Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 3

Obec Zemianske Kostoľany

DNI OBCE 2018

mimoni.jpg24. 6. 2018 - nedeľaJuraj-Hnilica.jpg

10:00 h svätá omša za všetkých občanov obce Zemianske Kostoľany v rímskokatolíckom kostole

15:00 h kultúrno-spoločenské popoludnie na zadnej terase Domu kultúry SNP a v okolí

Atrakcie pre deti, stánky s občerstvením, animácie pre deti, vystúpení detí materskej školy, vystúpenie súboru bicích nástrojov ZUŠ Bojnice SUBINA, vystúpenie Folklórneho súboru Domovina a Detského folklórneho súboru Domovinka, vystúpenie finalistu Československo má talent 2015 Juraja HNILICU, novoinštalovaná výstava "Dáma zo zámku alebo eklektické reminiscencie" v renesančnom kaštieli spolu s výstavou Rodinné väzby rodu Kostolániovcov.

Vstup zdarma! Pozývame Vás!


 

tennis+.jpg


 

Aktuality

Oslavy Medzinárodného dňa detí 2018.Vytlačiť
 

IMG_2598.jpgBúrka a silný dážď dnes skoro prekazili jedno skvelé podujatie. I keď kvôli nepriazni počasia začali oslavy MDD o čosi neskôr ako bolo plánované, deťom ani rodičom nič nebránilo v tom, aby sa prišli spoločne zabaviť. Pripravené stanovištia so súťažami v parku už čakali na svojich návštevníkov, tety z klubu dôchodcov napiekli chutné občerstvenie. Po prvýkrát sa konali Majstrovstvá Kostolian v hre Človeče, nehnevaj sa. Trofej v podobe víťazného pohára si odniesla Natália Javornícka. Všetky stanovištia so súťažami boli deťmi neustále obsadené, veľkú priazeň, hlavne chlapcov, malo stanovište s rôznym športovým náradím TJ Slovan a stanovište hasičov, kde si mohli deti prezrieť i hasičského automobilového veterána. V kultúrnom dome neskôr už všetky deti čakali Králiky z klobúka Bob a Bobek so svojim zábavným a interaktívnym divadelným vystúpením. Aj napriek obavám z počasia bolo toto vystúpenie jedným z úspešných a vydarených, o čom nás presvedčili šťastné a spokojné tváre detí, ale i rodičov. Ďakujeme všetkým členom spoločenských organizácií, cirkví a dobrovoľníkom, ktorí v tomto roku spolupracovali na príprave a priebehu podujatia osobnou účasťou na stanovištiach a darovali našim deťom jeden skvelý deň.


 
 

Noc múzeí a galérií 2018 Vytlačiť
 

36.jpgV piatok 18. 5. 2018 sa zaplnilo nádvorie kaštieľa všetkými, ktorých oslovilo podujatie Noc múzeí. Naša obec sa do tejto celoslovenskej akcie zapojila už po druhýkrát. Divadelno-šermiarske vystúpenie, boj rôznymi zbraňami - štít, meč, dvojručný meč, halapartne, strelné zbrane, boj s dýkami. Výklad tortúry a mučenia zábavnou formou. Historický tábor hlavne pre deti v parku. Tradičný rínok. Ľudová cimbalová hudba. Výstava obrazov zo zbierky Slovenského národného múzea - Múzeum Bojnice, ktoré boli pôvodne umiestnené v kaštieli v Zemianskych Kostoľanoch a dokumentujú rodové väzby rodu Kostoláni. Spomienka na nášho občana Jozefa Kotlebu malou výstavou jeho obrazov.


