Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 3

Obec Zemianske Kostoľany

Október - mesiac úcty k starším

Golden-Couple.jpg„Človek je krásny nielen vtedy, keď má pružný krok. Človek je krásny podľa múdrosti, čo zračí sa mu v oku, podľa vrások a bielych vlasov, podľa slov, keď ponára sa v hovore s deťmi do rokov, keď aj on bol mladý. Človek je krásny vtedy, keď ho ľudia majú radi."

Mesiac október by mal byť pre náš všetkých aj pripomienkou, ako si uctiť našich seniorov. Starnutie je zákonitý, všeobecný jav, ktorému podliehajú všetky živé organizmy, teda aj my ľudia. Je to nezvratný a postupný proces v našom živote. Úcta k starším ľuďom by mala byť predovšetkým prirodzenou súčasťou nášho života, mala by byť spontánna a nenásilná. Starší ľudia si ju zaslúžia, pretože vekom nadobudli rôzne skúsenosti, ktoré odovzdávajú nám, mladším. Nemali by sme zabúdať na pozdrav, ktorý je prejavom priateľstva, zdvorilosti, úcty a rešpektu k druhému človeku - bez rozdielu veku. Láska a úcta k starším ľuďom je vysoko cenená a dôležitá aj v kresťanstve. Je dokonca prirodzeným zákonom, ktorý poznajú všetky národy.

Milí spoluobčania, knižnica sa s pribúdajúcimi knihami stáva bohatšou. Vy sa s pribúdajúcimi rokmi stávate múdrejšími a skúsenejšími. Vo vašich bielych vlasoch je skrytá múdrosť, vo vráskach skúsenosť, v chvejivých rukách láskavosť.
 


 

Rozprávanie o našej obci v relácii Studnička rádia Regina

radio_regina.pngV relácii Studnička rádia Regina  sa dňa 14.10.2018 moderátorka p. Jágerová venovala našej obci a o minulosti porozprávali aj naši občania. Nech sa páči vypočujte si:

radio-arch-pp.stv.livebox.sk/a520/00/0017/001706/00170687-1.mp3


 

Aktuality

Oslavy Medzinárodného dňa detí 2018.Vytlačiť
 

IMG_2598.jpgBúrka a silný dážď dnes skoro prekazili jedno skvelé podujatie. I keď kvôli nepriazni počasia začali oslavy MDD o čosi neskôr ako bolo plánované, deťom ani rodičom nič nebránilo v tom, aby sa prišli spoločne zabaviť. Pripravené stanovištia so súťažami v parku už čakali na svojich návštevníkov, tety z klubu dôchodcov napiekli chutné občerstvenie. Po prvýkrát sa konali Majstrovstvá Kostolian v hre Človeče, nehnevaj sa. Trofej v podobe víťazného pohára si odniesla Natália Javornícka. Všetky stanovištia so súťažami boli deťmi neustále obsadené, veľkú priazeň, hlavne chlapcov, malo stanovište s rôznym športovým náradím TJ Slovan a stanovište hasičov, kde si mohli deti prezrieť i hasičského automobilového veterána. V kultúrnom dome neskôr už všetky deti čakali Králiky z klobúka Bob a Bobek so svojim zábavným a interaktívnym divadelným vystúpením. Aj napriek obavám z počasia bolo toto vystúpenie jedným z úspešných a vydarených, o čom nás presvedčili šťastné a spokojné tváre detí, ale i rodičov. Ďakujeme všetkým členom spoločenských organizácií, cirkví a dobrovoľníkom, ktorí v tomto roku spolupracovali na príprave a priebehu podujatia osobnou účasťou na stanovištiach a darovali našim deťom jeden skvelý deň.


 
 

Noc múzeí a galérií 2018 Vytlačiť
 

36.jpgV piatok 18. 5. 2018 sa zaplnilo nádvorie kaštieľa všetkými, ktorých oslovilo podujatie Noc múzeí. Naša obec sa do tejto celoslovenskej akcie zapojila už po druhýkrát. Divadelno-šermiarske vystúpenie, boj rôznymi zbraňami - štít, meč, dvojručný meč, halapartne, strelné zbrane, boj s dýkami. Výklad tortúry a mučenia zábavnou formou. Historický tábor hlavne pre deti v parku. Tradičný rínok. Ľudová cimbalová hudba. Výstava obrazov zo zbierky Slovenského národného múzea - Múzeum Bojnice, ktoré boli pôvodne umiestnené v kaštieli v Zemianskych Kostoľanoch a dokumentujú rodové väzby rodu Kostoláni. Spomienka na nášho občana Jozefa Kotlebu malou výstavou jeho obrazov.


