Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 3

Obec Zemianske Kostoľany

Fašiangová veselica

fasiangy_2012.pngDáva sa na známosť, že 10. februára 2018 sa bude konať v našej obci fašiangová veselica.  Pochôdzky fašiangovníkov dedinou začínajú už v piatok a pokračujú v sobotu. V sobotu v Dome kultúry SNP začína podujatie od 17:00 h predajom zabíjačkových špecialít: pečené klobásky, jaternice, zabíjačková kaša, pečené mäso v žemli, zabíjačková kapusta. Od 19:00 hod bude hrať do tanca hudobná skupina Relax – Valašekovci s bohatým repertoárom ľudových piesní, ako aj najnovších piesní popu. O polnoci spoločne s FS Domovina pochováme a oplačeme pani basu. Všetkých Vás srdečne pozývame.


 

Aktuality

Vianoce v kaštieli Vytlačiť
 

vianocny-stromcek,-darceky-149762.jpgPozývame Vás na tradičné malé vianočné trhy nekomerčného charakteru tentokrát na nádvorí kaštieľa. Vianočné výrobky ponúkajú deti miestnej základnej školy, materskej školy, detského združenia Lastovička, členovia klubu dôchodcov, šikovní jednotlivci.... Súčasťou je vystúpenie Detského folklórneho súboru Domovinka s vianočným programom, divadielko pre deti O snehuliakovej mrkve a samozrejme príchod MIKULÁŠA so svojim sprievodom. Kaštieľ vo vianočnej výzdobe bude sprístupnený verejnosti, pre ktorú je pripravená výstava s vianočnou tématikou. Občerstvenie: vianočný punč, varené víno, detský punč, koláče. Tešíme sa na Vás 3. 12. 2017 od 14:00 h na nádvorí kaštieľa.


 
 

Petícia za obchvat Prievidze Vytlačiť
 

peticia.jpgV súlade so zákonom o petičnom práve je možné petíciu za okamžité začatie budovania obchvatu mesta Prievidza podporiť aj elektronicky na internete na webovej adrese www.peticie.com/obchvat. Po vyplnení údajov a odoslaní formulára je potrebné ešte potvrdiť svoj podpis kliknutím na odkaz, ktorý je doručený e-mail uvedený vo formulári.

Petíciu za okamžité začatie budovania obchvatu mesta Prievidza a podpisový hárok môžete podpísať v obci Zemianske Kostoľany na podateľni počas úradných hodín.  

Súbor na stiahnutie peticny-harok.pdf peticny-harok.pdf (187.7 kB)

 
 

Rokovanie obecného zastupiteľstva 15. 11. 2017Vytlačiť
 

erb-scan.jpgV zmysle príslušných ustanovení zákona o obecnom zriadení v platnom znení a Rokovacieho poriadku Obecného zastupiteľstva v Zemianskych Kostoľanoch zvoláva starostka obce rokovanie obecného zastupiteľstva na deň 15. 11. 2017 o 17:00 h v priestoroch Domu kultúry SNP. Program rokovania je v prílohe po rozkliknutí tu.


 
 

Výsledky volieb do VÚC 2017 Trenčianskeho samosprávneho krajaVytlačiť
 

Volebná komisia Trenčianskeho samosprávneho kraja uverejnila výsledky volieb do zastupiteľstva a volieb predsedu Trenčianskeho samosprávneho kraja.

Podľa § 158 zákona č. 180/2014 Z.z. o podmienkach výkonu volebného práva a o zmene a doplnení niektorých zákonov uverejňuje Volebná komisia Trenčianskeho samosprávneho kraja výsledky volieb do zastupiteľstva a volieb predsedu Trenčianskeho samosprávneho kraja, ktoré sa konali 4. novembra 2017.

Za predsedu Trenčianskeho samosprávneho kraja bol zvolený: Jaroslav Baška, Ing. – Smer – sociálna demokracia, Slovenská národná strana, Most- Híd, Strana zelených.

