Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu vodorovná

Obec Zemianske Kostoľany

Aktuality

Oznam - žiadosť na predprimárne vzdelávanie dieťaťa v materskej škole Vytlačiť
 

den_zdravia.jpgRiaditeľka Materskej školy Zemianske Kostoľany oznamuje, že žiadosti na predprimárne vzdelávanie dieťaťa v materskej škole si môžu zákonní zástupcovia prevziať od 2. mája 2019  do 31. mája 2019, v čase 10:00-15:00 hod. Podmienky prijímania detí tu: download_file_f.php?id=1126654

 

 


 
 

Deň matiek - 13. máj 2019Vytlačiť
 

ywhFkaRrsAq_s720x720.jpgOslava najkrajšieho poslania ženy. Je to oslava materstva, obetavosti a lásky matiek voči svojim deťom. Aj tento rok si pripomíname tento výnimočný deň 13.5.2019,  z lásky pripraveným kultúrnym programom. Účinkujú: deti miestnej materskej školy, žiaci miestnej základnej školy, tanečníci zo Súkromnej umeleckej základnej školy Xoana a speváci mužskej speváckej skupiny Borinka. Program sa uskutoční v pondelok, 13. mája 2019 o 17 hod. v kinosále DK SNP v Zemianskych Kostoľanoch.

https://www.facebook.com/events/407609920068330/


 
 

Krajská súťaž a prehliadka detských folklórnych súborov Vytlačiť
 

plagat krajska dfs.jpgObec Zemianske Kostoľany a regionálne kultúrne centrum v Prievidzi v zriaďovateľskej pôsobnosti TSK Vás pozýva na krajskú súťaž a prehliadku detských folklórnych súborov 4. mája 2019 o 12:00 hod. do Domu kultúry SNP v Zemianskych  Kostoľanoch.

Účinkujú

DFS Kopaničiarik (Myjava)

DFS Kornička (Trenčín)

DFS Mladosť (Považská Bystrica)

DFS Malý Vtáčnik (Prievidza)

DFS Studnička (Diviaky nad Nitricou)

DFSk Podžiaranček (Papradno)

 

download_file_f.php?id=1124996


 
 

Rokovanie obecného zastupiteľstva dňa 17. 4. 2019Vytlačiť
 

erb-scan.jpgV zmysle príslušných ustanovení zákona o obecnom zriadení a Rokovacieho poriadku Obecného zastupiteľstva v Zemianskych Kostoľanoch starostka obce zvoláva rokovanie Obecného zastupiteľstva v Zemianskych Kostoľanoch na deň 17. 4. 2019, t.j. streda o 17:00 h. Program rokovania je v priloženej pozvánke po rozkliknutí tu.


 
 

Oslavy 74. výročia oslobodenia obceVytlačiť
 

20.jpgPrešlo 74 rokov od skončenia najväčšieho svetového vojnového konfliktu. Každoročne počas prvých krásnych jarných dní sa venujeme spomienkam. Ani my, občania Zemianskych Kostolian nezabúdame. Každý rok sa generácie obyvateľov stretávajú na podujatiach a pietnych spomienkach, aby si uctili pamiatku tých, ktorí nám vybojovali a priniesli slobodu. Literárny a divadelný kritik a novinár Július Fučík vo svojej tvorbe Reportáž spod šibenice odovzdal budúcej generácii veľmi výstižný odkaz: "Nezabudnite na dobrých, ani na zlých. Zbierajte trpezlivo svedectvá o tých, ktorí padli pre seba i pre vás. Jedného dňa bude dnešok minulosťou. Bude sa hovoirť o veľkej dobe a bezmenných hrdinoch. Lebo každý z nich mal svojej meno, svoju tvár, svoje túžby a svoje nádeje. A preto bolesť aj najposlednejšieho z nich nebola o nič menšia ako bolesť prvého, ktorého meno bude zachované."


 
 
Položky 16-20 z 267

Rekonštrukcia hasičskej zbrojnice - zateplenie

Tento projekt je spolufinancovaný zo štátneho rozpočtu Slovenskej republiky z kapitoly Ministerstva vnútra SR vo výške 95%

Obstaranie záhradných kompostérov pre obec Zemianske Kostoľany -

Projekt je spolufinancovaný Európskou úniou - www.op-kzp.sk.- kohézny fond.
Hlavným cieľom projektu je zvýšenie miery zhodnocovania biologicky rozložiteľných komunálnych odpadov v obci Zemianske Kostoľany.

Projektová dokumentácia obnovy nehnuteľnej kultúrnej pamiatky Kišasonkin kaštieľ

Realizované s finančnou podporou Ministerstva kultúry Slovenskej republiky

Projektová dokumentácia obnovy nehnuteľnej kultúrnej pamiatky Obytná veža

Realizované s finančnou podporou Ministerstva kultúry Slovenskej republiky

Poskytnutie nenávratného finančného príspevku na realizáciu projektu Rekonštrukcia verejného osvetlenia v obci Zemianske Kostoľany

Odkaz pre starostu


Oznamy miestneho rozhlasu obce Zemianske Kostoľany

Obec Zemianske Kostoľany bola Národným informačným strediskom SR, a.s. vyhodnotená za rok 2015 ako obec stabilného rozvoja a zaradená medzi 37,7% miest a obcí, ktoré získali Pečať rozvoja obce. Vyhodnotenie bolo výsledkom ratingu na základe ekonomických údajov, legislatívy a rozpočtovej zodpovednosti.

Obec Zemianske Kostoľany bola Národným informačným strediskom SR, a.s. vyhodnotená za rok 2016 ako obec s efektívnym využívaním financií a majetku pre trvalo udržateľný rozvoj a zaradená medzi 30,28 % miest a obcí, ktoré získali Pečať rozvoja obce 2016. Vyhodnotenie bolo výsledkom ratingu finančnej a majetkovej bonity obcí a miest SR, ktorých výsledky boli hodnotené voči výsledkom okresu a kraja.

webygroup

Úvodná stránka