Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 3

Obec Zemianske Kostoľany

DNI OBCE 2018

mimoni.jpg24. 6. 2018 - nedeľaJuraj-Hnilica.jpg

10:00 h svätá omša za všetkých občanov obce Zemianske Kostoľany v rímskokatolíckom kostole

15:00 h kultúrno-spoločenské popoludnie na zadnej terase Domu kultúry SNP a v okolí

Atrakcie pre deti, stánky s občerstvením, animácie pre deti, vystúpení detí materskej školy, vystúpenie súboru bicích nástrojov ZUŠ Bojnice SUBINA, vystúpenie Folklórneho súboru Domovina a Detského folklórneho súboru Domovinka, vystúpenie finalistu Československo má talent 2015 Juraja HNILICU, novoinštalovaná výstava "Dáma zo zámku alebo eklektické reminiscencie" v renesančnom kaštieli spolu s výstavou Rodinné väzby rodu Kostolániovcov.

Vstup zdarma! Pozývame Vás!


 

tennis+.jpg


 

Aktuality

Medzinárodný deň detí v parku a na nádvorí renesančného kaštieľa Vytlačiť
 

MDD 2018.jpgMilé deti, dňa 1. júna 2018 sa stretneme o 16 hod. v parku a na nádvorí renesančného kaštieľa v obci Zemianske Kostoľany. Oslávime spolu Medzinárodný deň detí rôznymi súťažami, bohatým programom a divadelným predstavením. 


 
 

Náš spoluobčan priniesol zlato z Prahy.Vytlačiť
 

20180513_161941.jpgV nedeľu 13. 5. sa konalo v Prahe pre nás netradičné zápolenie. Nešlo však o žiadny šport, ale o Medzinárodné majstrovstvá v znalosti biblie. Zaujímavejšie je však to, že v jednom zo súťažných štvorčlenných družstiev, ktoré reprezentovali Slovensko, bol aj náš spoluobčan Michal Kohút. Majstrovstvá sa konali v budove Českého senátu a svojou účasťou ho poctili senátor Zdeňek Papoušek, 1. podpredsedkyňa senátu ČR Mgr. Miluše Horská; generálny riaditeľ Izraelskej biblickej spoločnosti Bible society in Izrael Victor Calisher, velvyslanec Izraela v ČR Daniel Merón, pastor z Holanska Ravi Chandran a generálny sekretár japonskej biblickej spoločnosti Macoto Wacabe. Súťažilo tu 23 štvorčlenných družstiev z 10 krajín. Po zdolaní 70 otázok sa do finále prebojovali tri družstvá - z Ruska, Česka a Slovenska, v ktorom bojoval aj náš Michal. Najlepšie znalosti z biblie preukázalo práve naše slovenské družstvo a z majstrovstiev okrem dojatia a zážitkov si odnášali aj zlatú medailu. A aké myšlienky, ktoré zazneli z úst rečníkov, si Michal doniesol domov? Ovládať Bibliu je obdivuhodné, ale ešte dôležitejšie je správať sa podla nej v každodennom živote. Na záver, keď všetci gratulovali víťazom bolo povedané, že v skutočnosti sú všetci víťazi, ak prijali Ježiša Krista celým svojím srdcom. BLAHOŽELÁME!


 
 

Krásny Deň matiekVytlačiť
 

52.jpgĎakovných slov pre našich najbližších nikdy nie je dosť. A nikdy ich nie je dosť ani vo vzťahu k našim mamám, ktoré druhú májovú nedeľu oslávili svoj sviatok. Slová, básne, tance, piesne, scénky priniesli svojim mamám i manželkám členovia speváckeho súboru Borinka, deti z miestnej materskej školy, deti z prvého stupňa miestnej základnej školy, DFS Domovinka i niekoľko tanečných tried Súkromnej základnej umeleckej školy Xoana - Včielky, Roxy a Cokies. Pocity dojatia, šťastia i radosti zaplnili slzičkou oči snáď každej mamičky či starkej pri pohľade na svoje deti a vnúčatá. Za toto krásne popoludnie všetkým účinkujúcim ďakujeme.


 
 

Rekonštrukcie v Dome kultúry SNP.Vytlačiť
 

IMG_20180517_082641.jpgNa mesiac máj sme okrem iného naplánovali rekonštrukčné práce v Dome kultúry SNP. Ako prvá prišla na rad obnova vonkajších omietok na prednej terase budovy, ktorá zahŕňa aj zníženie stropu a výmenu svietidiel a oprava schodov do kuchyne. V ďalšom týždni bude nasledovať obnova parkiet vo veľkej sále.


 
 

Príprava na Noc múzeí 2018.Vytlačiť
 

IMG_20180515_104927.jpgUž druhý rok sa pripravujeme na účasť v celoslovenskom podujatí Noc múzeí. Prípravy sú v plnom prúde. Zamestnanci rozkladajú a montujú nové trhové stánky a v miestnosti galérie prebieha montáž závesného systému na umiestnenie výstavy obrazov zo zbierky Bojnického zámku, ktoré pochádzajú z kaštieľa v Zemianskych Kostoľanoch.

Podujatie sa uskutoční v piatok 18. 5. 2018 od 17:00 h na nádvorí renesančného kaštieľa.


 
 
Položky 11-15 z 211

Odkaz pre starostu

Dendrologický posudok, statický posudok, vlhkostný posudok, reštaurátorský výskum

Realizované s finančnou podporou Ministerstva kultúry Slovenskej republiky

Statický posudok, vlhkostný posudok, reštaurátorský výskum

Realizované s finančnou podporou Ministerstva kultúry Slovenskej republiky

Poskytnutie nenávratného finančného príspevku na realizáciu projektu Rekonštrukcia verejného osvetlenia v obci Zemianske Kostoľany

Súbor na stiahnutie vo_-_nfp +.rtf (6.5 MB)

Oznamy miestneho rozhlasu obce Zemianske Kostoľany

Obec Zemianske Kostoľany bola Národným informačným strediskom SR, a.s. vyhodnotená za rok 2015 ako obec stabilného rozvoja a zaradená medzi 37,7% miest a obcí, ktoré získali Pečať rozvoja obce. Vyhodnotenie bolo výsledkom ratingu na základe ekonomických údajov, legislatívy a rozpočtovej zodpovednosti.

Obec Zemianske Kostoľany bola Národným informačným strediskom SR, a.s. vyhodnotená za rok 2016 ako obec s efektívnym využívaním financií a majetku pre trvalo udržateľný rozvoj a zaradená medzi 30,28 % miest a obcí, ktoré získali Pečať rozvoja obce 2016. Vyhodnotenie bolo výsledkom ratingu finančnej a majetkovej bonity obcí a miest SR, ktorých výsledky boli hodnotené voči výsledkom okresu a kraja.

webygroup

Úvodná stránka