Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu vodorovná

Obec Zemianske Kostoľany

Aktuality

BEH SNP - 11. ročník - Výsledková listina Vytlačiť
 

marathon-runner-vector.jpg

Obec Zemianske Kostoľany v spolupráci so Základnou organizáciou Slovenského zväzu protifašistických bojovníkov v Zemianskych Kostoľanoch zorganizovali v piatok, 20.9.2019  športové podujatie – 11. ročník Behu SNP. Žiaci z celého okresu podporili 11. ročník Výsledková listina je v prílohe.

„Nie je dôležité vyhrať, ale zúčastniť sa“. V týchto slovách možno cítiť dávno minulé časy lepšieho ľudstva, ktoré ešte nebolo vypočítavosťou vlastného rozumu natoľko odtrhnuté od prirodzenosti. 

Ak  športujeme pre radosť z pohybu, celkom nezištne a jedinou našou odmenou je iba táto čistá radosť, potom ide o správny a zdravý postoj k športu a ku všetkým športovým aktivitám, čo sa musí následne odzrkadliť v upevnení nášho zdravia i v celkovej harmonizácii našej osobnosti.

Pohyb a férové športové správanie  je dnešné deti veľkou výhrou.  Dovidenia v roku 2020.

 


 
 

Letné a jesenné obdobie prináša ovocie.Vytlačiť
 

IMG_20190911_130732_resized_20190916_112409341.jpgLetné a jesenné obdobie je vždy časom, kedy dokážeme realizáciou zúročiť všetky prípravné administratívne práce z predchádzajúceho obdobia. V tomto roku to bola
1. rekonštrukcia šatní v starej časti budovy materskej školy a dodávka nových šatňových skriniek
2. doplnenie vzduchotechniky do kuchyne materskej školy
3. rekonštrukcia multifunkčného ihriska v areáli základnej školy
4. rekonštrukcia telocvične v budove základnej školy
5. oprava vstupnej schodiskovej chodby do knižnice a veľkej sály
6. terénne úpravy na rozšírenie urnového hája a vybudovanie chodníka na cintoríne
7. odkúpenie pozemkov na vybudovanie parkoviska pri cintoríne
8. vybudovanie studne na účel závlahy futbalového ihriska
Tieto práce sú ukončené, alebo zostáva len málo k ich odovzdaniu zo strany dodávateľov. Okrem toho sme začali s vybudovaním lávky pre peších cez Lazný potok, s opravou bytu v dome kultúry na účel šatní a sociálneho zázemia pre tenisové kurty. Dnes sme odovzdali stavenisko dodávateľovi, ktorý zrealizuje prístavbu a nadstavbu šatní pre TJ Slovan. Pred nami je ešte rekonštrukcia vstupnej chodby pred kinosálou v dome kultúry a rekonštrukcia interiéru v hasičskej zbrojnici. Čoskoro očakávame aj odovzdanie projektovej dokumentácie na prekládku stĺpov vysokého napätia na IBV Pažite, aby sme mohli v príprave územia na stavebné pozemky ďalej pokračovať.


 
 

BEH SNP 20.9.2019Vytlačiť
 

96.jpgObec Zemianske  Kostoľany v spolupráci so Základnou školou Zemianske Kostoľany a ZO Slovenského  zväzu protifašistických bojovníkov Vás pozývajú na 11. ročník športového podujatia - Beh SNP, ktorý sa uskutoční dňa 20. septembra o 9:00 hod, to je v piatok pred budovou Základnej školy. Zároveň žiadame občanov, bývajúcich na ulici J. A. Komenského a Ľ. Štúra, aby v čase podujatia, t. j. v čase od 8:30 hod, do 13:00 hod. obmedzili parkovanie na miestnych komunikáciách J. A. Komenského a Ľ. Štúra,  ktoré sú vyhradené na účel bežeckých tratí Behu SNP.

