Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu vodorovná

Obec Zemianske Kostoľany

velka_noc web.jpg


 

Aktuality

Rokovanie obecného zastupiteľstva dňa 17. 4. 2019Vytlačiť
 

erb-scan.jpgV zmysle príslušných ustanovení zákona o obecnom zriadení a Rokovacieho poriadku Obecného zastupiteľstva v Zemianskych Kostoľanoch starostka obce zvoláva rokovanie Obecného zastupiteľstva v Zemianskych Kostoľanoch na deň 17. 4. 2019, t.j. streda o 17:00 h. Program rokovania je v priloženej pozvánke po rozkliknutí tu.


 
 

Oslavy 74. výročia oslobodenia obceVytlačiť
 

20.jpgPrešlo 74 rokov od skončenia najväčšieho svetového vojnového konfliktu. Každoročne počas prvých krásnych jarných dní sa venujeme spomienkam. Ani my, občania Zemianskych Kostolian nezabúdame. Každý rok sa generácie obyvateľov stretávajú na podujatiach a pietnych spomienkach, aby si uctili pamiatku tých, ktorí nám vybojovali a priniesli slobodu. Literárny a divadelný kritik a novinár Július Fučík vo svojej tvorbe Reportáž spod šibenice odovzdal budúcej generácii veľmi výstižný odkaz: "Nezabudnite na dobrých, ani na zlých. Zbierajte trpezlivo svedectvá o tých, ktorí padli pre seba i pre vás. Jedného dňa bude dnešok minulosťou. Bude sa hovoirť o veľkej dobe a bezmenných hrdinoch. Lebo každý z nich mal svojej meno, svoju tvár, svoje túžby a svoje nádeje. A preto bolesť aj najposlednejšieho z nich nebola o nič menšia ako bolesť prvého, ktorého meno bude zachované."


 
 

Zápis žiakov do 1. ročníka Základnej školy pre školský rok 2019/2020Vytlačiť
 

zápis1.jpgZákladná škola, J.A. Komenského 161/6, Zemianske Kostoľany pozýva na zápis žiakov do 1. ročníka pre šk.rok 2019/2020. 

Zápis sa bude konať dňa 9.4.2019,.t.j. v utorok, v čase od 13:30 do 17:30 hod., na 1. poschodí v I. triede.

Povinnosť zápisu platí pre všetky deti, ktoré do 31.8.2019 dovŕšia šiesty rok veku  podľa §19, §20 školského zákona. Prítomnosť dieťaťa na zápise je nevyhnutná!

 

 

 


 
 

Výluka správcu železničnej dopravnej cesty Handlová - RemataVytlačiť
 

zsr.jpgInformujeme o výluke správcu železničnej dopravnej cesty (Železnice Slovenskej republiky),  ktorá prebieha 16.4.2019 na úseku trate Handlová – Remata.

 


 
 

Ochrana lesov pred požiarmiVytlačiť
 

i_5034972.jpgV posledných rokoch klesá v prievidzskom regióne počet požiarov, ktoré vznikajú pri vypaľovaní trávy a porastov. Napriek tomu musia hasiči každoročne bojovať s ohňom na otvorených plochách, pričom jeho likvidácia vôbec nie je jednoduchá. Niektorí ľudia si stále mylne myslia, že vypaľovanie trávy nie je nezákonné, že ide o čistenie plôch od suchých porastov. Zákon o ochrane pred požiarmi však jasne hovorí, že občania, ale aj právnické osoby, či organizácie nesmú vypaľovať porasty bylín, kríkov a stromov.

 


 
 
Položky 1-5 z 250

Rekonštrukcia hasičskej zbrojnice - zateplenie

Tento projekt je spolufinancovaný zo štátneho rozpočtu Slovenskej republiky z kapitoly Ministerstva vnútra SR vo výške 95%

Súbor na stiahnutie informovanie verejnosti.jpg (226.2 kB)

Obstaranie záhradných kompostérov pre obec Zemianske Kostoľany -

Projekt je spolufinancovaný Európskou úniou - www.op-kzp.sk.- kohézny fond.
Hlavným cieľom projektu je zvýšenie miery zhodnocovania biologicky rozložiteľných komunálnych odpadov v obci Zemianske Kostoľany.

Kohézny fond - plagát Z.Kostoľany - kohézny fond.pdf (210.2 kB)
Kohézny fond - informácie WEB kompostéry.pdf (226.1 kB)

Projektová dokumentácia obnovy nehnuteľnej kultúrnej pamiatky Kišasonkin kaštieľ

Realizované s finančnou podporou Ministerstva kultúry Slovenskej republiky

Projektová dokumentácia obnovy nehnuteľnej kultúrnej pamiatky Obytná veža

Realizované s finančnou podporou Ministerstva kultúry Slovenskej republiky

Poskytnutie nenávratného finančného príspevku na realizáciu projektu Rekonštrukcia verejného osvetlenia v obci Zemianske Kostoľany

Súbor na stiahnutie vo_-_nfp +.rtf (6.5 MB)

Odkaz pre starostu


Súbor na stiahnutie Volebné obdobie 2014-2018.pptx (85.7 MB)

Oznamy miestneho rozhlasu obce Zemianske Kostoľany

Obec Zemianske Kostoľany bola Národným informačným strediskom SR, a.s. vyhodnotená za rok 2015 ako obec stabilného rozvoja a zaradená medzi 37,7% miest a obcí, ktoré získali Pečať rozvoja obce. Vyhodnotenie bolo výsledkom ratingu na základe ekonomických údajov, legislatívy a rozpočtovej zodpovednosti.

Obec Zemianske Kostoľany bola Národným informačným strediskom SR, a.s. vyhodnotená za rok 2016 ako obec s efektívnym využívaním financií a majetku pre trvalo udržateľný rozvoj a zaradená medzi 30,28 % miest a obcí, ktoré získali Pečať rozvoja obce 2016. Vyhodnotenie bolo výsledkom ratingu finančnej a majetkovej bonity obcí a miest SR, ktorých výsledky boli hodnotené voči výsledkom okresu a kraja.

webygroup

Úvodná stránka