Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu vodorovná

Obec Zemianske Kostoľany

Aktuality

Výstava na tému Vesmír a M.R.ŠtefánikVytlačiť
 

mrstefanik.jpgObec Zemianske Kostoľany pozýva všetkých nadšencov do priestorov galérie renesačného kaštieľa na výstavu, ktorá je zameraná na tému vesmíru a astronóma Milana Rastislava Štefánika. Prvá časť výstavy s názvom POZVALI NÁS DO VESMÍRU je sprístupnená verejnosti od 15. 6. 2019 do 31. 8. 2019. Táto bude od 1. 7. 2019 obohatená od jej druhú časť ŠTEFÁNIK. Výstavu je možné vzhliadnuť počas otváracích hodín renesačného kaštieľa. Najbližší termín je počas podujatia DNI OBCE 2019, a to 22. 6. 2019, prvý vstup o 13:00 h, druhý vstup o 15:00 h, potom už o týždeň 29. 6. 2019 v tom istom čase. O návštevných hodinách počas letných prázdnin sa môžete dozvedieť na našej webovej stránke pod odkazom http://www.zemianskekostolany.sk/renesancny-kastiel.html. Mimo týchto termínov je možné si prehliadku objednať vopred na č.t. 046/5466 209 alebo na e-mailovej adrese kastiel@zemianskekostolany.sk


 
 

MilenecVytlačiť
 

61592050_1627111590756288_3707295592427290624_n.jpgObec Zemianske Kostoľany Vás pozýva na divadelnú brilantnú komédiu amerického autora Neila Simona, v podaní divadla wunstenrot z Bratislavy pod názvom Milenec. Túto skvelú komédiu môžete vidieť dňa 26.septembra 2019 o 18 hodine v podaní skvelého hereckého obsadenia Karin Haydu, Mirky Gális Partlovej, Dominiky Žiaranovej a Martina Mňahončáka.

Vstupné je 14,-€, vstupenky si môžete v predpredaji zakúpiť v DK SNP v Zemianskych Kostoľanoch.

 


 
 

DNI OBCE * 22. jún 2019 Vytlačiť
 

S22C-119060613511.jpgOnedlho v kalendári nalistujeme deň, kedy svoje meniny oslávi JÁN. A to je opäť príležitosť na oslavu patróna našej obce sv. Jána Krstiteľa, ktorého si už každoročne pripomíname podujatím DNI OBCE. Sú venované vám, všetkým našim spoluobčanom, deťom i návštevníkom. Aj v tomto roku je pripravený bohatý kultúrny program, zábava, atrakcie pre deti, predané stánky so špecialitami a nápojmi. Okrem vystúpení detí z materskej školy a ľudovej hudby BEŤÁRI si určite nenechajte ujsť vystúpenie populárneho slovenského zoskupenia MAFIA CORNERS, ktorý okrem obľúbenej ZUZU-ZUZU-ZUZULIENKY, prinesie mnoho ďalších veselých hitov. Hlavne pre mladšiu generáciu je pripravená TRIAL SHOW Majstra sveta v cyklotriale Jána Kočiša a pre najmenších detský program s animátormi. Uvidíme sa na zadnej terase Domu kultúry SNP dňa 22. júna 2019 (sobota) o 15:00 h. V nedeľu 23. júna o 8:00 h sa bude konať aj slávnostná omša za obec a jej občanov v kostole sv. Jána Krstiteľa. Podujatie finančne podporil Trenčiansky samosprávny kraj.