 

Za porozumenie ďakujeme a všetkých občanov a priaznivcov športu srdečne pozývame na túto športovú akciu a tým podporíte mladé bežecké talenty.


 
 

VERON FASHION ATELIERVytlačiť
 

stiahnuť.jpgV novozrekonštruovanom priestore č.1 v budove barokovej kúrie na Ul. 4. apríla súp. č. 141/43 je od 16.9.2019 oficiálne otvorený módny ateliér Veroniky Kopálovej ,,VERON FASHION ATELIER”.

V jedinečnom priestore ateliéru ,,Veron” máte možnosť dať si navrhnúť a na mieru ušiť originálne dámske šaty na rôzne príležitosti, spoločenské, svadobné ale aj šaty na bežné nosenie. Do služieb je zahrnuté aj poradenstvo v oblasti módy a módnych trendov.

Ateliér neposkytuje opravy odevov.

Majiteľka ateliéru prijíma objednávky na telefónnom čísle 0908836016 alebo na e-mailovej adrese: veron.fashionatelier@gmail.com.

Rezervujte si telefonicky termín osobného stretnutia a konzultácie Vašich jedinečných šiat čo najskôr.

Veronika sa teší na osobné stretnutia s Vami a rada Vás privíta v nových priestoroch ,,Veron fashion atelieru”, ktorý je miestom kde vzniknú šaty Vašich snov!


 
 

Pravidelné športové aktivity v Dome kultúry SNPVytlačiť
 

cvicenie.pngRelaxačné cvičenie pre ženy (seniorky) - každý utorok od 17:45 h.

Zumba s Inkou - každý utorok od 19:00 h a každý štvrtok od 18:00 h.

Xoana - rozvrh hodín pre jednotlivé triedy zverejníme po zápise. Prvá hodina bude dňa 16. 9. 2019.


 
 
Položky 11-15 z 299

Rekonštrukcia hasičskej zbrojnice - zateplenie

Tento projekt je spolufinancovaný zo štátneho rozpočtu Slovenskej republiky z kapitoly Ministerstva vnútra SR vo výške 95%

Obstaranie záhradných kompostérov pre obec Zemianske Kostoľany -

Projekt je spolufinancovaný Európskou úniou - www.op-kzp.sk.- kohézny fond.
Hlavným cieľom projektu je zvýšenie miery zhodnocovania biologicky rozložiteľných komunálnych odpadov v obci Zemianske Kostoľany.

Projektová dokumentácia obnovy nehnuteľnej kultúrnej pamiatky Kišasonkin kaštieľ

Realizované s finančnou podporou Ministerstva kultúry Slovenskej republiky

Projektová dokumentácia obnovy nehnuteľnej kultúrnej pamiatky Obytná veža

Realizované s finančnou podporou Ministerstva kultúry Slovenskej republiky

Poskytnutie nenávratného finančného príspevku na realizáciu projektu Rekonštrukcia verejného osvetlenia v obci Zemianske Kostoľany

Odkaz pre starostu


Oznamy miestneho rozhlasu obce Zemianske Kostoľany

Obec Zemianske Kostoľany bola Národným informačným strediskom SR, a.s. vyhodnotená za rok 2015 ako obec stabilného rozvoja a zaradená medzi 37,7% miest a obcí, ktoré získali Pečať rozvoja obce. Vyhodnotenie bolo výsledkom ratingu na základe ekonomických údajov, legislatívy a rozpočtovej zodpovednosti.

Obec Zemianske Kostoľany bola Národným informačným strediskom SR, a.s. vyhodnotená za rok 2016 ako obec s efektívnym využívaním financií a majetku pre trvalo udržateľný rozvoj a zaradená medzi 30,28 % miest a obcí, ktoré získali Pečať rozvoja obce 2016. Vyhodnotenie bolo výsledkom ratingu finančnej a majetkovej bonity obcí a miest SR, ktorých výsledky boli hodnotené voči výsledkom okresu a kraja.

webygroup

Úvodná stránka