Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 3

Obec Zemianske Kostoľany

Aktuality

Vítanie detí do životaVytlačiť
 

30.jpgOsláviť príchod nového človiečika na svet je vždy krásna udalosť. My sme ich v jednu peknú májovú sobotu privítali v obradnej miestnosti hneď šesť. Drobné telíčka túliace sa v maminom či ockovom náručí naplnili túto slávnostnú chvíľu nehou, láskou a nevinnosťou. Želáme všetkým našim novým malým občanom hlavne veľa zdravia a krásny život.


 
 

Privítanie jubilantov v obradnej miestnostiVytlačiť
 

61.jpgJe vždy príjemnou udalosťou prijať v obradnej miestnosti v renesančnom kaštieli jubilantov, ktorí v danom polroku oslavujú svoje životné jubileum. Naše pozvanie na túto slávnosť prijalo 21 jubilujúcich spoluobčanov. Slávnostnú atmosféru umocňovali básne a piesne členov Zboru pre občianske záležitosti v Zemianskych Kostoľanoch. Slovo, ktoré pohladí, adresovala jubilantom vo svojom príhovore starostka obce, ktorá im s gratuláciou odovzdala i kvietok a malú pozornosť pripomínajúcu túto milú slávnosť. Po obrade čakal oslávencov ešte prípitok a malé občerstvenie. Všetkým im želáme hlavne veľa zdravia a rodinnej pohody a aby sme sa na takejto slávnosti stretli ešte mnoho ráz.


 
 

Oslava jubilejných sobášovVytlačiť
 

31.jpgV obradnej miestnosti obce častejšie vítame snúbencov, ktorí sa rozhodnú spojiť svoje životy v jeden. Mimoriadne významnou chvíľou je aj tá, keď môžeme poblahoželať manželom, ktorí stoja vedľa seba bok po boku v pevnom manželskom zväzu už veľa rokov. V dobrom aj v zlom, v zdraví aj v chorobe...., tak ako si to niekedy sľubovali. Teší nás, že tieto svoje dávne sľuby premenili na skutočnosť. Sú vzorom pre nás všetkých, pre svoje deti i pre spoločnosť. Sme poctení, že prijali naše pozvanie do obradnej miestnosti a podelili sa s nami o svoju radosť zo svojich krásnych jubileí.


 
 

Oslava Dňa matiek.Vytlačiť
 

50.jpgMáme za sebou ďalšiu oslavu nehy a lásky, na ktorej naši skvelí účinkujúci obdarovali vznešené darkyne života - matky kyticou piesní, básní a tancov. Za všetky ich krásne ženské a materinské vlastnosti chceme pri tejto slávnostnej príležitosti Dňa matiek poďakovať a vyjadriť im úprimné uznanie. Do programu v tomto roku programom prispeli miestna základná škola, mužská spevácka skupina Borinka, Detský folklórny súbor Domovinka, miestna materská škola a tri triedy Základnej súkromnej umeleckej školy Xoana so svojimi choreografiami.


 
 

Mobilná aplikácia Vytlačiť
 

VSEOBECNY_9.jpgVážení občania, ponúkame Vám službu, kde máte informácie o aktivitách, podujatiach v obci vždy po ruke cez mobilná aplikáciu Virtualne, ktorá  je dostupná pre operačné systémy iOS a Android (od verzie 4.4). Mobilnú aplikáciu obec pripravila v spolupráci so spoločnosťou WEBY GROUP, s.r.o.

Pre správne fungovanie si aplikácia vyžaduje prístup k niektorým funkciám v mobilnom telefóne, najmä k informáciám o internetovom pripojení, lokalizačným službám a podobne. Niektoré z funkcií sú nevyhnutné, iné môžete v prvotnom sprievodcovi nastavením vypnúť.

Dôležité oznamy a upozornenia môžete vedieť ihneď po zverejnení. Nastavená notifikácia vás upozorní na aktuálne informácie bez nutnosti ísť na webovú stránku obce.

Úradné hodiny obecného úradu a kontaktné informácie si môžete cez mobilnú aplikáciu uložiť pre prezeranie v offline režime. Budú tak pre vás k dispozícii aj keď nebudete mať internetové pripojenie.

Informácie o obci, jej históriu, alebo fotogalériu pohodlne zdieľajte s priateľmi ako atraktívnu pozvánku na návštevu obce.

http://www.zemianskekostolany.sk/mobilna-aplikacia.html


 
 
Položky 16-20 z 149

Odkaz pre starostu

Pamiatkový výskum Kišasonkin kaštieľ

Realizované s finančnou podporou Ministerstva kultúry Slovenskej republiky

Pamiatkový výskum Sýpka

Realizované s finančnou podporou Ministerstva kultúry Slovenskej republiky

Poskytnutie nenávratného finančného príspevku na realizáciu projektu Rekonštrukcia verejného osvetlenia v obci Zemianske Kostoľany

Súbor na stiahnutie vo_-_nfp.rtf (6.5 MB)

Oznamy miestneho rozhlasu obce Zemianske Kostoľany

Obec Zemianske Kostoľany bola Národným informačným strediskom SR, a.s. vyhodnotená za rok 2015 ako obec stabilného rozvoja a zaradená medzi 37,7% miest a obcí, ktoré získali Pečať rozvoja obce. Vyhodnotenie bolo výsledkom ratingu na základe ekonomických údajov, legislatívy a rozpočtovej zodpovednosti.

Obec Zemianske Kostoľany bola Národným informačným strediskom SR, a.s. vyhodnotená za rok 2016 ako obec s efektívnym využívaním financií a majetku pre trvalo udržateľný rozvoj a zaradená medzi 30,28 % miest a obcí, ktoré získali Pečať rozvoja obce 2016. Vyhodnotenie bolo výsledkom ratingu finančnej a majetkovej bonity obcí a miest SR, ktorých výsledky boli hodnotené voči výsledkom okresu a kraja.

webygroup

Úvodná stránka