Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 3

Obec Zemianske Kostoľany

Aktuality

Výsledky volieb do VÚC 2017 Trenčianskeho samosprávneho krajaVytlačiť
 

Volebná komisia Trenčianskeho samosprávneho kraja uverejnila výsledky volieb do zastupiteľstva a volieb predsedu Trenčianskeho samosprávneho kraja.

Podľa § 158 zákona č. 180/2014 Z.z. o podmienkach výkonu volebného práva a o zmene a doplnení niektorých zákonov uverejňuje Volebná komisia Trenčianskeho samosprávneho kraja výsledky volieb do zastupiteľstva a volieb predsedu Trenčianskeho samosprávneho kraja, ktoré sa konali 4. novembra 2017.

Za predsedu Trenčianskeho samosprávneho kraja bol zvolený: Jaroslav Baška, Ing. – Smer – sociálna demokracia, Slovenská národná strana, Most- Híd, Strana zelených.

Za volebný obvod č. 7 Prievidza  boli do zastupiteľstva zvolení poslanci : 

 • Eleonóra Porubcová, PaedDr.    Sloboda a solidarita, Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti (Oľano), Kresťanskodemokratické hnutie, Občianska konzervatívna strana, Nova, Zmena zdola, demokratická únia Slovenska
 • Jozef Stopka, JUDr. Ing., PhD.    Smer - sociálna demokracia, Slovenská národná strana, Most - Híd, Strana zelených
 • Ladislav Procházka, MUDr.    nezávislý kandidát
 • Mohamed Hemza, MUDr.    Smer - sociálna demokracia, Slovenská národná strana, Most - Híd, Strana zelených
 • Richard Takáč, Ing.    Smer - sociálna demokracia, Slovenská národná strana, Most - Híd, Strana zelených
 • Viera Beňová, RNDr.    nezávislý kandidát
 • Mária Šramková, MUDr., PhD.    nezávislý kandidát
 • Michal Ďureje, Mgr.    nezávislý kandidát
 • Peter Oulehle, MUDr.    Sloboda a solidarita, Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti (oľano), Kresťanskodemokratické hnutie, Občianska konzervatívna strana, Nova, Zmena zdola, demokratická únia Slovenska
 • Miroslav Žiak, Ing.    Sloboda a solidarita, Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti (oľano), Kresťanskodemokratické hnutie, Občianska konzervatívna strana, Nova, Zmena zdola, demokratická únia Slovenska
 • František Tám, PhDr.    Smer - sociálna demokracia, Slovenská národná strana, Most - Híd, Strana zelených

 

Kompletné výsledky nájdete  tu.


 
 

Vianoce v kaštieli.Vytlačiť
 

vianoce.jpgKaždý z nás nájde vo svojej domácnosti niečo, čo mu pripomína Vianoce v minulosti. Odkladáme si to, ako svoje bohatstvo, spomienky na detstvo alebo iné krásne obdobie nášho života. Buď je to len servítka s vianočným motívom, vyšívaný obrus od mamy, či starej mamy, pohľadnica, fotografia či obľúbená vianočná ozdoba. Podeľte sa so svojimi spomienkami spolu s nami. V priestoroch kaštieľa pripravujeme výstavu s vianočnou tématikou, ktorá bude sprístupnená od 3.decembra 2017 (malé vianočné trhy) až do sviatku Troch kráľov. Predmety, listiny alebo čokoľvek iné krásne vianočné, s čím sa chcete s nami podeliť, môžte priniesť do Domu kultúry SNP a do obecnej knižnice počas prevádzkových hodín do 23. 11. 2017. Po ukončení výstavy bude všetko zozbierané vrátené majiteľom. Vopred ďakujeme.


 
 

Štefan Karak opäť prvý.Vytlačiť
 

DSC4694 malý.jpgUltramaratónec a náš občan Ing.Štefan Karak sa druhý októbrový víkend zúčastnil 33. ročníka športového podujatia "Memoriál Jozefa Psotku". A nielenže sa zúčastnil, ale doniesol si domov zlatú medailu. BLAHOŽELÁME! Teší nás, že Štefan sa na všetkých podujatiach prezentuje pod obcou Zemianske Kostoľany. Prinášame postrehy a jeho dojmy z tohto podujatia:
"Moje posledné tohtoročné preteky pod názvom "Memoriál Jozefa Psotku" sa uskutočňujú každoročne v sobotu druhého októbrového víkendu. Bol to už 33. ročník. 
Preteky rozdelili do dvoch skupín. Ľahšia trať mala názov "Basic". Bola kratšia aj s menším prevýšením, určená hlavne bežcom. Dlhšia má názov "Extreme". Je podstatne dlhšia ( 36km ) a má veľké prevýšenie, viac ako 2000m. Je určená horolezcom a zdatnejším bežcom. V tomto roku to bola asi najťažšia trať za celú históriu pretekov. Má dve časovky. Prvá je dlhá a "do kopca". Štart je v Tatranskej Lomnici a beží sa cez Hrebienok, okolo Sliezskeho domu až do sedla Poľský hrebeň, pričom má časový limit iba 3 hodiny!
Druhá časovka je od Zbojníckej chaty pod sedlo "Priečne sedlo". Súčet časov z oboch časoviek určuje poradie.
Ostatná časť trate - z Poľského hrebeňa cez Zamrznutý kotol, sedlo Prielom k Zbojníckej chate a prechod Priečneho sedla k Téryho chate, okolo Zamkovského chaty, okolo Studenovodských vodopádov až do cieľa v Tatranskej Lomnici - sa môže bežať voľnejšie, treba iba dodržať celkový časový limit 8:15 hodiny. Prechody sediel boli zasnežené a zľadovatelé, takže sme museli používať mačky, alebo oceľové retiazky. Pre neskúsených to bola skutočná hrôza!
Ja som si dobre rozložil sily a v súčte časoviek som v kategórii nad 60 rokov jednoznačne zvíťazil.