 
 

Beseda s detskou spisovateľkou Gabrielou FutovouVytlačiť
 

IMG_2422.jpgDnes 29. 5. 2018 sme spolu s deťmi z miestnej základnej školy privítali v našom dome kultúry vzácneho hosťa - najobľúbenejšiu detskú spisovateľku Gabrielu Futovú. Pani spisovateľka nám povedala aj niečo zo svojho života a trpezlivo odpovedala na otázky detí. Z výtvarných prác vhodených do našej knižnej búdky pani Futová vybrala zo svojich kreslených podobizní tri, o ktorých si myslela, že ju najlepšie vystihujú. Autormi týchto prác bola Veronika Mikulová, Natálka Mikulová a Dominik Karak. Spisovateľka im odovzdala za ich úsilie ceny. Ceny odovzdala i naj- čitateľom - Jožkovi Borisovi a Dominike Ficelovej, čo bolo pre ostatné deti určite vhodnou motiváciou ako viac čítať. Na záver potešila deti autogramiádou a vyjadrila svoje prekvapenie, koľko kníh, ktorých je autorkou, si deti so sebou na podpis priniesli. Žiaci základnej školy odovzdali ich obľúbenej spisovateľke aj nimi vytvorené malé darčeky. Súčasťou besedy bol i predaj kníh autorky Gabriely Futovej. Deti si doplnili svoje knižnice o nové tituly, ktoré im chýbali, ale o kúpu prejavili záujem aj deti, ktoré sa s jej tvorbou ešte nestretli a táto beseda bola pre nich inšpiráciou. Teší nás, že pani spisovateľka Gabriela Futová prijala naše pozvanie a prišla medzi nás.


 
 

Kvetinová výsadba a výzdoba obceVytlačiť
 

IMG_2488.jpgKto má rád farby a kvety, určite ocení tohtoročnú výsadbu v našej obci. Obec budú krášliť aj nové kvetinové pyramídy. Ďakujeme za pomoc pri ich výsadbe manželom Márii a Jozefovi Ďurtovým a pani Alenke Maslonkovej. Všetkých tých, ktorým by sa takáto výsadba páčila aj doma, chceme upozorniť, že všetky priestory sú monitorované kamerovým systémom so záznamom.


 
 

Medzinárodný deň detí v parku a na nádvorí renesančného kaštieľa Vytlačiť
 

MDD 2018.jpgMilé deti, dňa 1. júna 2018 sa stretneme o 16 hod. v parku a na nádvorí renesančného kaštieľa v obci Zemianske Kostoľany. Oslávime spolu Medzinárodný deň detí rôznymi súťažami, bohatým programom a divadelným predstavením. 


 
 
Položky 16-20 z 229

Odkaz pre starostu

Projektová dokumentácia obnovy nehnuteľnej kultúrnej pamiatky Kišasonkin kaštieľ

Realizované s finančnou podporou Ministerstva kultúry Slovenskej republiky

Projektová dokumentácia obnovy nehnuteľnej kultúrnej pamiatky Obytná veža

Realizované s finančnou podporou Ministerstva kultúry Slovenskej republiky

Poskytnutie nenávratného finančného príspevku na realizáciu projektu Rekonštrukcia verejného osvetlenia v obci Zemianske Kostoľany

Súbor na stiahnutie vo_-_nfp +.rtf (6.5 MB)

Oznamy miestneho rozhlasu obce Zemianske Kostoľany

Obec Zemianske Kostoľany bola Národným informačným strediskom SR, a.s. vyhodnotená za rok 2015 ako obec stabilného rozvoja a zaradená medzi 37,7% miest a obcí, ktoré získali Pečať rozvoja obce. Vyhodnotenie bolo výsledkom ratingu na základe ekonomických údajov, legislatívy a rozpočtovej zodpovednosti.

Obec Zemianske Kostoľany bola Národným informačným strediskom SR, a.s. vyhodnotená za rok 2016 ako obec s efektívnym využívaním financií a majetku pre trvalo udržateľný rozvoj a zaradená medzi 30,28 % miest a obcí, ktoré získali Pečať rozvoja obce 2016. Vyhodnotenie bolo výsledkom ratingu finančnej a majetkovej bonity obcí a miest SR, ktorých výsledky boli hodnotené voči výsledkom okresu a kraja.

webygroup

Úvodná stránka