Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 3

Obec Zemianske Kostoľany

Aktuality

Pozvánka na rokovanie obecného zastupiteľstva dňa 18. 10. 2017Vytlačiť
 

erb-scan.jpgV zmysle príslušných ustanovení zákona o obecnom zriadení a Rokovacieho poriadku Obecného zastupiteľstva v Zemianskych Kostoľanoch zvoláva starostka obce rokovanie Obecného zastupiteľstva v Zemianskych Kostoľanoch, ktoré sa uskutoční dňa 18. 10. 2017 o 17:00 h v budove Domu kultúry SNP v Zemianskych Kostoľanoch. Program je v pozvánke po rozkliknutí tu.


 
 

Altánok pre deti v Materskej škole v Zemianskych Kostoľanoch je už realitou vďaka Vám Vytlačiť
 

altánok.jpgMaterská škola Zemianske Kostoľany v zriaďovateľskej pôsobnosti obce Zemianske Kostoľany sa zapojila aj do druhého  kola grantovej výzvy Ukážte sa v dobrom svetle 2017 grantovej nadácie Pontis pod záštitou Slovenských elektrární, a.s.

Materská škola sa s podporou obce v rámci projektu pustila do revitalizácie školského dvora vďaka úspešnému hlasovaniu verejnosti. Vybudovali  drevený altánok ako učebňu v prírode, kde môžu prebiehať rôzne aktivity aj v menej priaznivom počasí. Jej súčasťou sú pníky na sedenie a tabule.

V rámci aktivity dobrovoľníci demontovali a revitalizovali domček na ihrisku pre deti. Okrem toho upravili aj okolie ihriska, vysadili kríky a rastliny.

Ďakujeme rodičom, priateľom a občanom obce Zemianske Kostoľany za hlasy a podporu v tomto projekte. 


 
 

Nakupujte cez Dobromat a pomôžete Materskej škole v Zemianskych Kostoľanoch Vytlačiť
 

dobromat-fb-horizontal.pngDobromat je služba, ktorá umožňuje ľudom popri nakupovaní v internetových obchodoch finančne podporovať občianske združenia, neziskové organizácie a nadácie, bez toho, aby ich to stálo čo i len 1 cent navyše. Dobromat sprostredkováva nákupy v internetových obchodoch, pričom pri tom získava príspevky pre združenia. Tie následne prevedie zaregistrovaným združeniam.

Celý proces funguje nasledovne:

Ktokoľvek, kto nakupuje na internete a popri tom by chcel začať podporovať konkrétne združenie/združenia, si najprv pridá do prehliadača tohto dobromat.sk/rozsirenie/pridat

Pomocník pri návšteve internetového obchodu zariadí, že časť útraty pôjde na podporu vybraného združenia

Ak si pomocníka nepridá, je potrebné pred každým nákupom navštíviť dobromat.sk

Na stránke si vyberie obchod, v ktorom chce nakúpiť a združenie, ktoré chce podporiť

Stránka ho presmeruje do vybraného internetového obchodu, kde nakúpi

Z nákupu vyplatí obchod Dobromatu príspevok

Následne ho Dobromat pošle na účet združenia, ktoré návštevník pred nákupom zvolil

Dôležité je vedieť, že cena za nákup je rovnaká, či sa do internetového obchodu dostal nakupujúci cez Dobromat alebo priamo. To, že pôjde cez Dobromat, ho nestojí ani cent navyše. Napriek tomu prispeje vybranému združeniu sumou vo výške niekoľkých % z nákupu.

Viac informácií nájdete tu: 

https://dobromat.sk/podporim/mskostolany


 
 

BEH SNP 9. ročník Vytlačiť
 

21950701_1156960657771386_972820940833896678_o.jpgPočas celého uplynulého týždňa sa už zdalo, že 9.ročník Behu SNP bude sprevádzať upršané počasie, ale naopak. V priebehu podujatia dokonca párkrát vykuklo aj slniečko, čo dodalo našim pretekárom pozitívnu energiu. Okrem slniečka ďakujeme aj našim spoluorganizátorom - Základnej organizácii Slovenského zväzu protifašistických bojovníkov, Základnej škole v Zemianskych Kostoľanoch, zamestnancom Domu kultúry SNP, Vojenskému útvaru v Zemianskych Kostoľanoch, všetkým zúčastneným i pedagógom, ktorí doprevádzali svojich žiakov z iných škôl. Naše poďakovanie patrí aj moderátorovi Beta rádia Pavlovi Ziaťkovi, ktorý celé podujatie odmoderoval, podelil sa s nami o jeho bohaté spomienky, ktoré v našej obci zažil ako jej občan a vyspovedal nášho tohtoročného hosťa Maroša Rybára. Pretekári si zmerali svoje sily v desiatich kategóriách, v ktorých boli zvlášť na prvých troch miestach vyhodnotené a odmenené dievčatá (ženy) a chlapci (muži). Všetkým víťazom blahoželáme a tešíme sa na jubilejný desiaty ročník podujatia. Výsledková listina sa nachádza v súbore na stiahnutie. 


 
 

Zoznam kandidátov na voľby do zastupiteľstva Trenčianskeho samosprávneho kraja 2017Vytlačiť
 

Dňa 4. novembra 2017 sa uskutočnia voľby do orgánov samosprávnych krajov, ktoré vyhlásil Predseda Národnej rady Slovenskej republiky rozhodnutím č. 166/2017 Z. z..Viac informácií: 

http://www.minv.sk/?volby-vuc

Prílohy:

Zoznam kandidátov na voľby do zastupiteľstva Trenčianskeho samosprávneho kraja 2017

Zoznam kandidátov na voľby predsedu Trenčianskeho samosprávneho kraja 2017

Zoznam kandidátov volebný obvod č. 7 - Prievidza


 
 
Položky 11-15 z 161

Odkaz pre starostu

Dendrologický posudok, statický posudok, vlhkostný posudok, reštaurátorský výskum

Realizované s finančnou podporou Ministerstva kultúry Slovenskej republiky

Statický posudok, vlhkostný posudok, reštaurátorský výskum

Realizované s finančnou podporou Ministerstva kultúry Slovenskej republiky

Poskytnutie nenávratného finančného príspevku na realizáciu projektu Rekonštrukcia verejného osvetlenia v obci Zemianske Kostoľany

Súbor na stiahnutie vo_-_nfp.rtf (6.5 MB)

Oznamy miestneho rozhlasu obce Zemianske Kostoľany

Obec Zemianske Kostoľany bola Národným informačným strediskom SR, a.s. vyhodnotená za rok 2015 ako obec stabilného rozvoja a zaradená medzi 37,7% miest a obcí, ktoré získali Pečať rozvoja obce. Vyhodnotenie bolo výsledkom ratingu na základe ekonomických údajov, legislatívy a rozpočtovej zodpovednosti.

Obec Zemianske Kostoľany bola Národným informačným strediskom SR, a.s. vyhodnotená za rok 2016 ako obec s efektívnym využívaním financií a majetku pre trvalo udržateľný rozvoj a zaradená medzi 30,28 % miest a obcí, ktoré získali Pečať rozvoja obce 2016. Vyhodnotenie bolo výsledkom ratingu finančnej a majetkovej bonity obcí a miest SR, ktorých výsledky boli hodnotené voči výsledkom okresu a kraja.

webygroup

Úvodná stránka