Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 3

Obec Zemianske Kostoľany

Aktuality

Odstávka vody - 6.6.2017Vytlačiť
 

havarie-vody-02.jpgStredoslovenská vodárenská spoločnosť oznamuje, že na ulici 4.apríla v časti od kaštieľa po most križovatky na ulicu Domovina a dolné bytovky Domovina bude pre poruchu na vodovodnom potrubí odstavená voda až do odstránenia poruchy dnes už od 8:15 hod.  Prosíme občanov o zhovievavosť a zabezpečenie si pitnej vody do zásob.


 
 

Oslavy Medzinárodného dňa detí.Vytlačiť
 

mimoni.jpgMedzinárodný deň detí je už takmer predo dvermi, preto si, rodičia, nezabudnite pre svoje detí rezervovať čas, aby ste s nimi prišli navštíviť spievajúcu Vílu Ellu a zabaviť sa na skvelej Banana show so známymi detskými hrdinami Mimoňmi.

Banana show so žltými Mimoňmi je pre deti pripravená 1. 6. 2017 o 17:00 h v Dome kultúry SNP, vstup je pre všetky deti i ostatných záujemcov zdarma.


 
 

Noc múzeí a galériíVytlačiť
 

90.jpgPo sprístupnení zrekonštruovaného kaštieľa verejnosti sa naša obec tento rok po prvýkrát zapojila do celoslovenského podujatia NOC MÚZEÍ A GALÉRIÍ. Cieľom podujatia bolo prilákať do priestorov všetky generácie obyvateľov. V úvode podujatia bolo našou snahou zaujať našu najmladšiu generáciu poučným bábkovým divadielkom O čertíkovi Babráčikovi. Voľná prehliadka kaštieľa (bez sprievodu a výkladu) bola umožnená návštevníkom už od 18:00 h. V miestnostiach kaštieľa mali možnosť stretnúť účinkujúcich v dobových kostýmoch, ktorí sa im prihovorili milým slovom a ponúkli občerstvením. Od 20:00 h už bolo v galerijnej miestnosti pripravené sláčikové trio, v prevedení ktorého skladby sa postupne prestriedali s uvedením nádherných modelov dobových kostýmov pánov a dám z anglických i francúzskych dvorov. Návštevníci, ktorí prišli neskôr, mohli ešte navštíviť jednotlivé priestory kaštieľa na večernej voľnej prehliadke umocňujúcej plamienky sviečok. Záver podujatia už patril orientálnemu tancu a choreografii tanečnej školy Xoana na nádvorí kaštieľa (fotografie budú pridávané postupne).


 
 

Pozvánka na Galavečer SZUŠ XoanaVytlačiť
 

54.jpgTanečníci z radov detí i dospelých navštevujúcich Súkromnú základnú umeleckú školu XOANA v školskom roku 2016/2017 sa budú prezentovať tým, čo sa v tomto školskom roku naučili. Príďte povzbudiť svoje deti, vnúčatá, kamarátky, mamičky a manželky na Galavečer tanečnej školy XOANA dňa 28. 5. 2017 o 17:00 h do Domu kultúry SNP v Zemianskych Kostoľanoch.


 
 

Noc múzeí a galérií 2017Vytlačiť
 

1.jpgPo sprístupnení zrekonštruovaného kaštieľa verejnosti sa naša obec tento rok po prvýkrát zapojila do celoslovenského podujatia NOC MÚZEÍ A GALÉRIÍ. Cieľom podujatia bolo prilákať do priestorov všetky generácie obyvateľov. V úvode podujatia bolo našou snahou zaujať našu najmladšiu generáciu poučným bábkovým divadielkom O čertíkovi Babráčikovi. Voľná prehliadka kaštieľa (bez sprievodu a výkladu) bola umožnená návštevníkom už od 18:00 h. V miestnostiach kaštieľa mali možnosť stretnúť účinkujúcich v dobových kostýmoch, ktorí sa im prihovorili milým slovom a ponúkli občerstvením. Od 20:00 h už bolo v galerijnej miestnosti pripravené sláčikové trio, v prevedení ktorého skladby sa postupne prestriedali s uvedením nádherných modelov dobových kostýmov pánov a dám z anglických i francúzskych dvorov. Návštevníci, ktorí prišli neskôr, mohli ešte navštíviť jednotlivé priestory kaštieľa na večernej voľnej prehliadke umocňujúcej plamienky sviečok. Záver podujatia už patril orientálnemu tancu a choreografii tanečnej školy Xoana na nádvorí kaštieľa.


 
 
Položky 11-15 z 149

Odkaz pre starostu

Pamiatkový výskum Kišasonkin kaštieľ

Realizované s finančnou podporou Ministerstva kultúry Slovenskej republiky

Pamiatkový výskum Sýpka

Realizované s finančnou podporou Ministerstva kultúry Slovenskej republiky

Poskytnutie nenávratného finančného príspevku na realizáciu projektu Rekonštrukcia verejného osvetlenia v obci Zemianske Kostoľany

Súbor na stiahnutie vo_-_nfp.rtf (6.5 MB)

Oznamy miestneho rozhlasu obce Zemianske Kostoľany

Obec Zemianske Kostoľany bola Národným informačným strediskom SR, a.s. vyhodnotená za rok 2015 ako obec stabilného rozvoja a zaradená medzi 37,7% miest a obcí, ktoré získali Pečať rozvoja obce. Vyhodnotenie bolo výsledkom ratingu na základe ekonomických údajov, legislatívy a rozpočtovej zodpovednosti.

Obec Zemianske Kostoľany bola Národným informačným strediskom SR, a.s. vyhodnotená za rok 2016 ako obec s efektívnym využívaním financií a majetku pre trvalo udržateľný rozvoj a zaradená medzi 30,28 % miest a obcí, ktoré získali Pečať rozvoja obce 2016. Vyhodnotenie bolo výsledkom ratingu finančnej a majetkovej bonity obcí a miest SR, ktorých výsledky boli hodnotené voči výsledkom okresu a kraja.

webygroup

Úvodná stránka