Chcem sa touto cestou poďakovať za finančnú pomoc, ktorú som dostal aj v tomto roku ako reprezentant Zemianskych Kostolian."


 
 

20. výročie založenia FS Domovina Vytlačiť
 

S22C-117102009470.jpg
Vážení občania, srdečne Vás pozývvame na slávnostný program pri príležitosti 20. výročia vzniku folklórneho súboru Domovina. V programe vystúpia členovia FS Domovina, deti z DFS Domovinka a hosťom programu budú tanečníci FS Urpín - víťazi súťaze Zem spieva 2017.

Program sa uskutoční 11.11.2017 /sobota/

o 16:00 hod v DK SNP v Zemianskych Kostoľanoch.  

Vstupné : 1 €

 


 
 

Mesiac úcty k starším Vytlačiť
 

jesen je dar plagat.jpgStaroba je prirodzenou  súčasťou nášho života a práve  október je Mesiacom úcty k starším preto, aby sme si  uctili našich seniorov a dali im najavo svoju náklonnosť a lásku. Jesenný mesiac a jeseň života – dve paralely, ktoré spolu súvisia. Ale nebolo to vždy tak.

Mesiac október bol až v roku 1990 vyhlásený Valným zhromaždením Organizácie spojených národov za Mesiac úcty k starším.

Staroba k nám prichádza nenápadne a pomaly a veru nedá sa jej vyhnúť. Ale to  ešte neznamená koniec životným aktivitám. Veľmi dôležitá je kvalita života. Mnohí starí ľudia sa dôsledkom rôznych bolestí prestanú hýbať a tým vlastne ovplyvnia a svojej kontakty s inými ľuďmi, čím si  môžu spôsobiť sociálnu izoláciu, depresívne nálady, mrzutosť  a zatrpknutosť. 

Úcta k starším by mala byť hlavne spontánna, nenásilná a sústavná. A predovšetkým by mala byť táto úcta stála, a nielen v “Mesiaci úcty k starším”. Starší ľudia si ju zaslúžia. Vekom nadobudli rôzne skúsenosti, ktoré môžu odovzdávať mladším. Napokon, vďačíme im za svoj život. Nezabudnime na pozdrav, ktorý je najjednoduchším prejavom ľudskej spolupatričnosti a rešpektovania iných ľudí – bez rozdielu veku.

Týmto  Vás srdečne pozývame na Regionálnu prehliadku voľno časových aktivít pod názvom Jeseň je dar, kde sa predstavia seniorské spevácke skupiny, kluby dôchodcov, denne centra seniorov a základné organizácie Jednoty dôchodcov na Slovensku z okresu Prievidza so svojim programom. Prehliadka sa uskutoční v dňoch  20. - 21.10.2017 /t.j. piatok - sobota/ so začiatkom o 14:00 hod.  Vstup je voľný a všetkých Vás srdečne pozývame na príjemné spoločenské popoludnia.


 
 
Položky 6-10 z 161

Odkaz pre starostu

Dendrologický posudok, statický posudok, vlhkostný posudok, reštaurátorský výskum

Realizované s finančnou podporou Ministerstva kultúry Slovenskej republiky

Statický posudok, vlhkostný posudok, reštaurátorský výskum

Realizované s finančnou podporou Ministerstva kultúry Slovenskej republiky

Poskytnutie nenávratného finančného príspevku na realizáciu projektu Rekonštrukcia verejného osvetlenia v obci Zemianske Kostoľany

Súbor na stiahnutie vo_-_nfp.rtf (6.5 MB)

Oznamy miestneho rozhlasu obce Zemianske Kostoľany

Obec Zemianske Kostoľany bola Národným informačným strediskom SR, a.s. vyhodnotená za rok 2015 ako obec stabilného rozvoja a zaradená medzi 37,7% miest a obcí, ktoré získali Pečať rozvoja obce. Vyhodnotenie bolo výsledkom ratingu na základe ekonomických údajov, legislatívy a rozpočtovej zodpovednosti.

Obec Zemianske Kostoľany bola Národným informačným strediskom SR, a.s. vyhodnotená za rok 2016 ako obec s efektívnym využívaním financií a majetku pre trvalo udržateľný rozvoj a zaradená medzi 30,28 % miest a obcí, ktoré získali Pečať rozvoja obce 2016. Vyhodnotenie bolo výsledkom ratingu finančnej a majetkovej bonity obcí a miest SR, ktorých výsledky boli hodnotené voči výsledkom okresu a kraja.

webygroup

Úvodná stránka