Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 3

Obec Zemianske Kostoľany

Fašiangová veselica

fasiangy_2012.pngDáva sa na známosť, že 10. februára 2018 sa bude konať v našej obci fašiangová veselica.  Pochôdzky fašiangovníkov dedinou začínajú už v piatok a pokračujú v sobotu. V sobotu v Dome kultúry SNP začína podujatie od 17:00 h predajom zabíjačkových špecialít: pečené klobásky, jaternice, zabíjačková kaša, pečené mäso v žemli, zabíjačková kapusta. Od 19:00 hod bude hrať do tanca hudobná skupina Relax – Valašekovci s bohatým repertoárom ľudových piesní, ako aj najnovších piesní popu. O polnoci spoločne s FS Domovina pochováme a oplačeme pani basu. Všetkých Vás srdečne pozývame.


 

Aktuality

Čerpanie dovolenky - Mudr. MarcinkaVytlačiť
 

fa_autizmus_2.jpgMudr. Marcinka z ambulancie všeobecného lekára v zdravotnom stredisku oznamuje svojim pacientom, že v dňoch od 27.12 – 29.12. 2017  neordinuje z dôvodu čerpania dovolenky. Zastupovaním je poverená v Mudr. Gogová v ENO.


 
 

Čerpanie dovolenky - Mudr. Poliaková Vytlačiť
 

fa_autizmus_2.jpgMudr. Poliaková, doktorka všeobecnej ambulancie v Bystričanoch oznamuje občanom, že dňa 21.-22.12.2017 neordinuje z dôvodu čerpania dovolenky. Zastupovaním je poverená Mudr. Magátova v Oslanoch.


 
 

Rokovanie obecného zastupiteľstva dňa 13. 12. 2017Vytlačiť
 

erb-scan.jpgV zmysle príslušných ustanovení zákona o obecnom zriadení a Rokovacie poriadku Obecného zastupiteľstva v Zemianskych Kostoľanoch starostka obce zvoláva rokovanie obecného zastupiteľstva, ktoré sa uskutoční dňa 13. 12. 2017 o 17:00 h v priestoroch Domu kultúry SNP v Zemianskych Kostoľanoch. Program rokovania je v priloženej pozvánke po rozkliknutí tu.


 
 

Vianoce v kaštieliVytlačiť
 

1.jpgMalé vianočné trhy spojené s príchodom Mikuláša a jeho sprievodom sa stali v Zemianskych Kostoľanoch už tradíciou. Na trhoch ponúkajú svoje vianočné výrobky, ktoré pripravili spolu so svojimi rodičmi v rámci tvorivých dielní, predovšetkým deti miestnej základnej a materskej školy, ďalej členovia miestnych spoločenských organizácií a záujmových združení. Svoje miesto tu majú i šikovní občania, ktorí dokážu rôznymi technikami pripraviť nádherné vianočné ozdoby, ikebany, či upiecť vianočné oblátky alebo pripraviť niečo pod zub. Po predchádzajúcich ročníkoch podujatia, kedy sa vianočné trhy konali na miestnom trhovisku, sa tentokrát trhy presunuli do komornejšej atmosféry nádvoria renesančného kaštieľa, kde všetkých vítal ozdobený vianočný stromček. Po otvorení podujatia starostkou obce Ing. Janou Školíkovou sa už pre všetkých otvorili dvere kaštieľa. Tento bol už svojou prekrásnou výzdobou a vianočnými stromčekmi v jednotlivých miestnostiach pripravený na advent i vianočné sviatky. Návštevníci sa mohli pokochať svojim pohľadom na pripravenej výstave všetkého, čo sa spája s Vianocami a čo poskytli na túto výstavu občania zo svojich starých truhlíc. Z minulého storočia vianočné pohľadnice, vianočné servítky, vyšívané obrusy, vianočný servis, dnes už vzácne sklenené vianočné ozdoby a figúrky, dokonca i v pôvodnom balení, prenieslo mnohých návštevníkov do obdobia ich detstva. Rozsvietenie vianočného stromčeka na nádvorí sprevádzal program miestneho Detského folklórneho súboru Domovinka, na a po ňom už deti netrpezlivo čakali na príchod Mikuláša, čerta a anjelov. Tí prišli s hojnou nádielkou sladkostí, ktorými boli obdarení nielen tí najmenší. Spoločným darčekom pre všetky deti bolo divadelné predstavenie O snehuliakovej mrkve v galerijnej časti kaštieľa. Mrznúce počasie a pomaly padajúci sneh umocnili atmosféru príchodu Vianoc, zomkli všetkých návštevníkov do spoločných rozhovorov. Veď mnohí z nich sa tu stretli i po viacerých rokoch. Odchádzali plní nových zážitkov, zahriati vianočným punčom, s radosťou v očiach detí po príjemne strávenom popoludní. Ďakujeme všetkým, ktorí na toto podujatie prispeli či už výrobou ozdôb na vianočnú výzdobu kaštieľa a stromčekov, poskytnutím živých stromčekov, predmetov na výstavu alebo účasťou, či už v úlohe predávajúceho alebo návštevníka. Fotografie z podujatia nájdete vo fotoalbume.


 
 

Katarínska zábavaVytlačiť
 

Pozvánka.pngVýbor TJ Slovan Zemianske Kostoľany Vás pozýva na Katarinsku zabavu do DK SNP dňa 25.11.2017 /sobota/. Do tanca hrá od 20:00 hod známa populárna skupina z televíznych obrazoviek AT band. Pripravená je bohatá tombola, občerstvenie, zábavný program. Vstup je voľný. Všetkých Vás srdečne pozývame.

 


 
 
Položky 11-15 z 172

Odkaz pre starostu

Dendrologický posudok, statický posudok, vlhkostný posudok, reštaurátorský výskum

Realizované s finančnou podporou Ministerstva kultúry Slovenskej republiky

Statický posudok, vlhkostný posudok, reštaurátorský výskum

Realizované s finančnou podporou Ministerstva kultúry Slovenskej republiky

Poskytnutie nenávratného finančného príspevku na realizáciu projektu Rekonštrukcia verejného osvetlenia v obci Zemianske Kostoľany

Súbor na stiahnutie vo_-_nfp +.rtf (6.5 MB)

Oznamy miestneho rozhlasu obce Zemianske Kostoľany

Obec Zemianske Kostoľany bola Národným informačným strediskom SR, a.s. vyhodnotená za rok 2015 ako obec stabilného rozvoja a zaradená medzi 37,7% miest a obcí, ktoré získali Pečať rozvoja obce. Vyhodnotenie bolo výsledkom ratingu na základe ekonomických údajov, legislatívy a rozpočtovej zodpovednosti.

Obec Zemianske Kostoľany bola Národným informačným strediskom SR, a.s. vyhodnotená za rok 2016 ako obec s efektívnym využívaním financií a majetku pre trvalo udržateľný rozvoj a zaradená medzi 30,28 % miest a obcí, ktoré získali Pečať rozvoja obce 2016. Vyhodnotenie bolo výsledkom ratingu finančnej a majetkovej bonity obcí a miest SR, ktorých výsledky boli hodnotené voči výsledkom okresu a kraja.

webygroup

Úvodná stránka