Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 3

Obec Zemianske Kostoľany

História bojov 2018

BOjJE web 2018.jpgVážení občania, Obec Zemianske Kostoľany v spolupráci s partnermi akcie Vás pozývajú 1. septembra 2018, to je v sobotu, do Zemianskych Kostolian na podujatie pod názvom História bojov so začiatkom o 15 hodine. Na lúke pod Hôrkou Vám členovia klubov vojenskej histórie z celého Slovenska, Čiech a Slovinska predvedú dynamické ukážky bojov z obdobia oslobodenia 1945. Historické boje budú hrané v dobových uniformách slovenskej, sovietskej, rumunskej, maďarskej a nemeckej armády za použitia historických vojenských vozidiel vrátane tanku T34. Zaujímavosťou sú letecké súboje nemeckých a sovietskych lietadiel. Tešíme sa na Vašu účasť 1. septembra 2018 o 15 hod v Zemianskych Kostoľanoch. Vstupné: dospelá osoba 3 €, deti od 6 do 15 rokov 1 €. Členovia SZPB zdarma s preukazom. V obci bude zabezpečené značenie smeru podujatia, parkovanie a zároveň o občerstvenie bude postarané.


 

Koncert speváčky SIMY MARTAUSOVEJ - 7.9.2018 v DK SNP v Zemianskych Kostoľanoch

SIMA 3.jpgObec Zemianske Kostoľany Vás pozýva na koncert speváčky Simy Martausovej. Z očí jej žiari radosť, pokoj a pokora. Milé slová má pre každého a jej hudba je ako balzam na dušu. Určite si inšpiratívnu a talentovanú Simu Martausovú nenechajte ujsť. Koncert sa bude konať v piatok, dňa 7. septembra 2018 o 18,00 hodine v kinosále DK SNP. Vstupné je 12 €, predpredaj vstupeniek v DK SNP od 7 - do 15 hodiny, v obecnej knižnici od 13 - do 17 hodiny. Srdečne Vás všetkých pozývame!


 

tennis+.jpg


 

Aktuality

Spanilá jazda veteránov.Vytlačiť
 

8.jpgAj gazdinky v sobotu odložili doobedňajšie upratovanie, aby mohli vzhliadnuť očarujúce skvosty z histórie automobilov. V obci sa počas dvoch hodín sústredilo 53 veteránov, ktoré boli účastníkmi Spanilej jazdy na trase Bojnice - Lazany - Nedožery-Brezany - Prievidza - Nováky - Zemianske Kostoľany - Malé Uherce - Partizánske - Skačany - Hradište - Bojnice. Majitelia týchto vzácnych kúskov využili zastávku v našej obci na prehliadku kaštieľa a občania našej obce i okolia mali dostatok času obdivovať. Najkrajšie "kúsky" boli umiestnené na nádvorí kaštieľa, kde sa konalo i vyhodnotenie a odovzdanie Ceny starostky obce, zvyšné automobily bolo možné vidieť na uliciach Ľ. Štúra a J. A. Komenského. Veríme, že pre milovníkov histórie a automobilov to bol pekný zážitok.


 
 

Oslavy Medzinárodného dňa detí 2018.Vytlačiť
 

IMG_2598.jpgBúrka a silný dážď dnes skoro prekazili jedno skvelé podujatie. I keď kvôli nepriazni počasia začali oslavy MDD o čosi neskôr ako bolo plánované, deťom ani rodičom nič nebránilo v tom, aby sa prišli spoločne zabaviť. Pripravené stanovištia so súťažami v parku už čakali na svojich návštevníkov, tety z klubu dôchodcov napiekli chutné občerstvenie. Po prvýkrát sa konali Majstrovstvá Kostolian v hre Človeče, nehnevaj sa. Trofej v podobe víťazného pohára si odniesla Natália Javornícka. Všetky stanovištia so súťažami boli deťmi neustále obsadené, veľkú priazeň, hlavne chlapcov, malo stanovište s rôznym športovým náradím TJ Slovan a stanovište hasičov, kde si mohli deti prezrieť i hasičského automobilového veterána. V kultúrnom dome neskôr už všetky deti čakali Králiky z klobúka Bob a Bobek so svojim zábavným a interaktívnym divadelným vystúpením. Aj napriek obavám z počasia bolo toto vystúpenie jedným z úspešných a vydarených, o čom nás presvedčili šťastné a spokojné tváre detí, ale i rodičov. Ďakujeme všetkým členom spoločenských organizácií, cirkví a dobrovoľníkom, ktorí v tomto roku spolupracovali na príprave a priebehu podujatia osobnou účasťou na stanovištiach a darovali našim deťom jeden skvelý deň.