 
 

Beseda s detskou spisovateľkou Gabrielou FutovouVytlačiť
 

IMG_2422.jpgDnes 29. 5. 2018 sme spolu s deťmi z miestnej základnej školy privítali v našom dome kultúry vzácneho hosťa - najobľúbenejšiu detskú spisovateľku Gabrielu Futovú. Pani spisovateľka nám povedala aj niečo zo svojho života a trpezlivo odpovedala na otázky detí. Z výtvarných prác vhodených do našej knižnej búdky pani Futová vybrala zo svojich kreslených podobizní tri, o ktorých si myslela, že ju najlepšie vystihujú. Autormi týchto prác bola Veronika Mikulová, Natálka Mikulová a Dominik Karak. Spisovateľka im odovzdala za ich úsilie ceny. Ceny odovzdala i naj- čitateľom - Jožkovi Borisovi a Dominike Ficelovej, čo bolo pre ostatné deti určite vhodnou motiváciou ako viac čítať. Na záver potešila deti autogramiádou a vyjadrila svoje prekvapenie, koľko kníh, ktorých je autorkou, si deti so sebou na podpis priniesli. Žiaci základnej školy odovzdali ich obľúbenej spisovateľke aj nimi vytvorené malé darčeky. Súčasťou besedy bol i predaj kníh autorky Gabriely Futovej. Deti si doplnili svoje knižnice o nové tituly, ktoré im chýbali, ale o kúpu prejavili záujem aj deti, ktoré sa s jej tvorbou ešte nestretli a táto beseda bola pre nich inšpiráciou. Teší nás, že pani spisovateľka Gabriela Futová prijala naše pozvanie a prišla medzi nás.


 
 

Kvetinová výsadba a výzdoba obceVytlačiť
 

IMG_2488.jpgKto má rád farby a kvety, určite ocení tohtoročnú výsadbu v našej obci. Obec budú krášliť aj nové kvetinové pyramídy. Ďakujeme za pomoc pri ich výsadbe manželom Márii a Jozefovi Ďurtovým a pani Alenke Maslonkovej. Všetkých tých, ktorým by sa takáto výsadba páčila aj doma, chceme upozorniť, že všetky priestory sú monitorované kamerovým systémom so záznamom.


 
 

Výluka správcu železničnej dopravnej cesty (Železnice Slovenskej republiky), ktorá prebieha dňa 6. – 7.6. 2018 na úseku trate V. Uherce – V. Bielice a V. Bielice – Oslany.Vytlačiť
 

zsr.jpgInformujeme o výluke správcu železničnej dopravnej cesty (Železnice Slovenskej republiky),  ktorá prebieha dňa 6. – 7.6. 2018 na úseku trate V. Uherce – V. Bielice a V. Bielice –Oslany.


 
 
Položky 6-10 z 211

Odkaz pre starostu

Dendrologický posudok, statický posudok, vlhkostný posudok, reštaurátorský výskum

Realizované s finančnou podporou Ministerstva kultúry Slovenskej republiky

Statický posudok, vlhkostný posudok, reštaurátorský výskum

Realizované s finančnou podporou Ministerstva kultúry Slovenskej republiky

Poskytnutie nenávratného finančného príspevku na realizáciu projektu Rekonštrukcia verejného osvetlenia v obci Zemianske Kostoľany

Súbor na stiahnutie vo_-_nfp +.rtf (6.5 MB)

Oznamy miestneho rozhlasu obce Zemianske Kostoľany

Obec Zemianske Kostoľany bola Národným informačným strediskom SR, a.s. vyhodnotená za rok 2015 ako obec stabilného rozvoja a zaradená medzi 37,7% miest a obcí, ktoré získali Pečať rozvoja obce. Vyhodnotenie bolo výsledkom ratingu na základe ekonomických údajov, legislatívy a rozpočtovej zodpovednosti.

Obec Zemianske Kostoľany bola Národným informačným strediskom SR, a.s. vyhodnotená za rok 2016 ako obec s efektívnym využívaním financií a majetku pre trvalo udržateľný rozvoj a zaradená medzi 30,28 % miest a obcí, ktoré získali Pečať rozvoja obce 2016. Vyhodnotenie bolo výsledkom ratingu finančnej a majetkovej bonity obcí a miest SR, ktorých výsledky boli hodnotené voči výsledkom okresu a kraja.

webygroup

Úvodná stránka