Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu vodorovná

Obec Zemianske Kostoľany

Aktuality

Zber nebezpečného odpaduVytlačiť
 

samolepka-trideneho-odpadu-nebezpecny-odpad.jpgOznamujeme Vám, že v stredu, 09.10. 2019 sa bude konať zber nebezpečného odpadu. Zber odpadu bude prebiehať v čase od 15:00 - 17:00 na parkovisku pred garážami vedľa zdravotného strediska. Za nebezpečný odpad považujeme zásady, žiarivky a iný odpad obsahujúci ortuť, kompletné chladničky, farby, tlačiarenské farby, baterky, akumulátory, vyradené elektrické a elektronické zariadenia.


 
 

Riešenie problematiky tepelného hospodárstva a vykurovania po útlme ťažby hnedého uhlia v roku 2023.Vytlačiť
 

IMG_3594.jpgPrvé stretnutie užšieho kruhu odborníkov z kruhov EÚ, Úradu podpredsedu vlády pre investície a informatizáciu, zástupcov Trenčianskeho samosprávneho kraja, Generálneho riaditeľstva Európskej komisie pre regionálny a mestský rozvoj (DG REGIO), Ministerstva životného prostredia SR, odborníkov zo spoločnosti JASPERS, založenou Európskou investičnou bankou, zástupcami mesta Prievidza, Nováky a obce Zemianske Kostoľany, zástupcami ZMOHN, zástupcami Slovenských elektrární, a.s., Hornonitrianskych baní,a.s., SIEA  a ďalších zainteresovaných v problematike riešenia alternatív zabezpečenia vykurovania miest Prievidza, Nováky a obce Zemianske Kostoľany sa uskutočnilo v Prievidzi 22. 8. 2019. Jednou z možných alternatív je zmena palivovej základne z uhlia na odpad. 

O zámeroch vyplývajúcich z tohto rokovania dostali informácie aj starostovia všetkých obcí regiónu na stretnutí dňa 16. 9. 2019 v Liešťanoch. 

http://www.rtvprievidza.sk/home/region/6577-informovali-primatorov-a-starostov
 

V utorok 24. 9. 2019 v poobedňajších hodinách sa na pôde Úradu Trenčianskeho samosprávneho kraja rokovalo  o otázke tepelnej energetiky na hornej Nitry po roku 2023. Ďalšie stretnutie so zástupcami samospráv, ktorej obyvatelia sú koncovými odberateľmi tepla, je naplánované na koniec mesiaca október. Toto stretnutie sa uskutoční na podnet generálnej riaditeľky Slovenskej inovačnej energetickej agentúry za účelom riešenia financovania rekonštrukcie a modernizácie rozvodov tepla v Novákoch, Prievidzi a Zemianskych Kostoľanoch z fondov EÚ ešte v tomto programovacom období.

https://www.tsk.sk/aktualne-spravy/tlacove-spravy/2019/na-pode-zupy-sa-dnes-rokovalo-o-otazke-riesenia-tepelnej-energetiky-na-hornej-nitre-po-roku-2023.html?page_id=658089

http://www.rtvprievidza.sk/home/region/6606-dohodli-sa-na-terminoch

 

 


 
 

Dovolenka MUDr. MarcinkaVytlačiť
 

39ecdc77ffe139ca6a81c3d49fcc816c_25567d_md_7b55b1_md.jpgMudr. Marcinka z ambulancie všeobecného lekára v zdravotnom stredisku oznamuje svojim pacientom, že v dňoch od 8.10. do 15.10.2019 vrátane  neordinuje z dôvodu čerpania dovolenky. Zastupovaním je poverená v Mudr. Gogová v ENO. 


 
 

Upozornenie pre chovateľov ošípanýchVytlačiť
 

editor-1-6-sk12big.jpgRegionálna veterinárna a potravinová správa Prievidza, vzhľadom na nepriaznivú nákazovú situáciu afrického moru ošípaných v SR informuje, že povinnosťou každého chovateľa aj jedného kusa ošípanej je byť registrovaný v Centrálnej evidencii hospodárskych zvierat Žilina.

Táto registrácia je bezplatná a nevyplývajú z nej žiadne iné povinnosti napr. daňové. V prípade ochorenia zvierat na africký mor ošípaných nebudú neregistrovanému chovateľovi preplatené žiadne náklady a ešte mu hrozí pokuta za neregistrovanú farmu.

Občania nás môžu kontaktovať na telefónnom čísle 046/54 222 47 pre okres Prievidza.

S pozdravom
MVDr. Milan Šima
riaditeľ RVPS Prievidza


 
 

MILENECVytlačiť
 

69976320_1111624112365435_163666081070710784_n.jpgObec Zemianske Kostoľany Vás pozýva na divadelnú brilantnú komédiu amerického autora Neila Simona, v podaní divadla wunstenrot z Bratislavy pod názvom Milenec. Túto skvelú komédiu môžete vidieť dňa 26.septembra 2019 o 18 hodine v podaní skvelého hereckého obsadenia Karin Haydu, Mirky Gális Partlovej, Dominiky Žiaranovej a Martina Mňahončáka.

Vstupné je 14,-€, vstupenky si môžete v predpredaji zakúpiť v DK SNP v Zemianskych Kostoľanoch.


 
 
Položky 6-10 z 299

Rekonštrukcia hasičskej zbrojnice - zateplenie

Tento projekt je spolufinancovaný zo štátneho rozpočtu Slovenskej republiky z kapitoly Ministerstva vnútra SR vo výške 95%

Obstaranie záhradných kompostérov pre obec Zemianske Kostoľany -

Projekt je spolufinancovaný Európskou úniou - www.op-kzp.sk.- kohézny fond.
Hlavným cieľom projektu je zvýšenie miery zhodnocovania biologicky rozložiteľných komunálnych odpadov v obci Zemianske Kostoľany.

Projektová dokumentácia obnovy nehnuteľnej kultúrnej pamiatky Kišasonkin kaštieľ

Realizované s finančnou podporou Ministerstva kultúry Slovenskej republiky

Projektová dokumentácia obnovy nehnuteľnej kultúrnej pamiatky Obytná veža

Realizované s finančnou podporou Ministerstva kultúry Slovenskej republiky

Poskytnutie nenávratného finančného príspevku na realizáciu projektu Rekonštrukcia verejného osvetlenia v obci Zemianske Kostoľany

Odkaz pre starostu


Oznamy miestneho rozhlasu obce Zemianske Kostoľany

Obec Zemianske Kostoľany bola Národným informačným strediskom SR, a.s. vyhodnotená za rok 2015 ako obec stabilného rozvoja a zaradená medzi 37,7% miest a obcí, ktoré získali Pečať rozvoja obce. Vyhodnotenie bolo výsledkom ratingu na základe ekonomických údajov, legislatívy a rozpočtovej zodpovednosti.

Obec Zemianske Kostoľany bola Národným informačným strediskom SR, a.s. vyhodnotená za rok 2016 ako obec s efektívnym využívaním financií a majetku pre trvalo udržateľný rozvoj a zaradená medzi 30,28 % miest a obcí, ktoré získali Pečať rozvoja obce 2016. Vyhodnotenie bolo výsledkom ratingu finančnej a majetkovej bonity obcí a miest SR, ktorých výsledky boli hodnotené voči výsledkom okresu a kraja.

webygroup

Úvodná stránka