 
 

Noc múzeí a galérií 2018 Vytlačiť
 

36.jpgV piatok 18. 5. 2018 sa zaplnilo nádvorie kaštieľa všetkými, ktorých oslovilo podujatie Noc múzeí. Naša obec sa do tejto celoslovenskej akcie zapojila už po druhýkrát. Divadelno-šermiarske vystúpenie, boj rôznymi zbraňami - štít, meč, dvojručný meč, halapartne, strelné zbrane, boj s dýkami. Výklad tortúry a mučenia zábavnou formou. Historický tábor hlavne pre deti v parku. Tradičný rínok. Ľudová cimbalová hudba. Výstava obrazov zo zbierky Slovenského národného múzea - Múzeum Bojnice, ktoré boli pôvodne umiestnené v kaštieli v Zemianskych Kostoľanoch a dokumentujú rodové väzby rodu Kostoláni. Spomienka na nášho občana Jozefa Kotlebu malou výstavou jeho obrazov.


 
 

Beseda s detskou spisovateľkou Gabrielou FutovouVytlačiť
 

IMG_2422.jpgDnes 29. 5. 2018 sme spolu s deťmi z miestnej základnej školy privítali v našom dome kultúry vzácneho hosťa - najobľúbenejšiu detskú spisovateľku Gabrielu Futovú. Pani spisovateľka nám povedala aj niečo zo svojho života a trpezlivo odpovedala na otázky detí. Z výtvarných prác vhodených do našej knižnej búdky pani Futová vybrala zo svojich kreslených podobizní tri, o ktorých si myslela, že ju najlepšie vystihujú. Autormi týchto prác bola Veronika Mikulová, Natálka Mikulová a Dominik Karak. Spisovateľka im odovzdala za ich úsilie ceny. Ceny odovzdala i naj- čitateľom - Jožkovi Borisovi a Dominike Ficelovej, čo bolo pre ostatné deti určite vhodnou motiváciou ako viac čítať. Na záver potešila deti autogramiádou a vyjadrila svoje prekvapenie, koľko kníh, ktorých je autorkou, si deti so sebou na podpis priniesli. Žiaci základnej školy odovzdali ich obľúbenej spisovateľke aj nimi vytvorené malé darčeky. Súčasťou besedy bol i predaj kníh autorky Gabriely Futovej. Deti si doplnili svoje knižnice o nové tituly, ktoré im chýbali, ale o kúpu prejavili záujem aj deti, ktoré sa s jej tvorbou ešte nestretli a táto beseda bola pre nich inšpiráciou. Teší nás, že pani spisovateľka Gabriela Futová prijala naše pozvanie a prišla medzi nás.


 
 

Kvetinová výsadba a výzdoba obceVytlačiť
 

IMG_2488.jpgKto má rád farby a kvety, určite ocení tohtoročnú výsadbu v našej obci. Obec budú krášliť aj nové kvetinové pyramídy. Ďakujeme za pomoc pri ich výsadbe manželom Márii a Jozefovi Ďurtovým a pani Alenke Maslonkovej. Všetkých tých, ktorým by sa takáto výsadba páčila aj doma, chceme upozorniť, že všetky priestory sú monitorované kamerovým systémom so záznamom.


 
 
Položky 6-10 z 221

Odkaz pre starostu

Dendrologický posudok, statický posudok, vlhkostný posudok, reštaurátorský výskum

Realizované s finančnou podporou Ministerstva kultúry Slovenskej republiky

Statický posudok, vlhkostný posudok, reštaurátorský výskum

Realizované s finančnou podporou Ministerstva kultúry Slovenskej republiky

Poskytnutie nenávratného finančného príspevku na realizáciu projektu Rekonštrukcia verejného osvetlenia v obci Zemianske Kostoľany

Súbor na stiahnutie vo_-_nfp +.rtf (6.5 MB)

Oznamy miestneho rozhlasu obce Zemianske Kostoľany

Obec Zemianske Kostoľany bola Národným informačným strediskom SR, a.s. vyhodnotená za rok 2015 ako obec stabilného rozvoja a zaradená medzi 37,7% miest a obcí, ktoré získali Pečať rozvoja obce. Vyhodnotenie bolo výsledkom ratingu na základe ekonomických údajov, legislatívy a rozpočtovej zodpovednosti.

Obec Zemianske Kostoľany bola Národným informačným strediskom SR, a.s. vyhodnotená za rok 2016 ako obec s efektívnym využívaním financií a majetku pre trvalo udržateľný rozvoj a zaradená medzi 30,28 % miest a obcí, ktoré získali Pečať rozvoja obce 2016. Vyhodnotenie bolo výsledkom ratingu finančnej a majetkovej bonity obcí a miest SR, ktorých výsledky boli hodnotené voči výsledkom okresu a kraja.

webygroup

Úvodná stránka