Za volebný obvod č. 7 Prievidza  boli do zastupiteľstva zvolení poslanci : 

 • Eleonóra Porubcová, PaedDr.    Sloboda a solidarita, Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti (Oľano), Kresťanskodemokratické hnutie, Občianska konzervatívna strana, Nova, Zmena zdola, demokratická únia Slovenska
 • Jozef Stopka, JUDr. Ing., PhD.    Smer - sociálna demokracia, Slovenská národná strana, Most - Híd, Strana zelených
 • Ladislav Procházka, MUDr.    nezávislý kandidát
 • Mohamed Hemza, MUDr.    Smer - sociálna demokracia, Slovenská národná strana, Most - Híd, Strana zelených
 • Richard Takáč, Ing.    Smer - sociálna demokracia, Slovenská národná strana, Most - Híd, Strana zelených
 • Viera Beňová, RNDr.    nezávislý kandidát
 • Mária Šramková, MUDr., PhD.    nezávislý kandidát
 • Michal Ďureje, Mgr.    nezávislý kandidát
 • Peter Oulehle, MUDr.    Sloboda a solidarita, Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti (oľano), Kresťanskodemokratické hnutie, Občianska konzervatívna strana, Nova, Zmena zdola, demokratická únia Slovenska
 • Miroslav Žiak, Ing.    Sloboda a solidarita, Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti (oľano), Kresťanskodemokratické hnutie, Občianska konzervatívna strana, Nova, Zmena zdola, demokratická únia Slovenska
 • František Tám, PhDr.    Smer - sociálna demokracia, Slovenská národná strana, Most - Híd, Strana zelených

 

Kompletné výsledky nájdete  tu.


 
 

Vianoce v kaštieli.Vytlačiť
 

vianoce.jpgKaždý z nás nájde vo svojej domácnosti niečo, čo mu pripomína Vianoce v minulosti. Odkladáme si to, ako svoje bohatstvo, spomienky na detstvo alebo iné krásne obdobie nášho života. Buď je to len servítka s vianočným motívom, vyšívaný obrus od mamy, či starej mamy, pohľadnica, fotografia či obľúbená vianočná ozdoba. Podeľte sa so svojimi spomienkami spolu s nami. V priestoroch kaštieľa pripravujeme výstavu s vianočnou tématikou, ktorá bude sprístupnená od 3.decembra 2017 (malé vianočné trhy) až do sviatku Troch kráľov. Predmety, listiny alebo čokoľvek iné krásne vianočné, s čím sa chcete s nami podeliť, môžte priniesť do Domu kultúry SNP a do obecnej knižnice počas prevádzkových hodín do 23. 11. 2017. Po ukončení výstavy bude všetko zozbierané vrátené majiteľom. Vopred ďakujeme.


 
 
Položky 16-20 z 172

Odkaz pre starostu

Dendrologický posudok, statický posudok, vlhkostný posudok, reštaurátorský výskum

Realizované s finančnou podporou Ministerstva kultúry Slovenskej republiky

Statický posudok, vlhkostný posudok, reštaurátorský výskum

Realizované s finančnou podporou Ministerstva kultúry Slovenskej republiky

Poskytnutie nenávratného finančného príspevku na realizáciu projektu Rekonštrukcia verejného osvetlenia v obci Zemianske Kostoľany

Súbor na stiahnutie vo_-_nfp +.rtf (6.5 MB)

Oznamy miestneho rozhlasu obce Zemianske Kostoľany

Obec Zemianske Kostoľany bola Národným informačným strediskom SR, a.s. vyhodnotená za rok 2015 ako obec stabilného rozvoja a zaradená medzi 37,7% miest a obcí, ktoré získali Pečať rozvoja obce. Vyhodnotenie bolo výsledkom ratingu na základe ekonomických údajov, legislatívy a rozpočtovej zodpovednosti.

Obec Zemianske Kostoľany bola Národným informačným strediskom SR, a.s. vyhodnotená za rok 2016 ako obec s efektívnym využívaním financií a majetku pre trvalo udržateľný rozvoj a zaradená medzi 30,28 % miest a obcí, ktoré získali Pečať rozvoja obce 2016. Vyhodnotenie bolo výsledkom ratingu finančnej a majetkovej bonity obcí a miest SR, ktorých výsledky boli hodnotené voči výsledkom okresu a kraja.

webygroup

Úvodná stránka