 
 

Memoriál Jána Ziaťku Vytlačiť
 

S22C-119060613510.jpgObháji svoje gulášové prvenstvo hasičský zbor? Zostane putovný pohár uličného futbalového turnaja v tíme Kórea a Pod horou? Presvedčte všetkých, že ten váš guláš je tiež vynikajúci a príďte ho na ihrisko navariť a ponúknuť. Informácie poskytuje a prihlásenie tímov do súťaže vo varení guláša je možné u vedúcej Domu kultúry SNP (t.č. 0908 703 823). Tímy futbalových družstiev Dedina, Domovina, Kórea a Pod horou, Kolónia zostavuje Telovýchovná jednota Slovan. Uvidíme sa, zafanúškujeme a guláš okoštujeme 29. 6. 2019 na futbalovom ihrisku TJ Slovan Zemianske Kostoľany. Ochutnávka a predaj gulášov bude od 14:00 h, začiatok zápasov medzi družstvami je o 13:00 h. Tešíme sa na vás!


 
 

Zber separovaného odpadu Vytlačiť
 

odpad.jpgVážení občania, oznamujeme Vám že v sobotu, 15.6.2019 sa bude konať zber separovaného odpadu – plastov. Prosíme občanov aby si vyseparovaný odpad – PLASTY pripravili čo najbližšie k miestnej komunikácii. Upozorňujeme, že na zber skla sú pripravené rozmiestnené kontajnery po obci, a preto v sobotu sa nebude zbierať sklo ale len plasty. Zároveň Vás informujeme že po obci sú rozmiestene kontajnery na zber kovov a viacvrstvových kombinovaných materiálov.  Kontajner na zber kovov  je červenej farby, kde môžete vhadzovať napríklad plechovky alebo prázdne kovovo konzervy a  kontejner  na zber tzv. tetrapakov je oranžovej farby, kde môžete vhadzovať prázdne stlačené obaly napr. od mlieka, džúsov.  Kontajnery nájdete na ulici Domovina pri potravinách Domovina, na ulici 4.apríla pri potravinách CBA a na ulici Kpt. Weinholda na stojisku pre kontajnery.

 

 

 


 
 
Položky 16-20 z 282

Rekonštrukcia hasičskej zbrojnice - zateplenie

Tento projekt je spolufinancovaný zo štátneho rozpočtu Slovenskej republiky z kapitoly Ministerstva vnútra SR vo výške 95%

Obstaranie záhradných kompostérov pre obec Zemianske Kostoľany -

Projekt je spolufinancovaný Európskou úniou - www.op-kzp.sk.- kohézny fond.
Hlavným cieľom projektu je zvýšenie miery zhodnocovania biologicky rozložiteľných komunálnych odpadov v obci Zemianske Kostoľany.

Projektová dokumentácia obnovy nehnuteľnej kultúrnej pamiatky Kišasonkin kaštieľ

Realizované s finančnou podporou Ministerstva kultúry Slovenskej republiky

Projektová dokumentácia obnovy nehnuteľnej kultúrnej pamiatky Obytná veža

Realizované s finančnou podporou Ministerstva kultúry Slovenskej republiky

Poskytnutie nenávratného finančného príspevku na realizáciu projektu Rekonštrukcia verejného osvetlenia v obci Zemianske Kostoľany

Odkaz pre starostu


Oznamy miestneho rozhlasu obce Zemianske Kostoľany

Obec Zemianske Kostoľany bola Národným informačným strediskom SR, a.s. vyhodnotená za rok 2015 ako obec stabilného rozvoja a zaradená medzi 37,7% miest a obcí, ktoré získali Pečať rozvoja obce. Vyhodnotenie bolo výsledkom ratingu na základe ekonomických údajov, legislatívy a rozpočtovej zodpovednosti.

Obec Zemianske Kostoľany bola Národným informačným strediskom SR, a.s. vyhodnotená za rok 2016 ako obec s efektívnym využívaním financií a majetku pre trvalo udržateľný rozvoj a zaradená medzi 30,28 % miest a obcí, ktoré získali Pečať rozvoja obce 2016. Vyhodnotenie bolo výsledkom ratingu finančnej a majetkovej bonity obcí a miest SR, ktorých výsledky boli hodnotené voči výsledkom okresu a kraja.

webygroup

Úvodná stránka