na základe ekonomických údajov, legislatívy a rozpočtovej zodpovednosti.

Obec Zemianske Kostoľany bola Národným informačným strediskom SR, a.s. vyhodnotená za rok 2016 ako obec s efektívnym využívaním financií a majetku pre trvalo udržateľný rozvoj a zaradená medzi 30,28 % miest a obcí, ktoré získali Pečať rozvoja obce 2016. Vyhodnotenie bolo výsledkom ratingu finančnej a majetkovej bonity obcí a miest SR, ktorých výsledky boli hodnotené voči výsledkom okresu a kraja.

webygroup

Úvodná stránka